Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-04, 13:11   #1
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default Date tehnice

As avea o mare rugaminte la toti cei care intra aici si anume sa -mi spuna toate datele tehnice despre masinile pe care le cunosc ei,ma refer la cursa pistonului,alezaj,diametru supape,putere,moment,turatia de putere si moment,raport de compresie,tot felul de chestii....va rog frumos si va multumesc anticipat!!!
__________________
PAREREA MEA \\\"PROPRIE SI PERSONALA\\\"
TNos is offline   Reply With Quote
Old 28-02-04, 19:17   #2
Mpower

Stage 3
 
Mpower's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 78
Default

Mi-ar face placere sa te ajut k stiu k faci o munca buna in slujba automoblilelor ,asa k : am o colectie de fise tehnice din reviste dak te intereseaza da si tu pm si vorbim!
__________________
Distractia e direct proportionala cu unghiul dintre viteza si axul longitudinal al masinii !!!
Mpower is offline   Reply With Quote
Old 29-02-04, 18:52   #3
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

http://www.carfolio.com/
E ceea ce cauti TNos.
GSi is offline   Reply With Quote
Old 01-03-04, 05:32   #4
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

raman dator GSi,multumesc mult.
TNos is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 23:06   #5
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Exclamation Re: Date tehnice

daca cunoaste cineva:

multi afirma ca puterea maxima a unei masini(Cp) si topspeed care sunt date de producatorii de masini ca orientative,ele fiind calculate in conditii de siguranta rularii pe sosea(cel putin asa afirma multi), si ca DE FAPT ORICE MASINA ARE MAI MULTI CP SI UN TOPSPEED MAI MARI decat cele date in cartea tehnica a oricarei masini.
Acum eu intreb pe cei care au cunostinta de mecanica si matematica daca asta e adevarat sau e doar un mit, si daca e adevarat atunci e posibil ca o masina sa fie mai "buna" in realitate din acest pdv ?
lord_wader is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -