Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 28-07-05, 11:55   #31
mutzu

Stage 5
 
mutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,242
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

http://www.9am.ro/revistapresei/Busi...-franco-german


Gelozie, gelozieeeee
mutzu is offline   Reply With Quote
Old 28-07-05, 12:44   #32
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Nemtzii sunt poate cei mai corecti oameni din europa. Mai avem enorm de mult pana sa ne comparam cu ei. Daca e gelozie cu A Classe-le ce au avut? Eu tot timpul am fost contra Logan-ului, si nu ma ascund. :P
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 28-07-05, 13:55   #33
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default

haideti fratilor sa lasam vrajelile......nemtii aia nu de prosti l-au rasturnat ce dreaq,l-au rasturnat ca asa se rastoarna,ca e inalta,ca are suspensii stoc si normal ca se rastoarna la o bruscare ca asta
apropo,mercedes mi se pare ca a pus la bataie un premiu pentru aia care le rastoarna lor S-classe-ul......
aja ca hai sa nu acuzam nemtii pe degeaba,sau sa laudam logan pe degeaba
nu spun ca nu mi-ar sta rau cu un logan
George_P. is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 10:29   #34
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

Quote:
\"Logan a fost supus unor teste atipice\"
Rasturnarea modelului Logan in Germania a iscat o adevarata tevatura in randul celor de la Dacia-Renault. Reprezentantii uzinei de la Colibasi au declansat imediat o serie de investigatii, in urma carora au aflat ca testele care au dus Dacia cu rotile in sus nu sunt tocmai in regula. Investigatiile declansate de reprezentantii Dacia-Renault au scos la lumina faptul ca, intr-o prima etapa, ADAC (Automobil Club German) a efectuat doua teste ale elanului. Probele, pregatite in baza normelor ADAC, au fost realizate la viteza de 100 km/h si nu au relevat nici o problema. Oficialii de la Pitesti sustin ca ulterior au avut loc alte teste ale elanului pentru realizarea unor fotografii cu masina in miscare. \"Testele au fost realizate conform unei proceduri care a fost definita in mod spontan si arbitrar si care se afla probabil la originea rasturnarii vehiculului. Probele au fost atipice. ADAC a confirmat acest lucru!\", ne-a precizat Silviu Sepciu, purtatorul de cuvant al grupului Dacia-Renault. Fara sa puncteze in mod direct, reprezentantul uzinei pitestene a lasat sa se inteleaga ca au existat interese pentru ca modelul Logan sa fie surprins in fotografii rasturnandu-se. \"Logan a fost supus anterior la numeroase teste ale elanului detaliate, realizate atat de reviste de specialitate, cat si de membrii juriului desemnat sa aleaga Masina anului in Europa. Aceste teste nu au scos in evidenta nici o problema\", se arata in pozitia oficiala a companiei.
Articol preluat din Libertatea


Quote:
GolfTuning:Se face saptamana viitoaare acelasi test cu aceeasi masinia de Pro Motor Pros SPort si Pro Tv
asteptam cu nerabdare testul
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 13:58   #35
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default

sa ne informezi si pe noi cand e sau dak il putem vedea la vreun prog tv ceva......te rugam frumos
George_P. is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 14:02   #36
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Daca ai cunostinte pe acolo ma bag eu sa o rastorn !
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 14:04   #37
Master_of_Ice

Stage 2
 
Join Date: May 2005
Posts: 63
Default

Sa ma corectati daca gresesc dar din cate observ nu exista nici un film...mie unul mi se pare cam ciudat, adica poze ca alea cu o macara pot sa-ti fac si eu la o adica...
Master_of_Ice is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 14:09   #38
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Master_of_Ice\"
Sa ma corectati daca gresesc dar din cate observ nu exista nici un film...mie unul mi se pare cam ciudat, adica poze ca alea cu o macara pot sa-ti fac si eu la o adica...
Man... e vorba de ADAC. Un fel de ACR ... Eu nu cred ca isi risca imaginea si prestanta pt a rasturna un Logan.
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 14:59   #39
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

In romania cam peste tot se practica sistemul \" decat sa ne ridicam la nivelul lor mai bine sa-i tragem pe ei la nivelul nostru\" Cam asa e si cu ADAC. Toata lumea speculeaza!!
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 15:05   #40
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

ramane de vazut adevarul atunci cand va fi testul pe pro tv sau unde va fi
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 15:14   #41
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Asa se poate specula si cu testul ala de la TV. Facetzi voi aia care avetzi logan si contestati testul ADAC si filmatzi in esclusivitate poate castigatzi si bani din asta, vindetzi caseta
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 15:21   #42
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

da se poate specula...dar una e sa ai un film continuu si alta e sa ai 4 poze din care nici nu`ti dai seama cate viraje a luat masina...
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 30-07-05, 13:13   #43
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Maximilian Maurer de la ADAC:
1. masina a fost pregatita de Renault
2. cauciurcurile nu sunt cele care sunt montate de obicei in Romania, sunt cauciucurile de \"export\" deci cele montate pe masinile vandute in Germania etc
3. el mi-a spus ca nu sunt Continental; a fost foarte dragut si mi-a spus ca de dimineata au discutat si cu cei de la Continental ( cica astia erau curiosi de parametrii tehnici ) si spunea ca parerea si celor de la Continental e ca roata de rezerva nu trebuia sa aiba nici o influenta si in nici un caz sa fie cauza rasturnarii; (testele de presiune etc erau realizate)

4. precum presupuneam, testele au fost facute pentru revista lor lunara, deci din pacate nu au material filmat;

5. s-ar parea ca sunt 8 imagini in total; am promisiunea lui ca le voi primi si publica pe site pentru voi, din pacate sunt destul de mari si va dura putin pana le primesc\"

\"Imi spunea ca e ciudat oricum rezultatul dar a fost facut de fata cu cei de la Renault, cu masina livrata de catre acestia. Deci nu e nici o masluire la mijloc.\"

\"Reprezentanta Renault din Germania a acceptat pe site rezultatul testelor :\"\"
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 31-07-05, 20:59   #44
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default

bun,acu ne calmam...nu mai pute nimik...putem trai in continuare ca pana acum...
e aiurea ca pt RO sunt alte cauciucuri...
care ce zicea de Pro Tv?cand e testu?sau emisiunea?!
10x si inima tare celor cu logan
__________________
Vand / Schimb Mazda RX7 - Drift Spec/Project
http://mazda.anunturi-auto.4tuning.r...-11584185.html

Garare / parcare moto pe timp de iarna / frig ! pentru detalii click pe linkul de mai jos !

https://forum.4tuning.ro/567-moto/335...bucuresti.html

fuse si se duse... https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...6y8-turbo.html
ZooM-ZooM is offline   Reply With Quote
Old 01-08-05, 06:43   #45
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

eu in principiu tot cred ca este o facatura.
cred ca oricare dintre noi mai nebun un pic si cu ceva skilluri poate rasturna o masina medie, pentru ca aici vorbim totusi de o masina de 8000 de euroi noua nu vorbim de o supermasina de peste 30.000 euroi.
chiar si cu ESP nu-i impiedica nimeni pe nemti sa il decupleze intr-un fel sau altul.
trebuie sa invatam sa mai tinem si cu noi ca ii pupam in cur cam mult pe straini.
pentru cat costa Loganul este perfect si este un salt urias pentru Dacia.
COObra is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -