Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 11-09-11, 20:07   #16
aliyn21

Stage 4
 
aliyn21's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 186
Default Re: masina franta

cum verific asigurarea?
aliyn21 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-11, 12:27   #17
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: masina franta

la firma din franta sau la politie
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 11:56   #18
maryus25

Stage 2
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 37
Default Re: masina franta

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
daca o iei de la proprietar e posibil sa aiba itp si asigurare pe bune , asigurarea se poate verifica si daca nu ai asigurare valabila ci numai "ciorna" ce sa arati la politie iti ia numerele si actele la masina !!
@maryus poti sa inscrii din orice tara un autovehicul neradiat , se radiaza in momentul in care se inmatriculeaza la noi - treaba celor de la inmatriculari !!

apropo la 2000 si ceva de euro gasesti inmatriculate ro a4 si vectra b 95-97 + alte variante
gresit.. cand te duci la politie sa o inmatriculezi iti cer dovada radierii din tara de provienienta. Fara acest act nu poti sa faci nimic pentru a inmatricula masina
maryus25 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-11, 08:28   #19
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: masina franta

Quote:
Originally Posted by maryus25 View Post
gresit.. cand te duci la politie sa o inmatriculezi iti cer dovada radierii din tara de provienienta. Fara acest act nu poti sa faci nimic pentru a inmatricula masina
adu-o la mine ca ti-o inmatriculez eu fara radiere !! isi bat aia pwola de voi acolo la voi !! am mai auzit si alte dume , gen certificat fiscal pentru numere rosii !! am inscris destul de multe masini fara radiere din franta,spania ,italia fara nici un fel de problema, si chiar am intrebat daca se radiaza din tara straina si mi-a zis ca asta e treaba lor , ei se ocupa de lucrul asta !!
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-11, 08:38   #20
maryus25

Stage 2
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 37
Default Re: masina franta

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
adu-o la mine ca ti-o inmatriculez eu fara radiere !! isi bat aia pwola de voi acolo la voi !! am mai auzit si alte dume , gen certificat fiscal pentru numere rosii !! am inscris destul de multe masini fara radiere din franta,spania ,italia fara nici un fel de problema, si chiar am intrebat daca se radiaza din tara straina si mi-a zis ca asta e treaba lor , ei se ocupa de lucrul asta !!
ma ocup si eu cu masini de ceva timp dar treaba asta nu am mai intalnit-o chiar o sa merg la sediul drpciv sa intreb de curiozitate, tot ce am adus a fost radiat
maryus25 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -