Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-12, 12:31   #1
sebyan23

Stage 2
 
sebyan23's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 59
Default Problema martor golf4 1.4

Salutare ,incep prin a-mi cere scuze pentru eventuala postare, banuiesc ca mai sunt pe forum oameni care au postat aceasi problema dar imi trebuie un raspuns/sfat cat mai urgent ,vreau sa repar cat mai repede aceasta problema. Sa incep, problema mea consta in aprinderea unui martor pe numele sau 'Abgaswarnleuchte',din cate am citit acesta ar fi 'Lumina de avertizare gaze de evacuare' ,la mine acest martor ramane aprins ,sa fie oare de la sonda lambda? sa fie oare de la toba care o am gaurita destul de mult si sa sesizeze masina ca pierde putere sau nu elimina noxele cum trebuie? Va rog sa ma ajutati, si stiu ca in mod normal pentru astfel de probleme trebuie sa apelezi la un service competent dar vreau sa reduc cat mai mult costurile pentru ca nu ma scald in bani. Multumesc.
sebyan23 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -