Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 29-01-08, 20:47   #1
shurik

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 13
Cool Fiat Stilo Help????

Salut la toti stau pe ginduri la un Fiat Stilo 1.250 cc din 2003 parerile voastre e masina buna sua nu face sa o cumpar plizzzzz



Multzumesc!!!
shurik is offline   Reply With Quote
Old 30-01-08, 13:31   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Fiat Stilo Help????

la cum arata masina, e cam micut motorul. Eu ti-as recomanda cel de 1,6 benzina. E o masina foarte fiabila si te vei bucura de ea.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 30-01-08, 19:59   #3
shurik

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 13
Default Re: Fiat Stilo Help????

asta ziceam si eu frate ca e un motor prea mik da asta nui chiar asa mare problema nu o eau pentru a fugi alte calitati proate bune la ia
shurik is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 16:21   #4
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Fiat Stilo Help????

masina este buna daca nu o cumperi pt asa zisul raliu de oras
motorasul acela de 1.2 16v si cutia cu 6 trepte este o buna alegere pentru un consum redus si cheltuieli de intretinere foarte mici
per asamblu trebuie sate gindesti si la taxe si asigurare ca si alea costa bani
eu unul o recomand cu placere
__________________
CIT TRAIESTI INVETI !!! DAR IN FINAL , TOT PROST MORI !!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 16:26   #5
mmmihai00

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 34
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat Stilo Help????

Parerea mea e sa te orientezi spre un motor de 1.6. Ala de 1.2 e prea mic pt masina si intotdeauna se va chinui sa faca fata = consum mai mare decat te astepti tu sa aiba. Am un prieten care are grande punto de 1.2 si tot ii consuma 9-10 chiar si 11 in oras. La fel consuma si 1.6 doar ca ala te mai ajuta la o depasire sau intr'o intersectie mai aglomerata. Bafta mare
mmmihai00 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 20:11   #6
N3n3a

Stage 5
 
N3n3a's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 559
Default Re: Fiat Stilo Help????

si eu is de acord cu baietii ... zic sa te orientezi spre un motor de 1.6 ... are un prieten de al meu stilo cu motor 1.6 si am mers si eu cu el si pot sa zic ca masinuta trage bine ... te ajuta mult in depasiri ... si nici consumul nu e mare... oricum tu hotarasti pana la urma ... bafta
__________________
N3n3a is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -