Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-11-04, 10:34   #91
Stefan_arici

Stage 4
 
Stefan_arici's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 226
Default

Cetegoric ca ma voi opri,poate sa fie si cu bicicleta ca tot ma opresc...Dar vad ca originalitate nu o sa prea existe la Dacia, si pacat...
Stefan_arici is offline  
Old 21-11-04, 10:37   #92
L.e.o.n.

Stage 2
 
L.e.o.n.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 28
Default

Sincer am mers intr-un Logan si te simti( dupa mine ) ca parca mergi cu un tractor!!!Masina e o cpoie nimic mai mult!!!Nu-i nica original la ea!!!!
L.e.o.n. is offline  
Old 21-11-04, 10:47   #93
Stefan_arici

Stage 4
 
Stefan_arici's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 226
Default

original ce nu am vazut pana acuma la alte masini sunt farurile fata solenza...poate gresesc,dar nu am mai vazut la alte masini sa fie forma asemanatoare...?
Stefan_arici is offline  
Old 21-11-04, 10:49   #94
L.e.o.n.

Stage 2
 
L.e.o.n.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 28
Default

Macar ca avem si noi ATATA original
L.e.o.n. is offline  
Old 21-11-04, 11:02   #95
Stefan_arici

Stage 4
 
Stefan_arici's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 226
Default

mda
Stefan_arici is offline  
Old 24-11-04, 23:37   #96
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

eu vad ca voi aveti ceva cu ROMANIA
de ce arata logan asa???pentru ca este facuta pe aceeasi linie de productie k si solenza..de ce nu s-a schimbat linia de prod??are rost sa spun???
romanul nu poate sa faca nimic klumea??
sectia de motoare de la dacia dinainte era unu dintre cele mai perf din europa de SE...sectia de la craiova daewoo..cea mai perf sectie daewoo sin europa...de SE..pana in koreea
CATI ATI MERS CU LOGAN????
v-ar placea mai mult o berlina decat o logan kare totusi este ceva mai evoluata ??si nu te mai simti k in cutia de conserva pe locul din fata..??
cat despre masinile politiei..poate nu au nimic modificat..dar in maj cazurilor cei urmariti au masini mult mai tari..k doar nu fugi k prostu de politie cu o masina varza..si chiar si pasaturile v6 4motion sau v6tdi..care-s modificate la motor si suspensii si tot nu sunt suficiente dk e s-o luam asa..NU?k se trezeste fisu lu tiriac sa alerge cu gallardo lui si sa nu opreasca la politie...
NICI EU NU PREFER DELOC LOGAN..dar asta este economia de piata
vb aia..mobra este licenta Yamaha...dece nu s-a deschis o fabrica yamaha in ROmania acu 15 ani???sau in ultimii 14 ani??OFFTOPIC
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline  
Old 25-11-04, 09:02   #97
Stefan_arici

Stage 4
 
Stefan_arici's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 226
Default

Eu prefer mai degreaba un logan decat o berlina!
Iar despre motorul dacia, intradevar, aia da motor...recunosc ca avem motoare care tin,is bune!
Stefan_arici is offline  
Old 27-11-04, 16:55   #98
XascanX

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3
Default

Gaborii de-au fost scosi din Passaturi si au fost bagati in Loganuri cred ca si-au jumuli parul din jurul buricului
XascanX is offline  
Old 29-11-04, 23:03   #99
Alt3r_Eg0

Stock
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1
Default

macar in loganuri le incap burtile domnilor agenti principali, cred ca de-asta au achizitionat ei logan-u' .... S-au gandit ei bine nebunii...
Alt3r_Eg0 is offline  
Old 30-11-04, 06:27   #100
exe

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1
Default

pai trebuia sa le miroasa a militie
exe is offline  
Old 30-11-04, 16:39   #101
HalbaSus

