Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 03-05-07, 12:37   #46
dodo_d25

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 6
Default Re: Placute inmatriculare

Am incercat s ale dau jos dar se iau cu tot cu vopsea! Asta e nasol!!! Nu stiu ce sa fac!! M-a mancat in .... Cautam la fel ca astea dar cu steagul romaniei si cu RO . Dar nu gasesc ! Ce idei imi dati ? plsss Am incercat cu apa calda si tot nu vrea. Nu vreau nici s amerg as aca imi dau astia amenda. As face altele dar masina e in leasing si nu stiu daca pot.

Last edited by dodo_d25; 03-05-07 at 12:39.
dodo_d25 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-07, 12:41   #47
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Placute inmatriculare

Ia numerele in casa si baga-le sub jet de apa calda, sau daca nu, incearca cu un fion sa le dezlipesti. Poate poate
eu is offline   Reply With Quote
Old 03-05-07, 12:43   #48
dodo_d25

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 6
Default Re: Placute inmatriculare

Nu merge! Am incercat , crede ma!!! E asa subtzire vopseaua aia si se ia imediat. Se ridica cu totul si ramane tabla de Al. Ma gandeam sa cumpar eu folie reflectorizanta si sa scot la printer stema aia. Sau pana apar alea noi sa le tzin in tzipla bagate. Nu am idee deloc ce as putea sa fac !!!!
dodo_d25 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-07, 12:52   #49
dodo_d25

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 6
Default Re: Placute inmatriculare

Am feon d-ala bun, cu care indoi plexicul ...adik la temperatura mare lucreaza dar mi e ca le matrashesc de tot . !!! Sa le dea amenda astora care au bagat pe piata asa ceva. Ma gandeam sa pun la numere stema aceea ...pt institutii guvernamentale . O merge? Am mai vazut puse la harburi !!!
dodo_d25 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-07, 13:22   #50
Alex_VTR

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 248
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Placute inmatriculare

Atunci dak nu merge si nu merge zici k le-ai pierdut pe rand mai intai aia din fata si apoi aia din spate ...dureaza un pic da e o solutie si sa nu zici k le-a furat k o sa astepti o gramada si te cheama in audientza ***uri de genu asta..bafta
Alex_VTR is offline   Reply With Quote
Old 04-05-07, 13:25   #51
dodo_d25

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 6
Default Re: Placute inmatriculare

S-a rezolvat!!! Am cumparat autocolant reflectorizant roshu galben albastru alb (aceleasi nuantze) de exterior.Am executat steguletzul, lipit si zici ca d'acolo a fost. E super!!! Ms de pareri oricum !!!!
dodo_d25 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-07, 13:28   #52
Alex_VTR

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 248
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Placute inmatriculare

bv bine k te-ai descurcat si acu sa nu mai lipesti tampenii pe numere
Alex_VTR is offline   Reply With Quote
Old 14-05-07, 12:09   #53
dodo_d25

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 6
Default Re: Placute inmatriculare

Am rezolvat cu numerele mai cool !!! Am luat o bucata de ABS si ushor am reusit s adau jos abtzipildul . Acum au revenit la normal ca atunci cand le am luat . Nu mai fac prostia sa mai lipesc ceva peste. E buna vb aia cu "Prostia se plateste!"
dodo_d25 is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 21:20   #54
Misu George

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1
Default Re: Placute inmatriculare

[QUOTE=mache_rau;623874] Poti sa iti pui cum vrei numarul dar m-ai intai il dai perdut pe cel original la politie , ei emit o adeverinta ca ai perdut numarul dupa care tu iti pui numarul facut din orce, daca cumva te opreste arati dovada care ai primito de-la politie ca ai nr perdut si putina vrajeala si gata!!!!! si faza cu wst , wpo si etc e adevarata !!!!
Misu George is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 16:43   #55
valyro

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 5
Default Re: Placute inmatriculare

pina la urma stie cineva ceva sigur ? ca de bagatori in seama sint satul
valyro is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 16:59   #56
valyro

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 5
Default Re: Placute inmatriculare

stie cineva de unde iau placute cu distanta intre litere ??va ror frumos nu vreau comentarii de genul ( nu e bine , iti iei amenda , sau eu am ,sau tre sa ai pile sau se comanda la politie ) vreau ceva concret nr tel sau site pe net ceva
valyro is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 10:29   #57
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Placute inmatriculare

Quote:
Originally Posted by valyro View Post
stie cineva de unde iau placute cu distanta intre litere ??va ror frumos nu vreau comentarii de genul ( nu e bine , iti iei amenda , sau eu am ,sau tre sa ai pile sau se comanda la politie ) vreau ceva concret nr tel sau site pe net ceva
din Germania. Imi spui ce numar vrei si ti-l trimit prin curier, te costa 40 de euro amandoua.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 26-10-08, 12:07   #58
Renzor

Stage 4
 
Renzor's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 186
Default Re: Placute inmatriculare

Eu am vazut numere cu caractere despartite si cu "D" in loc de "RO" pe masini,in trafic.Sunt legale?
Renzor is offline   Reply With Quote
Old 27-10-08, 19:10   #59
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Placute inmatriculare

Quote:
Originally Posted by Renzor View Post
Eu am vazut numere cu caractere despartite si cu "D" in loc de "RO" pe masini,in trafic.Sunt legale?
nu sunt legale
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 11-12-09, 11:02   #60
tenn

Stock
 
tenn's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 9
Default Re: Placute inmatriculare

vad ca nu s-a mai scris demult in acest topic concret sunt persoane care se ocupa sau stiu ceva despre spatii intre litere B X X B W S? Multumesc
tenn is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -