Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 10-03-11, 11:36   #1
cobrax3

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 34
Default Pirelli made in romania

Salut
se apropie vara si ma bate gandul la niste anvelope pirelli. din cate vad, se fabrica in romania, la slatina de ceva vreme, presupun ca toate care sunt in romania la vanzare vin de acolo
Ceva experiente cineva? cum sunt? au facut rabat la calitate pt noi? sau sunt bune?
merci
cobrax3 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 20:17   #2
cobrax3

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 34
Default Re: Pirelli made in romania

hmm, chiar nimeni nu are pirelli? sau cei care au nu stiu ca sunt facute in romania doar?
cobrax3 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 15:57   #3
hellker

Stage 5
 
Join Date: May 2004
Posts: 929
Default Re: Pirelli made in romania

Am vazut si eu pe la anunturi diferite persoane care vand seturi de pirelli nou noute ..sunt destul de sigur ca e vorba de anvelopele fabricate la slatina (unele se vand la preturi foarte mici-prbbl sunt si seturi de anvelope refuzate la CTC)..altele la preturi mai mari dar sub pretul pietii (traim in romania.. mai ia angajatu pachet acasa cate un cauciuc in sacosa ,etc.....sau poate au angajatii reduceri f mari)
__________________
Ex opel calibra& borbet A 16" 9j 215/40r16
EX vauxhall vectra& irmscher star sport 17" 225/45 zr17
ford mondeo 2006& OEM alloy 17'' 205/50r17
dacia 1300'71 ...&tablE
Ex e39 528i ..&style 42
latest...E38 728iA oxford green... running on...coming soon AEZ MITA 20 inchx9j ET10 +245/35ZR goodyear F1 asymmetric
hellker is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 19:17   #4
cobrax3

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 34
Default Re: Pirelli made in romania

da, intre timp am cumparat unele exact cum ai zis si tu, de la cineva care le avea noi, 2,5 mil buc fata de 3,3 in magazin
par ok, doar la echilibrare a trebuit sa le puna la vreo 3 din ele niste plumbi mai mari decat normal as zice eu, de 50
la dunloapele anterioare acevam 20-30
acum sa vedem cum se comporta
cobrax3 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 19:33   #5
e36_boy

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 530
Default Re: Pirelli made in romania

Quote:
Originally Posted by hellker View Post
Am vazut si eu pe la anunturi diferite persoane care vand seturi de pirelli nou noute ..sunt destul de sigur ca e vorba de anvelopele fabricate la slatina (unele se vand la preturi foarte mici-prbbl sunt si seturi de anvelope refuzate la CTC)..altele la preturi mai mari dar sub pretul pietii (traim in romania.. mai ia angajatu pachet acasa cate un cauciuc in sacosa ,etc.....sau poate au angajatii reduceri f mari)
ar vrea ei sa poata fura ,fratemeu si taicameu lucreaza la firma care le aduce negru de fum ,oricine iese si intra este cautat la sange in masina ,bagaje etc
e36_boy is offline   Reply With Quote
Old 14-04-11, 15:01   #6
gigcutzu

Stage 5
 
gigcutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 602
Default Re: Pirelli made in romania

Au facut moldovenii un nou model de cauciuc se numeste "Pibunni"...cica concurent la "Pirelli"
gigcutzu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -