Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-17, 00:19   #1
GeoxGXG

Stock
 
Join Date: Aug 2017
Posts: 1
Talking Prima masina !! :)

Salut..sunt nou pe forum si ma bucur ca vad o comunitate asa mare si foarte pasionata de tot ceea ce inseamna masini !

Am 20 de ani iar recent m-am hotarat sa dau de permis (scoala de soferi cat B) ..nu asta ar fi problema..problema este alegerea unei masini SH pana in 5.000 de euro ...fara sa mai palavragesc aiurea..optiunile mele ar fi cam acestea:

-Audi A3 Hatchback 2005 1.6 (188.000 km,116 CP, benzina ) 4.300 Euro
-Golf 4 1.6 sau 1.9 diesel (aici habar nu am)

Astept raspunsuri de la voi..si poate ati sti voi si alte alternative in alegerea masini
Multumesc anticipat !!
GeoxGXG is offline   Reply With Quote
Old 24-11-17, 04:28   #2
Bizigaz

Stock
 
Join Date: Nov 2017
Posts: 1
Default Re: Prima masina !! :)

Prima mea masina a fost un Ford White Magic din 2009. In afara de consumabile si un furtunas care se uzase in timp nu a trebuit sa schimb absolut nimic la ea. Din experienta mea si a prietenilor care au preferat sa achizitioneze masini mai puternice, dar mai vechi recomand achizitia unei masini mai noi (2010-2011) cu mai putini cai. Macar asa ai un pic de siguranta ca nu incep sa pice piesele rand pe rand... Este doar parerea mea
Bizigaz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -