Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 27-07-05, 10:08   #16
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,370
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Skmadtm\"
Ptr. RTT-Gia ai mers vreodata cu clio la 140 150 sa vezi cum trepideaza si ce urat face nu ca iau apararea la logan ca nu-mi place nici una nici alta insa eu mai bine as lua un logan decat un clio aici vb de un logan care are si el servo si cateva dotari insa daca omu are banu jos si nu apeleaza la rate eu unul mi-as lua altceva la mana a doua. Si in ceea ce priveste stabilitatea si franele pot sa spun ca macar la varianta full sunt acceptabile.
Am mers cu clio cu 200 km/h fara trepidatii sau alte astea. Nu ma credeti?

http://www.reno.ro/index.php?showtopic=216

Eram 4 in masina (Clio Bicorp 2003 1.4 16v).
Probabil tu nu aveai rotile echilibrate, altfel nu imi explic. la 150 km/h e chiar lejer (nu glumesc si nu ii fac lobby masinii, da` chiar mere bine). Plus ca franele de Clio sunt absolut fenomenale (cine are aja ceva, stie).

Un clio sh e mult mai bun decat loganu`, fara suparare.
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 27-07-05, 10:15   #17
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,210
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

As mai avea o idee ptr. vestitul proiect AM nu ar arata mult mai misto cu ***urile alea de plastic de pe spoilere vopsite si alea in culoarea masini inchipuitiva cat de belea ar arata !Apropo am mers cu logan full option 1.6 cu un prieten cu 180 acuma la 180 mai stiu ca e faza despre care tot se vb ca de fapt sunt vreo 170 sau nush cat da oricum stiu ca s-a dus si eram 3 in masina deci daca tipul era singur cred ca se ducea 190 daca e o sa revin si cu o poza mai tarziu da mai vreau sa mentionez ca de la 140 masina pur si simplu s-a tarat
__________________
::ex: Opel Vectra A 2.0 8v TURBO - Meqasquirt 2 Stand Alone Management:: Proiect AS Tuning ::
Opel Astra G 1.6 16V in progress
Skma is offline   Reply With Quote
Old 27-07-05, 10:18   #18
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,210
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

CataNos no offence cu clio ala cu care am mers eu ti-am zis asa s-a intamplat ! Nush care erau problemele.
Skma is offline   Reply With Quote
Old 27-07-05, 10:42   #19
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,370
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Skmadtm\"
CataNos no offence cu clio ala cu care am mers eu ti-am zis asa s-a intamplat ! Nush care erau problemele.
Pai nu am zis k nu t cred, probabil k nu avea rotile echilibrate, am scris mai sus.
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 27-07-05, 11:29   #20
rttt_GIA

Stage 2
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 60
Default

am mers si eu 1.4 16v cu aproape 200kmh(pe vitezometru) si totusi cam pluteste masina asa, parca e o barcuta pe niste valuri . oricum cataNOS se comporta destul de bine.

Bafta
rttt_GIA is offline   Reply With Quote
Old 27-07-05, 11:34   #21
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,370
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"rttt_GIA\"
am mers si eu 1.4 16v cu aproape 200kmh(pe vitezometru) si totusi cam pluteste masina asa, parca e o barcuta pe niste valuri . oricum cataNOS se comporta destul de bine.

Bafta
C masinutza mica nu pluteste la viteza asta?

Oricum franele sunt punctul forte
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 27-07-05, 11:49   #22
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default loganu vrajeala

cea mai dura faza aseara la tv au spus ca la nitze teste in germania logunu s-a rasturnat la viteza de 65km/h da e foarte buna si germanii au mai spus ca siguranta de minima !!!!!!!
loganu e o vrajeala numai dacie sa nu ai
off topic\"\"uitativa pe germania la vanzari masini un logan nou care la noi costa 8000E germanu il da cu 6500 numai sa scape de el cu 0 km la bord :P :P numai dacia sa nu ai
o sa vedeti ce greeu o sa se vanda aceste masini in + ce vrajea;la la 8000 E logan mai degraba iti iti ieie un bmw 318i bestie si la 8000E loganu nare nici climatronik ahahaha
cine are logan sa scape repede de el si isi ia ceva strain ca ....... gata am atacat destul loganu !!!daca fac ceva mai bun nu mai atatc ??>> :P
TND--TEAM is offline   Reply With Quote
Old 27-07-05, 11:56   #23
rttt_GIA

Stage 2
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 60
Default

Scrie in Libertatea de astazi 27.iulie

\"Nemtii recomanda o masina la mana a doua in loc de Dacia, din cauza lipsei sistemelor de siguranta\"

Bafta
rttt_GIA is offline   Reply With Quote
Old 27-07-05, 12:12   #24
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

GIA...uite aici toate datele ecuatiei..... https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=9614 si nu`mi aduc aminte nimix despre \"nemtii ne recomanda sa cumparam masini la mana a doua\"
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 27-07-05, 13:50   #25
rttt_GIA

Stage 2
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 60
Default

blowwind scrie in Libertatea de astazi faza cu \"nemtii recomanda...\"

peace
rttt_GIA is offline   Reply With Quote
Old 25-09-05, 10:55   #26
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,161
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default

daca ai peste 5000eur si te intereseaza mai mult latura sportiva a masini atunci nu iti lua logan.tata si o luat logan model 1.6 ambition si normal ca am pus si eu mina pe el si ii ok si ca stabilitate comfort si zic eu ca are cam toate optiunile care ti le trebuie pe masina ca sa ai un comfort acceptabil.ca demaraj si viteza ii buna masina da in nici un caz nu te gindi ca iti va da senzatie de masina sport.alegerea ramine a ta dar pt o masina noua ii buna.sincer eu sa fii avut 8500eur nu dadeam bani astia pe un logan mai bine imi luam un golf4 sau o astra g.dar nici nu is de acor cu cei ce huiduiesc masina fara sa fi conduso.
__________________
TEAM 4 MOTORSPORT-founder
http://www.rtoc.org-member
https://www.facebook.com/pages/Car-Ma...86?ref=tn_tnmn-Like This
andy_wpo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -