Aceasta este o actiune de protest impotriva preturilor exagerate la
derivatele din petrol!
Se refera la indemnul general de a nu cumpara benzina pe data de 1 Octombrie
2005.
Cresterea constanta a pretului benzinei creeaza o crestere a tensiunii si
groazei. E ultimul moment in care putem reactiona.
Toti sunteti invitati sa participati la aceasta intiativa.
Momentul cheie este 1 Octombrie 2005. Daca in acea zi niciunde nu se va
vinde benzina, piata va deveni mai atenta.
Trebuie sa devenim constienti ca avem puterea, trebuie doar sa o folosim.
Mijloacele moderne de comunicare ne ajuta sa avertizam cat mai multe
persoane despre aceasta miscare, asa ca raspanditi vestea cat mai larg.
Alimentati cu benzina inainte sau dupa 1 Octombrie, dar nu in acea zi!!
Cu aceasta actiune putem demonstra magnatilor petrolului ca milioane de
oameni s-au saturat sa-si goleasca buzunarele!!
Participati!! Informati cat mai multi prieteni si cunoscuti
de pe forumul BMWclub.ro (catalincfc30)
sper sa fie pus 'sticky' pe toate topicurile, multumesc.