Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-07, 09:07   #31
OctaviaRS

Stage 4
 
OctaviaRS's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 217
Red face Re: Sunetul Esapamentelor Tuning Pe motoare cu 4 cilindrii. Sunteti multumiti?

Quote:
Originally Posted by Cristi_XP View Post
Niste filmuletze si de la mine.
P.S. eu eram pe margine filmam
P.S.2 M-am razgandit in privinta "dai la altu masina sa o forjeze ca sa auzi cum urla toba"
se aude frumos rau....
pt partea a2a cred ca atunci cand s-a intors cu ea tzi-au dat lacrimile ...asa am patzit eu(sunt putzin off) o data...se ruga un prieten sa-i dau si lui masina si in final i-am zis sa o mute in parcare ca trebuia mutata ca eram pe locul lu adrian CM si ala cand s-a vzt la volan a plecat cu ea...(aveam tobele stock)...sincer itzi spun ca ma durut sufletul cand am vzt ca in treapta I nu a reusit sa plece si in treapta a2a cand a prins aderentza parca s-a lipit de asfalt...imi venea sa plang.... :
__________________
fast fast fast...i like to run so fast
OctaviaRS is offline   Reply With Quote
Old 03-03-07, 17:00   #32
Alex_VTR

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 248
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Sunetul Esapamentelor Tuning Pe motoare cu 4 cilindrii. Sunteti multumiti?

Deci pana la urma pentru sunet sport mai tare Borla sau Remus?
Alex_VTR is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 16:32   #33
yoyo1

Stage 3
 
yoyo1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 108
Default Re: Sunetul Esapamentelor Tuning Pe motoare cu 4 cilindrii. Sunteti multumiti?

mai tare bosal sau powerful dupa mine
am montat atat borla cat si remus si nici una nu imi place cum suna sau cum sunt concepute filtrele din interior
yoyo1 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 16:33   #34
yoyo1

Stage 3
 
yoyo1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 108
Default Re: Sunetul Esapamentelor Tuning Pe motoare cu 4 cilindrii. Sunteti multumiti?

la cj te pot ajuta cu mai multe modele si idei dac vrei la firma sturimex
yoyo1 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 08:01   #35
Alex_VTR

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 248
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Sunetul Esapamentelor Tuning Pe motoare cu 4 cilindrii. Sunteti multumiti?

Eu am 2.0Hdi motorul si am auzit k daca as schimba tot traseul ar fi ceva zgomot, adik nu vreau sa schimb evacuarea numai pentru zgomot sa fie si ceva performanta (cat de cat acolo) da si zgomot normal.
Alex_VTR is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 19:41   #36
yoyo1

Stage 3
 
yoyo1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 108
Default Re: Sunetul Esapamentelor Tuning Pe motoare cu 4 cilindrii. Sunteti multumiti?

ma eu la un 1.9jtd am castigat in jur de 20 cai din evacuare dac vrei se rezolva dar tiam zis la cj
yoyo1 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 20:14   #37
Peter4ever

Stage 3
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 154
Default Re: Sunetul Esapamentelor Tuning Pe motoare cu 4 cilindrii. Sunteti multumiti?

Quote:
Originally Posted by yoyo1 View Post
ma eu la un 1.9jtd am castigat in jur de 20 cai din evacuare dac vrei se rezolva dar tiam zis la cj
ahaaa ) si evacuarea aia cum arata ca o teava nu banuisc ca ai mai castigat 50 din filtru ) cipu ala e facut cu scotch in spatele blocului nu )
Peter4ever is offline   Reply With Quote
Old 06-03-07, 06:43   #38
Alex_VTR

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 248
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Sunetul Esapamentelor Tuning Pe motoare cu 4 cilindrii. Sunteti multumiti?

Ms de informatie e mai greu cu distanta ma gandeam poate gasesc ceva mai pe aproape prin Bucuresti, oricum dak nu rezolv nimik poate te vizitez in cluj
Alex_VTR is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 14:49   #39
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Sunetul Esapamentelor Tuning Pe motoare cu 4 cilindrii. Sunteti multumiti?

Quote:
Originally Posted by neb1dalex View Post
Exista cazuri cand esapamentele tuning nu suna puternic pe motoare cu 4 cilindrii. Este normal sau este defectiune tehnica. Am vazut cazuri cand suna bine si cand nu. Este adevarat ca un motor benzinar ruleaza la turatii mai mari decat unul diesel, lucru cre influenteaza direct, dar nu ar trebui sa sune bine si pe diesel? Ce face diferenta? Ce folositi voi? Sunteti multumiti?

diferenta e ca poate tu compari benzinar aspirat cu TDI,
iar diferenta vine din faptul ca turbina "sparge" sunetul
200SX is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 20:52   #40
mugurg

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 321
Default Re: Sunetul Esapamentelor Tuning Pe motoare cu 4 cilindrii. Sunteti multumiti?

Ma bag si eu ca tzaranu' Subaru Forester, din 1998, 2000cc, aspirat.

Se ***ase toba... gaurita fiind si mare sila sa o repar, am zis hai sa schimb finala. Am luat o toba Borla (destul de voluminoasa pt o finala), care s-a nimerit a fi cea mai scumpa din ce testasera ei pe masina mea. Io ma uitam ca broasca la sudura...si ei le tot probau.
E ceva interesant cu toba asta...initial imi spargea urechile, sau asa mi se parea atunci. pana la urma, nu ma mai plang de sunet dar ciudat e CAND face zgomotul ala gros si "suparat":
- Daca masina nu trage tare, nu e in "sarcina" ca sa zic asa, zgomotul sa zic ca seamana cu cel dinainte, poate o idee mai suparat/infundat.
- Daca masina trage, sau accelerezi brusc, sau peste 4000-5000 de ture te duci la gara... pt urechile mele e teroare pura.. bine, unii chiar cauta zgomotul asta.
De unde stiu? Absolut toti cunoscutii mei care au ascultat-o au conchis: "esti un imbecil, suna bestial". Cred ca mai e si de gust pana la urma...
mugurg is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -