Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 09-10-14, 16:35   #16
Rebelul

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 39
Default Re: Alternative Porsche Boxster.

Adica vrei Ferrari dar ai 10.000euro, adica nici bani de un logan full. Porsche la 10.000euro este doar cu numele, intretinerea este foarte scumpa, orice piesa este ft scumpa si asteapta-te sa cada destule.
Daca te-ai uitat la Mercedes si totusi vrei sa dai impresia de un baiat cu gusturi bune, mergi cu incredere pe un CLK Coupe/ Cabrio 1.8k deoarece vad ca nu vrei sa treci de 2.0. Sau un Seria 3 Coupe/Cabrio cu motorizare 2.0. Oricum sa nu te astepti de la minuni cu asemenea motorizari.
Honda S2000 este din alt film.
Poti incerca un Audi TT. Sunt multe variante in 10.000.
Rebelul is offline   Reply With Quote
Old 10-10-14, 21:59   #17
smartguy

Stage 1
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 14
Talking Re: Alternative Porsche Boxster.

Quote:
Originally Posted by Rebelul View Post
Adica vrei Ferrari dar ai 10.000euro, adica nici bani de un logan full. Porsche la 10.000euro este doar cu numele, intretinerea este foarte scumpa, orice piesa este ft scumpa si asteapta-te sa cada destule.
Daca te-ai uitat la Mercedes si totusi vrei sa dai impresia de un baiat cu gusturi bune, mergi cu incredere pe un CLK Coupe/ Cabrio 1.8k deoarece vad ca nu vrei sa treci de 2.0. Sau un Seria 3 Coupe/Cabrio cu motorizare 2.0. Oricum sa nu te astepti de la minuni cu asemenea motorizari.
Honda S2000 este din alt film.
Poti incerca un Audi TT. Sunt multe variante in 10.000.
Nu am zis niciodata ca am doar 10k euro si vreau Ferrari. Nu m-ar lasa inima sa dau 70k pe un F430 si din greseala sa-l fac praf. + nu cred ca o masina cu un motor de 4 litri + ar fi o idee buna pt. un incepator. Daca am condus 200 ore in viata mea. Dacia 1310 (scoala de soferi) + Wolf vreo 50 ore + Logan cam 100 ore maxim.

Da si audi TT imi plac.

Am vorbit cu cativa posesori de Porsche (din Romania) dar si Ferrari din afara. Nu se strica aproape nimic pe ele. Cineva are un Porsche din 2003, pe numele lui, cumparat de nou (nu vreau sa-l numesc) mi-a confirmat ca tot ce a schimbat au fost niste "bucse" (sau oricum s-or numi) in fata si alea pt. ca erau uzate nu din cauza ca aveau probleme.

Motoarele rezista pana la 500 000 euro km la Porsche. Asa mi-a zis el, daca a mintit va mint si eu. La fel si Ferrari, au garantie 7 ani, chiar nu se strica nici naiba pe ele.

Pur si simplu nu am curajul sa ofer o suma asa mare pe un F430, caci un 458 in mod cert nu-mi permit.

Cred ca am sa-mi iau un SLK cu motor mai mare si inmatriculare cu el in Bulgaria, si ce o fi o fi.

Doar sa nu deschid alt topic: imi iau SLK , sau Porsche sau orice alta masina si o inmatriculez in Bulgaria, ce face Politia Romana cand trec pe langa un radar? Ma adauga intr-o baza de date, si ma dau in "urmarie" ? locala? nationala? se chinuie sa afle cine sunt... ?

Last edited by smartguy; 10-10-14 at 22:01.
smartguy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -