Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-04, 19:25   #76
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Fratzilor, mie mi- dat Dumnezeu sa vad un lucru care n-o sa-l uit toata viatza!Am mers acum 1 an jumate,2 la Volvo la show room shi am vazut acolo un S60 intrat intr-un picior de bod cu 160-170!!!(i se blocase acu' acolo,el avusese vreo 190-200 dar franase ceva,i-a sunat mobilu' s-a uitat sa vada cine suna si n-a vazut ca soseaua tocmai o lua in stanga).A scapat cu o singura ENTORSA la picior!ATAT!Si asat pt ca avea centura pusa!Masina era facuta praf,dar intr-un mod super inteligent,doar e Volvo,motoru' era turtit in intregime ca un evantai pana la o palma de parbriz,cutia ajunsese pe bancheta din spate,si usa de la sofer SE INCHIDEA,pe bune!Am ramas crucit!Ma uitam ca bou cu gura cascata si auzeam cum povestea seful de-acolo ca ala a venit si l-a luat in bratze,l-a pupat,\"mi-ai salvat viatza\",chestii de genu' asta!
ASha ca multa sanatate,centura pusa intotdeauna,si daca va permitetzi luatzi-va Volvo,eu stiu ca asha o sa fac cand o sa pot!!!!!
  Reply With Quote
Old 22-03-04, 09:40   #77
Adrian4X4

Stage 2
 
Adrian4X4's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 46
Default Folositi centura

Eu de exemplu folosesc centura doar cand merg in afara localitatii, pentru ca eu in oras fac vreo 50-100 Km /zi, si ma dau jos si ma sui des, asa ca cu centura as face bataturi pe burta.
Numai ca afara, e alta treaba. Chiar daca ma trag cu masina mare, nu conteaza, am vazut o faza de tot ***u: unul cu o super nova, pe dig intre Galati si Braila, la vreo 100-110 km/h loveste un caine cu roata din dreapta, decoleaza, face 250º in aer, se deschide portiera din dreapta, cade pasagerul din masina, dupa care masina si pasagerul isi continua independent traiectoriile, di pacate convergente, pe sol: cade pasagerul, cade si masina peste el, il face terci, end of story.

Morala: mai ales cu Dacia, profita de tot ce iti poate oferi in materie de siguranta: centurile; caroserie deformabila nu are, nasolentza are airbaguri si bare laterale, dar nu prea am incredere; tabla pe ea este de ***, pivotii te parasesc cand ti-e lumea mai draga, franele sunt eficiente in primele 2 secunde de franare premergatoare fadingului, alea, alea.

Taica-meu a franat o Dacie noua nouta pe bull-barul de la un Pajero '90, de i-a bagat aluia motorul sub masina si avea ce mai ramasese din faruri la 10 cm de volan. Ala a scapat fara nimic, doar o vanataie in frunte, ca a dat cu capatzina de chederul de la parbrizoi, pen'ca avea centura.

Si pe de alta parte, campania aia de la teveu e cat se poate de elocventa: vorba aia, mai bine mori decat sa ramai de la 25 de ani in scaun.

Si mai e ceva: don't drink and drive.
Adrian4X4 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-04, 13:32   #78
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Dacia... Un cuvant care spune multe !!!

Oare astia de la Dacia au auzit de Crash Tests ??? Eu nu cred...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 22-03-04, 14:04   #79
Adrian4X4

Stage 2
 
Adrian4X4's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 46
Default Crash mother fuckin' test

Crash test, hmmm, desigur, numai ca Dacia are cel mai mic buget pentru asa ceva: 0 eur, pentru ca ei le fac pe strada, cu masinile clientilor, iar DUMMIES sunt insusi clientii.

Ce sa-si bata ei capul? Nu sunt suficienti clienti? Ar fi misto sa se oftice unul pe ei si sa-i dea in judecata, cum au patit aia de la Ford, cu modelul Pinto, care lua foc cand era busit din spate. Ar fi ceva, nu?
Adrian4X4 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-06, 11:09   #80
FastAce

Stage 3
 
FastAce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 80
Exclamation Re: Accident

aici nui vb de crash test sau nu!CENTURA SE POARTA ORICUM!o dea profei mele de roma a murit ca a intrat cu 80 la ora intrun copac,intrun audi s8!deci super masina!la autopsie sa descoperit ca din cauza faptului ca navea centura air bagul declansanduse ia rupt gatu!!!!CA LA CRASH TEST MANECHINII POARTA CENTURA BEY!?!??!
__________________
FastAce is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -