Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 13-11-07, 13:28   #1
alex_bmw

Stage 3
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 110
Default Holden 307 GTS

Ce parere aveti despre aceasta masina ? si niste date tehnice dak aveti ....ms
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	c214748364802112007084559_2.jpg
Views:	157
Size:	143.1 KB
ID:	389476   Click image for larger version

Name:	c214748364802112007084559_3.jpg
Views:	156
Size:	142.7 KB
ID:	389477   Click image for larger version

Name:	c214748364831102007092850_1.jpg
Views:	128
Size:	133.6 KB
ID:	389478  

Click image for larger version

Name:	c214748364824102007012111_5.jpg
Views:	118
Size:	96.3 KB
ID:	389479  

Last edited by alex_bmw; 13-11-07 at 13:30.
alex_bmw is offline   Reply With Quote
Old 14-11-07, 01:24   #2
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Holden 307 GTS

O parere foarte buna
Numele masini defapt e HSV(Holden Special Vehicles) GTS
Performante:
Motor LS2 V8 6.0 litrii(acelasi ca si pe Corvette C06)
307KW @ 6000RPM
550 NM @ 4400RPM
cu benzina de 98.
+extractoare 4-2-1, si LSD cu un ratio de 3.7
Cutii de viteza: 6 trepte manual/6 trepte auto
Suspensii:fata Macpherson Struts cu bara stabilizatoare, spate: independent multi-link.
Sisteme auxiliare: ABS, EBD, EBA, TCS.
Directie: Rack and Pinion cu ratie variabila
Jenti 20"x8" fata si 20"x9.5" spate, gume Bridgestone 245/35/R20 fata si 275/30/R20 spate.
0-100km/h: 4.96s cutie man, 5.05s cutie auto
Pret: $AU75990~Eu40000
__________________
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way"
Keiichi Tsuchiya (土屋圭市, Tsuchiya Kei'ichi) Dori-Kin (DRIFT KING)
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 15-11-07, 01:00   #3
alex_bmw

Stage 3
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 110
Default Re: Holden 307 GTS

Quote:
Originally Posted by BogdanNZ View Post
O parere foarte buna
Numele masini defapt e HSV(Holden Special Vehicles) GTS
Performante:
Motor LS2 V8 6.0 litrii(acelasi ca si pe Corvette C06)
307KW @ 6000RPM
550 NM @ 4400RPM
cu benzina de 98.
+extractoare 4-2-1, si LSD cu un ratio de 3.7
Cutii de viteza: 6 trepte manual/6 trepte auto
Suspensii:fata Macpherson Struts cu bara stabilizatoare, spate: independent multi-link.
Sisteme auxiliare: ABS, EBD, EBA, TCS.
Directie: Rack and Pinion cu ratie variabila
Jenti 20"x8" fata si 20"x9.5" spate, gume Bridgestone 245/35/R20 fata si 275/30/R20 spate.
0-100km/h: 4.96s cutie man, 5.05s cutie auto
Pret: $AU75990~Eu40000
doar 40000 ? si ce taxe se mai platesc ? ms pt date ......

Last edited by alex_bmw; 15-11-07 at 01:04.
alex_bmw is offline   Reply With Quote
Old 15-11-07, 03:02   #4
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Holden 307 GTS

Te referi la cat ar costa sa o aduci in ro?
Cred ca stii ca se produc doar pt pietele Australiene si Neo Zeelandeze...
In primul rand nu stiu daca se poate inmatricula in ro pt ca are volan pe dreapta, plus ca ma indoiesc ca indeplineste normele euro...
Daca chiar te intereseaza masina...ia legatura cu Opel in Germania sau cu Vauxhall in Anglia(din pacate tot cu volan pe dreapta)...s-ar putea ca pe viitor, masina sa fie vanduta in Europa sub una din aceste 2 marci. Spun asta pt ca Opel a anuntat reintroducerea Omega...care defapt e un Holden Commodore E-series...aceeasi masina pe care se bazeaza si acest model.
Si sa nu te gandesti ca va fi doar Eu40000.PT Europeni va fi cel putin dublu ma gandesc eu, indiferent unde va fi asamblata...din pacate asta e realitatea, voi in Europa platiti sume imense de bani pe masini, atat ca pret de achizitie cat si de intretinere etc.
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 28-11-07, 10:22   #5
alex_bmw

Stage 3
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 110
Default Re: Holden 307 GTS

Quote:
Originally Posted by BogdanNZ View Post
Te referi la cat ar costa sa o aduci in ro?
Cred ca stii ca se produc doar pt pietele Australiene si Neo Zeelandeze...
In primul rand nu stiu daca se poate inmatricula in ro pt ca are volan pe dreapta, plus ca ma indoiesc ca indeplineste normele euro...
Daca chiar te intereseaza masina...ia legatura cu Opel in Germania sau cu Vauxhall in Anglia(din pacate tot cu volan pe dreapta)...s-ar putea ca pe viitor, masina sa fie vanduta in Europa sub una din aceste 2 marci. Spun asta pt ca Opel a anuntat reintroducerea Omega...care defapt e un Holden Commodore E-series...aceeasi masina pe care se bazeaza si acest model.
Si sa nu te gandesti ca va fi doar Eu40000.PT Europeni va fi cel putin dublu ma gandesc eu, indiferent unde va fi asamblata...din pacate asta e realitatea, voi in Europa platiti sume imense de bani pe masini, atat ca pret de achizitie cat si de intretinere etc.
aha....ms mult .....vreau sa spun ca ador masina asta......pacat ca intampin atatea probleme cu ea.....
alex_bmw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -