Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-03, 16:27   #1
AndreiNo1

Stage 3
 
AndreiNo1's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 114
Default Accident

Vreau sa va anunt ca am facut accident.Aveam 120 era seara tarziu asta aseara se intampla umezeala mia iesit un caine in fata am pus frana shi am daramt un stalp de beton shi 2 porti metalice.Naveam nici centura.Osa incerc sa fac niste poze l;a mashina sa vedeti cam ce santamplat.aVEZTI GRIJA FRATILOR CU VITEZA CA NU E BUNA DE NIMIK
__________________
Avetzi grija cand apasati pedala de acceleratie
AndreiNo1 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-03, 12:39   #2
b99sha

Stage 5
 
b99sha's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 802
Default

Pai nu fu Topic in Diverse?? Imi pare rau pentru tine! Ce masina ai? Tu cum esti k n-ai purtat centura? Sanatate!
b99sha is offline   Reply With Quote
Old 04-12-03, 17:05   #3
AndreiNo1

Stage 3
 
AndreiNo1's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 114
Default

Ma eu nam vazut nici un topic..ma rog.Am o dacia nova shi in ciuda faptului ca nam purtat centura nam patit mai nimik mam lovit la picior la umar mai rau asha shi o mica zgarietura pe fata.Pot sa spun ca am avut norc
AndreiNo1 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-03, 19:21   #4
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

niciodata n-am inteles de ce in Ro multi nu poarta centura......si pretenii mei d'acolo fac la fel, ca motiv tot ce mi sa data a fost ca \"se simt mai confortabili cand conduc\".......nu stiu da pe mine nu ma incomodeaza deloc centura si avantajele de a o purta mi se par foarte mari........oricum, e bine ca esti teafar si sanatos
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 04-12-03, 23:23   #5
swordfish

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 25
Default

mane naspa faza cu accidentu;...imi pare pt tine...bine totusi ca tu ai scapat cu bine...altceva ce sa zic...o sa incerc sa trec pe la tine cu un aparat foto digital in caz ca vrei sa pui pozele pe net...da' cum draq ai numai belele cu masina...mai calmeaza'te si tu..data viitoare cine stie ce se intampla...o sa te sun in weekend...multa sanatate...

si pentru restu: PURTATI FRATILOR CENTURA!!! ca nu pari mai prost sau mai smecker daca porti sau nu centura....nu conteaza ce masina ai...poarta nenorocita aia de centura ca'ti poate salva viata..eu o port tot timpu si nu de frica amenzii...ci pt ca asa m'am obisnuit si ma simt chiar ciudat cand merg fara....
drive safe...speed kills...
swordfish is offline   Reply With Quote
Old 05-12-03, 06:29   #6
b99sha

Stage 5
 
b99sha's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 802
Default

Mai Andrei, acum am citit ce-ai facut cu masina in urma cu 3 zile...Chiar k s-a razbunat.
D C nu porti centura? Sper sa fie invatatura de minte!
Si tot azi ti-am citit si semnatura: \"Avetzi grija cand apasati pedala de acceleratie\" PAI TU DE CE NU AI???
Sanatate!
__________________
...zise el...si mai lua o gura de fan...
b99sha is offline   Reply With Quote
Old 05-12-03, 14:34   #7
AndreiNo1

Stage 3
 
AndreiNo1's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 114
Default

B99sha eu port centura dar eram destul de aproape de casa shi am zis ca nu mai are rost sa o pun shi iata ca sa intamplat nenorocirea .Am facut shi poze la mashina shi la locu faptei shi o sa incerc in weekend sa le pun ca tre sa vina tovarashu ala al meu cu hdd.Am shi io grija cand apas pe padala da mai imi scapa shi mie picioru mai ales ca era tarziu shi ma grabeam drumu era super drept shi asta e multumesc lu D-zeu ca sunt bine pana la urma urmei 48 de milioane ma costa sa o fac noroc cu astia de la CASCo
AndreiNo1 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-03, 21:44   #8
AndreiNo1

Stage 3
 
AndreiNo1's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 114
Default

poze
Attached Images
   
AndreiNo1 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-03, 21:50   #9
AndreiNo1

Stage 3
 
AndreiNo1's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 114
Default

scuze pt poze ca sunt prea mari da nu stiu ce sa le fac sorry
AndreiNo1 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-03, 04:18   #10
b99sha

Stage 5
 
b99sha's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 802
Default

Stii ce sa le faci??? Sa NU mai faci. Adicatarea sa nu mai fie nevoie sa faci. SAU
Eu am un motto mai aiurea (am mai multe dar asta e \"altfel\") care suna in felul urmator: \"Decat sa mor in dacie mai bine ma arunc d p bloc\". Adica, atunci cand conduc dacie merg \"la consum\", la confort. Cand merg cu o masina mai reusita devine alta poveste.
Bafta!
b99sha is offline   Reply With Quote
Old 07-12-03, 11:17   #11
AndreiNo1

Stage 3
 
AndreiNo1's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 114
Default

Quote:
Originally Posted by \"b99sha\"
Stii ce sa le faci??? Sa NU mai faci. Adicatarea sa nu mai fie nevoie sa faci. SAU
Eu am un motto mai aiurea (am mai multe dar asta e \"altfel\") care suna in felul urmator: \"Decat sa mor in dacie mai bine ma arunc d p bloc\". Adica, atunci cand conduc dacie merg \"la consum\", la confort. Cand merg cu o masina mai reusita devine alta poveste.
Bafta!
O sa tin minte ce miai zis ....nici eu nu vreau sa mor shi mai ales in dacie
AndreiNo1 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-03, 16:25   #12
B66EMO

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 71
Default

Bine ca nu te-ai lovit frontal caci in daci cam greu sa scapi la asa viteza.


bine ca esti bine, mashini se mai cumpara!!!
B66EMO is offline   Reply With Quote
Old 10-01-04, 23:10   #13
Anakin

Stock
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 3
Default

Sal,
Andrei bine ca esti sanatos, pentru ca precum spune si B66EMO, la viteza aia.... Oricum PUNETI-VA FRATILOR CENTURA si la 80km/h, pt ca daca nu mai apuci sa franazi te faci conserva. Am vezut la TV niste documentare cu teste de masini la viteze de 50-70km/h. Fara centura si fara frana la viteza asta impactul e fatal.
Anakin is offline   Reply With Quote
Old 12-01-04, 18:24   #14
AndreiNo1

Stage 3
 
AndreiNo1's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 114
Default

eee.io sunt un pic mai norocos
AndreiNo1 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-04, 23:18   #15
FiReBuRn

Stage 5
 
FiReBuRn's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 829
Member of:
[SEAT]
Default

Tu sa fii bine Andrei ..lasa masina..!E mai importanta viata decat orice..bine ca nu ai patit nimic..
FiReBuRn is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -