Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 28-05-13, 19:19   #1
Andrei_Horatiu

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 2
Smile Opel Astra 2004 benzina.

Salutare. Am un Opel Astra din 2004 pe benzina si as vrea sa il trec pe GPL. Rezervorul de gaz vreau sa il montej in locul rotii de rezerve. As fi bucuros sa mai discut cu alti useri de aici in legatura de GPL.

Avantaje:
costul mai mic la GPL in comparatie cu benzina
mai prietenos pentru mediu
iar dupa cateva mii de kilometrii incepi sa iti recapeti investitia

Dezavantaje: motorul nu mai are aceeasi putere

Va salut si va astept cu sfaturi, ideei.

°Nu vreau sa imi iau alta pe Diesel°
Andrei_Horatiu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -