Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 26-11-10, 17:18   #1
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Probleme VECTRA C 1.9 CDTI 120CP

SALUT Problema ar fi ca in urma cu 3 luni am schimbat tot kitul ambreiaj (disc , rulment , placa presiune si volanta) pt ca masina avea o bataie la relantiu si cedase d e tot pedala ambreiaj asta sa rezolvat la service numai ca acum dupa 3 luni bataia a inceput s a apara din nou si face cam la fel cum era inainte daca calc ambreiajul nu mai s e aude nimic si din cind in cind pedala simt eu ca nu mai revine inapoi cum trebuie si este normal oare care ar fiii problema sa fie tot ambreiajul sau numai rulmentul dar de ce s a se strice asa prematur
eu unu nu prea folosesc masina si nam facut cu ea decat 6000 km in 3 luni la un drum lung atat...
mersi mult
__________________
CIT TRAIESTI INVETI !!! DAR IN FINAL , TOT PROST MORI !!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 01-12-10, 01:21   #2
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Probleme VECTRA C 1.9 CDTI 120CP

chiar nici un user sa ma ajute cu ceva idei ....sau un mic ajutor !!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 01-12-10, 09:37   #3
DarkShadow

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 135
Default Re: Probleme VECTRA C 1.9 CDTI 120CP

Rulmentul. Din cauza unui montaj prost sau din cauza folosirii necorespunzatoare a ambreiajului. Poate fi de vina si calitatea pieselor.
DarkShadow is offline   Reply With Quote
Old 04-12-10, 11:44   #4
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme VECTRA C 1.9 CDTI 120CP

Dubios defect.Poate exista si prezumtia de piesa neschimbata si dosita sau pur si simplu o utilizare dura a ambreiajului.Motorul nu este remapat?
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 01:27   #5
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Probleme VECTRA C 1.9 CDTI 120CP

Quote:
Originally Posted by turbojack View Post
Dubios defect.Poate exista si prezumtia de piesa neschimbata si dosita sau pur si simplu o utilizare dura a ambreiajului.Motorul nu este remapat?
cind am schimbat piesele am fost si eu la service si am vazut cind au venit piesele si le scoteau pe cele vechi tin s a precizez ca atunci rulmentul era intro stare degradata rau
nu cred ca am folosit ambreiajul dur pt ca conduc d e ceva vreme si este prima masina in 11 ani cin d se strica ceva la ambreiaj + ca acest drum d e 6000 km sa facut pe ruta londra -bucuresti si ceva trafic in bucuresti deci nu sa folosit dur
FIGHET is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -