Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Placute inmatriculare (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/27292-placute-inmatriculare.html)

300ZX 15-11-06 13:19

Placute inmatriculare
 
M-ar interesa de unde pot cumpara placute de inmatriculare cu spatii mari intre litere . Mersi!

B 68 VLD 15-11-06 13:56

Re: Placute inmatriculare
 
De la politie am auzit eu.

Paul 15-11-06 14:09

Re: Placute inmatriculare
 
e de platit vre o taxa in plus dak e spatziu mai mare intre litere sau e in acelasi caz in care ar fi una obisnuita ?

sortex 15-11-06 14:36

Re: Placute inmatriculare
 
cum sta treaba cu numerele facute din autocolant? dealea plasticate micutze...unde se pot face?

Psycho 15-11-06 15:27

Re: Placute inmatriculare
 
Quote:

Originally Posted by sortex (Post 623610)
cum sta treaba cu numerele facute din autocolant? dealea plasticate micutze...unde se pot face?


la orice firma de productie publicitara ... dar sunt illegale .. adica daca te prinde cu ele .. iti da amenda ;)

sortex 15-11-06 16:55

Re: Placute inmatriculare
 
hmm ok mersi asta vroiam sa stiu daca is legale sau ilegale:D

mache_rau 15-11-06 17:48

Re: Placute inmatriculare
 
pt numerele din autocolant sau orice altceva care difera de stat iti iei amenda si iti ia si talonul pe care o sa ti-l restituie dupa ce te prezinti la candiano cu numerele stas,cat despre numerele cu litere despartite oficial nu ai cum sa le faci ,doar dak cunosti pe la politie sau unde se fac numerele ... baietii cer de la 1.5mil in sus pt un set de placute facute despartit

300ZX 15-11-06 18:22

Re: Placute inmatriculare
 
Arata bine pe masina !

shantzu 15-11-06 19:39

Re: Placute inmatriculare
 
Quote:

Originally Posted by mache_rau (Post 623874)
pt numerele din autocolant sau orice altceva care difera de stat iti iei amenda si iti ia si talonul pe care o sa ti-l restituie dupa ce te prezinti la candiano cu numerele stas,cat despre numerele cu litere despartite oficial nu ai cum sa le faci ,doar dak cunosti pe la politie sau unde se fac numerele ... baietii cer de la 1.5mil in sus pt un set de placute facute despartit

daca nu ma insel e o taxa pt aceste numere ;) pe care o platesti la politie cand te duci sa iti faci numerele la masina ;)
in nici un caz ce aberezi tu acolo...

300ZX 16-11-06 13:51

Re: Placute inmatriculare
 
Concret.Unde imi fac ?

MKE 16-11-06 14:50

Re: Placute inmatriculare
 
concret nu cred ca o sa gasesti raspuns pe forum...:D
intreaba printre prieteni , e imposibil sa nu stie cineva...;)

300ZX 16-11-06 21:44

Re: Placute inmatriculare
 
Placutele tale sunt dintr-acelea cu litere departate?

mache_rau 19-11-06 23:47

Re: Placute inmatriculare
 
Quote:

Originally Posted by shantzu (Post 624065)
daca nu ma insel e o taxa pt aceste numere ;) pe care o platesti la politie cand te duci sa iti faci numerele la masina ;)
in nici un caz ce aberezi tu acolo...

uite vezi , asta nu-mi place la astia ca tine X( vorbiti prost,fara sa stiti ceva concret ...de ce drqu te bagi tu in seama si mai si ABEREZI pt k tu esti cel care abereaza pana la urma cand zici k exista taxa pt asa ceva,te duci la politie si ce-i zici ? "vreau si eu sa platesc taxa pt numere despartite"? .. oricum nu are rost sa ma agit aici cu tine,du-te tu la politie sa te interesezi dak exista OFICIAL taxa asta despre care doar tu stii si dak nu exista sa scrii de 100 de ori "imi pare rau k m-am bagat aiurea in seama" ;) adios
@300ZX : concret poti sa-ti faci dak cunosti pe cinevea la candiano ori la udriste sau cum ti-am zis sunt baieti care mai fac treaba asta dar o sa-ti ceara cu 500 de mii mai mult decat se ia "normal".sau mai simplu dak mai pierzi timpu pe la pescarus sau pe unde se mai strange lumea de aici de pe forum intreaba-l si tu pe primul care il vezi cu numere despartite ;)

B 68 VLD 20-11-06 01:09

Re: Placute inmatriculare
 
Si eu as fi interesat. Cine ma poate ajuta 100% sa-mi dea PM.

300ZX 20-11-06 13:35

Re: Placute inmatriculare
 
Mersi pentru informatie !


All times are GMT +2. The time now is 20:48.

- Copyright 2026 4Tuning