Problema martor golf4 1.4
Salutare ,incep prin a-mi cere scuze pentru eventuala postare, banuiesc ca mai sunt pe forum oameni care au postat aceasi problema dar imi trebuie un raspuns/sfat cat mai urgent ,vreau sa repar cat mai repede aceasta problema. Sa incep, problema mea consta in aprinderea unui martor pe numele sau 'Abgaswarnleuchte',din cate am citit acesta ar fi 'Lumina de avertizare gaze de evacuare' ,la mine acest martor ramane aprins ,sa fie oare de la sonda lambda? sa fie oare de la toba care o am gaurita destul de mult si sa sesizeze masina ca pierde putere sau nu elimina noxele cum trebuie? Va rog sa ma ajutati, si stiu ca in mod normal pentru astfel de probleme trebuie sa apelezi la un service competent :) dar vreau sa reduc cat mai mult costurile pentru ca nu ma scald in bani. Multumesc.
|