Salutare. Am un Opel Astra din 2004 pe benzina si as vrea sa il trec pe GPL. Rezervorul de gaz vreau sa il montej in locul rotii de rezerve. As fi bucuros sa mai discut cu alti useri de aici in legatura de GPL.
Avantaje:
costul mai mic la GPL in comparatie cu benzina
mai prietenos pentru mediu
iar dupa cateva mii de kilometrii incepi sa iti recapeti investitia
Dezavantaje: motorul nu mai are aceeasi putere
Va salut si va astept cu sfaturi, ideei.
°Nu vreau sa imi iau alta pe Diesel°