Stage 3
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 104
Default

Faza cu loganurile la politie e de cacao... dupa parerea mea te instiga la fuga... adica sa rada tot orasul de tine ca \"te-a prins un logan\" cand tu stai sa zicem la volanul unui C200 Kompressor de exemplu? pai normal ca ii dai pedala, si pana la urma tot te prinde pt ca pune filtru de politie in calea ta sau te prinde a doua zi dupa nr de inmatriculare si te intreaba de ce-ai fugit, ce-o sa le zici ? \"De rusine d-le, de rusine... ca mi-era jena sa fiu prins de un golan\"
__________________
My car is slow but I still love it - Opel Vectra B 2.0 DTL
HalbaSus is offline  
Old 30-11-04, 16:58   #102
Calindcm

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 60
Default

LEXUS , sunt de acord cu tine , si as mai adauga ceva . Aud f des aprecieri de genu aaa e facuta de romani , e proasta , cum sa faca romanii ceva bun etc ; nu este bine deloc ; ce este cu adevarat grav este ca aceste aprecieri se fac cel mai mult de romani ; nu cred ca o sa auzi niciodata un german sau un american sau mai stiu eu care sa zica de tara lui si de compatriotii sai ca sunt niste prosti . Ganditiva ca va includeti si pe voi (cei care spun asa).
Cat despre Logan , ea isi face treba destul de bine , fiind cam cea mai atractiva oferta din clasa sa . De ce sa faca Dacia limuzine , le-ar cumpara cineva ? Nu. Ei produc ce se cere pe piata. Nu este o masina sport dar este o familiala destul de ieftina . Eu nu mi-as cumpara , dar unii vor masina 9 sa aiba garantie si sa stea linistiti cativa ani .
Cat despre faptul ca sunt si Logan-uri de politie nu mi se pare neaparat ceva rau . Oricum nu merita mai mult !
__________________
There is no replacement for displacement. If you don\'t agree with this you go against the fundamentals of engine dynamics. Doesnt matter what continent you\'re on.
Calindcm is offline  
Old 30-11-04, 23:22   #103
AliNU

Stage 1
 
AliNU's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 14
Default

Parerea mea despre logan nu e prea buna...sincer asi prefera solentza, pare umpiq mai lipia de asphalt, e mai scunda ca inaltime si nu pare a fi autocarul de transport pers pub. Ca nu asi vrea sa prind 160 fara nici un pik de aerodinamica, ca o sa zbor...da barem sa ajung la 180. 140 o fi prins la vale, dar a ajutat`o mai mult greutatea. Pe teren plat poate ajunge la viteza asta ?? Cei care au reusit sa calatoreasca cu un logan, sa ne impartaseasca si noua senzatzia de cutie de chibrituri cu nasturi ca rotzi.
AliNU is offline  
Old 02-12-04, 15:49   #104
gyon

Stock
 
gyon's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 4
Default

Mai fratilor vad ca aveti o parere extrem de proasta despre \"goLogan\", ce pot sa va spun este ca am si eu unul de 1,6 Ambition si este adevarat, masina are destul de multe probleme ( servo care nu se intareste, stabilitatea masinii nu este chiar cum ar trebui, suspensia te scutura binisor pe drumuri mai proaste, rapoartele cutiei sunt infecte... etc ) , dar .. nu stiu ce stiti voi dar totusi ajunge si la 180 (atat am mers eu cu ea ) deci nu e chiar asa cum spun astia la Promotor ca ajunge la 160 doar in panta ( eu am mers 180 pe autostrada , deci drum drept nu inclinat si consumul, cel putin la mine nu sare de 9-10 L/ 100km in oras si in afara am fost pan la Suceava si am avut consum mediu 5,9 L/100 mergand cu viteze intre 60 si 140km/h .
Cat despre Loganurile de politie ... foarte bine ca le-au dat Logan , intr-un fel minuscul poate ajuta economia Romaniei , din partea mea le doresc de acu' incolo sa le dea Biciclete Pegas, fabricate RO pentru patrulare, asa ca nu impartasesc cu voi ideea ca mai bine sa aiba VW Passat.
gyon is offline  
Old 21-12-04, 13:13   #105
Danny

Stock
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 3
Default

Cati dintre voi au fugit vreodata de politie de faceti atata gura despre motoarele masinilor? B 68 VLD da-mi si mie mail-ul tau.Pls Gotta talk to you!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nubira.jpg
Views:	265
Size:	54.4 KB
ID:	15066  
Danny is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -