![]() |
Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...e72423f1c9.jpg
Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana Avertismentul dat de UE cu privire la timbrul social de 1% din valoarea masinilor cu o capacitate de peste 2000 cm3 aduse din strainatate a determinat Guvernul sa abroge aceasta taxa. Proiectul de lege a fost discutat luna trecuta si survine ca urmare a scrisorilor de atentionare trimise de oficialii Uniunii Europene, care subliniaza urmatoarele aspecte: "Romania impune in mod incorect obligativitatea platii unei taxe de timbru social de 1% din valoarea de vama pentru autovehiculele din import". Taxa instaurata incalca normele Tratatului de instituire a Comunitatii Europene. |
Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana
adica sa inteleg ca daca imi iau jeep , nu o sa mai platesc taxa de inmatriculare nu ?
|
Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana
Niste gunoaie de oameni !!!!!!!!!!!!!!! Adica pentru SUV pot sa scoata dar pentru masini mici in nici un caz.
|
Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana
Asta este o stire preluata cu picioarele... Jeep, domnule redactor, este o marca de masina, masinile cu o capacitate cilindrica de peste 2000 cmc nu sunt neaparat Jeep-uri. Ii inteleg pe cei din presa care au gresit (vezi Cotidianul), pentru ca poate nu se pricep la acest domeniu, dar pe acest site ar trebui sa existe niste standarde.
|
Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana
Numai Romani nostri pot sa conceapa o asemenea taxa......
Stupid people!!!! |
Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana
Astea fac orice sa fure banii oamenilor, daca nu taxa de inmatriculare-atunci taxa de poluare. Cine stie unde se va mai ajunge..la ce denumire, la ce fel de taxa?!?
|
Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana
cred ca ar trebui sa se puna astia mai cu atentie pe ai nostri care scot taxe si din piatra seaca..
|
Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana
:| Niste Incapabili....!!! Taxe percep...dar totusi nu inteleg unde se duc toti acesti bani ..dati dupa mine cam aiurea...!! Cica au facut autostrada europeana... de unde si atata..limitare de viteza la 130Km/h si nu este luminata...in fine...!! O aberatie..!!
___________ Bafta...!!! |
Re: Taxa pe jeep, eliminata de Uniunea Europeana
Frati ROMANI sa punem odata piciorul in prag ca asa nu mai merge. Astia isi bat joc de noi de parca am fi niste animale. Nu se mai poate asa !!!!!!!!!! Astia trag de pe noi si banii care ne mai raman pentru mancare. Trebuie luate masuri drastice !!!!!!!!!!!!
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:20. |
- Copyright 2026 4Tuning