Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Holden 307 GTS (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/57138-holden-307-gts.html)

alex_bmw 13-11-07 13:28

Holden 307 GTS
 
4 Attachment(s)
Ce parere aveti despre aceasta masina ? si niste date tehnice dak aveti ....ms

BogdanNZ 14-11-07 01:24

Re: Holden 307 GTS
 
O parere foarte buna :lol:
Numele masini defapt e HSV(Holden Special Vehicles) GTS
Performante:
Motor LS2 V8 6.0 litrii(acelasi ca si pe Corvette C06)
307KW @ 6000RPM
550 NM @ 4400RPM
cu benzina de 98.
+extractoare 4-2-1, si LSD cu un ratio de 3.7
Cutii de viteza: 6 trepte manual/6 trepte auto
Suspensii:fata Macpherson Struts cu bara stabilizatoare, spate: independent multi-link.
Sisteme auxiliare: ABS, EBD, EBA, TCS.
Directie: Rack and Pinion cu ratie variabila
Jenti 20"x8" fata si 20"x9.5" spate, gume Bridgestone 245/35/R20 fata si 275/30/R20 spate.
0-100km/h: 4.96s cutie man, 5.05s cutie auto
Pret: $AU75990~Eu40000

alex_bmw 15-11-07 01:00

Re: Holden 307 GTS
 
Quote:

Originally Posted by BogdanNZ (Post 1198348)
O parere foarte buna :lol:
Numele masini defapt e HSV(Holden Special Vehicles) GTS
Performante:
Motor LS2 V8 6.0 litrii(acelasi ca si pe Corvette C06)
307KW @ 6000RPM
550 NM @ 4400RPM
cu benzina de 98.
+extractoare 4-2-1, si LSD cu un ratio de 3.7
Cutii de viteza: 6 trepte manual/6 trepte auto
Suspensii:fata Macpherson Struts cu bara stabilizatoare, spate: independent multi-link.
Sisteme auxiliare: ABS, EBD, EBA, TCS.
Directie: Rack and Pinion cu ratie variabila
Jenti 20"x8" fata si 20"x9.5" spate, gume Bridgestone 245/35/R20 fata si 275/30/R20 spate.
0-100km/h: 4.96s cutie man, 5.05s cutie auto
Pret: $AU75990~Eu40000

doar 40000 ? si ce taxe se mai platesc ? ms pt date ......

BogdanNZ 15-11-07 03:02

Re: Holden 307 GTS
 
Te referi la cat ar costa sa o aduci in ro?
Cred ca stii ca se produc doar pt pietele Australiene si Neo Zeelandeze...
In primul rand nu stiu daca se poate inmatricula in ro pt ca are volan pe dreapta, plus ca ma indoiesc ca indeplineste normele euro...
Daca chiar te intereseaza masina...ia legatura cu Opel in Germania sau cu Vauxhall in Anglia(din pacate tot cu volan pe dreapta)...s-ar putea ca pe viitor, masina sa fie vanduta in Europa sub una din aceste 2 marci. Spun asta pt ca Opel a anuntat reintroducerea Omega...care defapt e un Holden Commodore E-series...aceeasi masina pe care se bazeaza si acest model.
Si sa nu te gandesti ca va fi doar Eu40000.PT Europeni va fi cel putin dublu ma gandesc eu, indiferent unde va fi asamblata...din pacate asta e realitatea, voi in Europa platiti sume imense de bani pe masini, atat ca pret de achizitie cat si de intretinere etc.

alex_bmw 28-11-07 10:22

Re: Holden 307 GTS
 
Quote:

Originally Posted by BogdanNZ (Post 1199927)
Te referi la cat ar costa sa o aduci in ro?
Cred ca stii ca se produc doar pt pietele Australiene si Neo Zeelandeze...
In primul rand nu stiu daca se poate inmatricula in ro pt ca are volan pe dreapta, plus ca ma indoiesc ca indeplineste normele euro...
Daca chiar te intereseaza masina...ia legatura cu Opel in Germania sau cu Vauxhall in Anglia(din pacate tot cu volan pe dreapta)...s-ar putea ca pe viitor, masina sa fie vanduta in Europa sub una din aceste 2 marci. Spun asta pt ca Opel a anuntat reintroducerea Omega...care defapt e un Holden Commodore E-series...aceeasi masina pe care se bazeaza si acest model.
Si sa nu te gandesti ca va fi doar Eu40000.PT Europeni va fi cel putin dublu ma gandesc eu, indiferent unde va fi asamblata...din pacate asta e realitatea, voi in Europa platiti sume imense de bani pe masini, atat ca pret de achizitie cat si de intretinere etc.

aha....ms mult .....vreau sa spun ca ador masina asta......pacat ca intampin atatea probleme cu ea.....


All times are GMT +2. The time now is 13:06.

- Copyright 2026 4Tuning