Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-08, 16:30   #226
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
am vazut ca tipul ala care a dat in judecata a castigat procesul... si nu mai merge intors si facut nimic! primeste banii inapoi daca nu i-a primit deja
a castigat in prima instanta dar trebuie sa castige si la curtea suprema .. sau cam asa ceva !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 26-02-08, 18:01   #227
mar|us

Stage 4
 
mar|us's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 172
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
a castigat in prima instanta dar trebuie sa castige si la curtea suprema .. sau cam asa ceva !
a castigat procesul cu sentinta irevocabila
mar|us is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 08:31   #228
rada_ady
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
rada_ady's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 122
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

salutare
Am deschis aceasta discutie special pentru a iesi in strada impotriva taxei.La inceputul topicului ziceam sa iesim im strada pe 9 martie ,as fi si eu curios cine vrea sa iasa in Bucuresti la o plimbare asa doar de demonstratie .va aduc aminte ca 9 martie cade de duminica intr-o saptamana


Felicitari Clujului au iesit 100 de oameni in strada si au aparut peste tot la televizor.Pana acum baietii din cluj au aratat ca nu se lasa calcati in picioare,noi putem sa facem asta?ia sa va vad care vine pe 9 la o plimbare prin fata parlamentului .propun ca punctul de intalnire sa fie la Pescarus pe la 12
__________________
Masinile bune te duc din punctul X in punctul Y in siguranta ,Masinile magnifice...eee,astea te baga in belele
rada_ady is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 09:10   #229
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

Quote:
Originally Posted by rada_ady View Post
salutare
Am deschis aceasta discutie special pentru a iesi in strada impotriva taxei.La inceputul topicului ziceam sa iesim im strada pe 9 martie ,as fi si eu curios cine vrea sa iasa in Bucuresti la o plimbare asa doar de demonstratie .va aduc aminte ca 9 martie cade de duminica intr-o saptamana


Felicitari Clujului au iesit 100 de oameni in strada si au aparut peste tot la televizor.Pana acum baietii din cluj au aratat ca nu se lasa calcati in picioare,noi putem sa facem asta?ia sa va vad care vine pe 9 la o plimbare prin fata parlamentului .propun ca punctul de intalnire sa fie la Pescarus pe la 12
pai daca ar fi asa, am vorbi cu toate cluburile si ne-am alatura NSL, INSOMNIA, ANONYMUS , MR si restul, la cati membri sunt am face protest mare!!!
dolb is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 15:51   #230
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

Ha.. ce oameni!


Noua taxa auto va creste pentru toate tipurile de masini, chiar daca se va schimba formula de calcul
Noua formula a taxei auto, desi va include si emisiile de dioxid de carbon, va fi in final mai mare pentru toate tipurile de masini fata de valorile anuntate de guvern in ianuarie. Astfel, chiar daca in cazul masinilor euro 4 vor fi luate in calcul emisiile de CO2, taxa pentru autoturismele noi va fi mai mare decat pentru cele la mana a doua, pe principiul deja enuntat in ianuarie potrivit caruia masinile noi polueaza in timp mai mult decit cele vechi. [...]


Super. Ce prosti.


Sa speram ca petitia realitatea tv va avea succes.. ca cu ai nostrii.. nici o sansa..
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 16:03   #231
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
Ha.. ce oameni!


Noua taxa auto va creste pentru toate tipurile de masini, chiar daca se va schimba formula de calcul
Noua formula a taxei auto, desi va include si emisiile de dioxid de carbon, va fi in final mai mare pentru toate tipurile de masini fata de valorile anuntate de guvern in ianuarie. Astfel, chiar daca in cazul masinilor euro 4 vor fi luate in calcul emisiile de CO2, taxa pentru autoturismele noi va fi mai mare decat pentru cele la mana a doua, pe principiul deja enuntat in ianuarie potrivit caruia masinile noi polueaza in timp mai mult decit cele vechi. [...]


Super. Ce prosti.


Sa speram ca petitia realitatea tv va avea succes.. ca cu ai nostrii.. nici o sansa..
cum adica ... polueaza in timp mai mult decat cele vechi adica una noua de 2008 polueaza in timp mai mult decat una din 2005 pai si daca eu o rastorn p'aia din 2008 mai polueaza?? .. ( asa ca fapt divers ) - mi se pare o tampenie mai bine faceau taxa de prima inmatriculare in rate! un anume % din valoarea taxei , platit pe an! iar daca o instrainez altcuiva, cel in cauza preia plata taxei de unde am ramas eu... asa masina isi va achita toata taxa dar nu ma va jecmani de bani. EI INLOC SA GANDEASCA ASA PREFERA SA IA BANI ROMANULUI NUMAI CA SA IL FACA SA NU-SI IA MASINA
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 16:08   #232
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

Eh na... trebuia sa spuna si ei ceva. Nu vezi ca nimeni nu intelege da taxa tot este.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 16:54   #233
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

taxa asta de inmatriculare ...a fost o prostie si v-a ramane o prostie . Parerea mea
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 19:34   #234
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

Si parerea noastra e la fel
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 09:05   #235
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

e itot incearca sao dreaga .. nu au bani la buget .. nici eu nu stiu ce si cum sa o conceapa ... ca sa incurajeze masinile lu tariceanu ...
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 09:45   #236
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

http://www.gandul.info/masina/cum-su...l?3892;2424022


in alte tari
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 11:41   #237
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
e itot incearca sao dreaga .. nu au bani la buget .. nici eu nu stiu ce si cum sa o conceapa ... ca sa incurajeze masinile lu tariceanu ...
n-au pe dracu! sunt putred de bogati! EI VOR SA NE IA BANII DE LA FIECARE IN PARTE!!! CA SA NE JECMANEASCA SA NU LUAM MASINI BUNE!! si sa luam rahaturile lui tariceanu!

sincer intre un mercedes din 2003 si un citroen c3 nou care sunt asemanatoare la bani, nu stiu cati ar alege citroenul! dar daca e taxa asta nenorocita uite-asa isi iau fraierii citroen!
dolb is offline   Reply With Quote
Old 01-03-08, 12:22   #238
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

Exagerati.....taxa nu o mentin pt a-si vinde ei masinile mai bine, ci pt a acoperii deficitul bugetar, iar valoarea deficitului este impus de UE...
ERY is offline   Reply With Quote
Old 04-03-08, 19:44   #239
neo184

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 126
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

Quote:
Originally Posted by ERY View Post
Exagerati.....taxa nu o mentin pt a-si vinde ei masinile mai bine, ci pt a acoperii deficitul bugetar, iar valoarea deficitului este impus de UE...
Corect Ery , exact asta vor sa faca nu mai tin cont decat de accest lucru
neo184 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-08, 20:01   #240
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Taxa de Prima Inmatriculare: ACR si Realitatea Tv vor sa ne ajute?

cum a ramas cu cei de la comisia europeana ati ami vazut ceva ca eu nu am mai auzit nimic
Psycho is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -