Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 23-04-08, 01:19   #1
Ed_Crane_1983

Stage 5
 
Ed_Crane_1983's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 568
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana


Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana

Avertismentul dat de UE cu privire la timbrul social de 1% din valoarea masinilor cu o capacitate de peste 2000 cm3 aduse din strainatate a determinat Guvernul sa abroge aceasta taxa.

Proiectul de lege a fost discutat luna trecuta si survine ca urmare a scrisorilor de atentionare trimise de oficialii Uniunii Europene, care subliniaza urmatoarele aspecte:

"Romania impune in mod incorect obligativitatea platii unei taxe de timbru social de 1% din valoarea de vama pentru autovehiculele din import". Taxa instaurata incalca normele Tratatului de instituire a Comunitatii Europene.
__________________
Lars Von Trier
Ed_Crane_1983 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 12:57   #2
crazy_NRS

Stage 2
 
crazy_NRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 38
Default Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana

adica sa inteleg ca daca imi iau jeep , nu o sa mai platesc taxa de inmatriculare nu ?
crazy_NRS is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 13:55   #3
D.K.Smoke

Stage 5
 
D.K.Smoke's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 312
Default Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana

Niste gunoaie de oameni !!!!!!!!!!!!!!! Adica pentru SUV pot sa scoata dar pentru masini mici in nici un caz.
D.K.Smoke is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 14:19   #4
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana

Asta este o stire preluata cu picioarele... Jeep, domnule redactor, este o marca de masina, masinile cu o capacitate cilindrica de peste 2000 cmc nu sunt neaparat Jeep-uri. Ii inteleg pe cei din presa care au gresit (vezi Cotidianul), pentru ca poate nu se pricep la acest domeniu, dar pe acest site ar trebui sa existe niste standarde.
Silencer Power is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 15:12   #5
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana

Numai Romani nostri pot sa conceapa o asemenea taxa......
Stupid people!!!!
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 15:29   #6
Fi@tz3l
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Fi@tz3l's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 355
Member of:
[Fiat]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Angry Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana

Astea fac orice sa fure banii oamenilor, daca nu taxa de inmatriculare-atunci taxa de poluare. Cine stie unde se va mai ajunge..la ce denumire, la ce fel de taxa?!?
Fi@tz3l is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 17:47   #7
Big_85

Stage 4
 
Big_85's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 290
Default Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana

cred ca ar trebui sa se puna astia mai cu atentie pe ai nostri care scot taxe si din piatra seaca..
Big_85 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 20:45   #8
Claudiu.aka.Clappy

Stage 4
 
Claudiu.aka.Clappy's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 224
Default Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana

Niste Incapabili....!!! Taxe percep...dar totusi nu inteleg unde se duc toti acesti bani ..dati dupa mine cam aiurea...!! Cica au facut autostrada europeana... de unde si atata..limitare de viteza la 130Km/h si nu este luminata...in fine...!! O aberatie..!!

___________

Bafta...!!!
Claudiu.aka.Clappy is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 23:13   #9
D.K.Smoke

Stage 5
 
D.K.Smoke's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 312
Default Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana

Frati ROMANI sa punem odata piciorul in prag ca asa nu mai merge. Astia isi bat joc de noi de parca am fi niste animale. Nu se mai poate asa !!!!!!!!!! Astia trag de pe noi si banii care ne mai raman pentru mancare. Trebuie luate masuri drastice !!!!!!!!!!!!
D.K.Smoke is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -