Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 26-04-06, 09:26   #16
alintatoc

Stage 3
 
alintatoc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 108
Default Re: Becuri Philips NightGuide

Apropo, vezi ca mai sunt si becurile Philips Gt150.





Poti sa vezi si diferenta in a doua poza. Sper sa te ajute!
O zi buna!
alintatoc is offline   Reply With Quote
Old 26-04-06, 12:11   #17
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Default Re: Becuri Philips NightGuide

Quote:
Originally Posted by Jady
Nu cred ca sunt ei chiar asa isteti. Daca nu are culoarea rosie sau albastra n-au de ce sa se ia de tine. Tu crezi ca atunci cand a aparut xenonul in Romania stiau ce-i aia?
Niciodata nu am asociat cuvinte de tipul "isteti" cu gaborii. Oricum diferenta intre lumina galbuie a becurilor stoc si BlueVision (deci si NG) este mare. Prin urmare cred ca o sa observe. Eu am vazut o Fabia in piata Victoriei cu becuri schimbate (lumina alba). Era evident, desigur. Ideea e ca nu vreau sa ma trezesc cu un gabor pus pe spaga sau care vrea sa se dea smecher si care sa ma ia la intrebari. Stiu ca NGurile sunt atestate in EU dar stiti cum sunt gaborii. Lasa domne ce ma intereseaza pe mine. Eu una stiu (si alata vreau..clue:spaga)...

Oricum ceea ce vrea sa stiu este daca trebuie sa ma duc la RAR sa-mi dea ceva hartii pentru becuri, atata tot.

Eu sincer prefer NG deoarece imi dau si lumina alba ed care vroiam si in plus asigura un confort vizual dat de cele 3 zone de iluminare. Am citit pe site si despre Power2Night care sunt mai mult pt masinile sport (daca merg tare, au nevoie baietii sa stie din timp ce este in fata). NGurile au si ele raza de actiune mai mare desi presupun ca mai mica ca P2N. Dar ele nu au cele 3 zone. Si cum o Fabie merge cu maxim 160 la ora....nu prea cred ca o sa am nevoie de P2N...

Misto poza, imi place lumina alba. Acum poate sunt eu prea pretentios si vreau prea multe dar daca tot ai fost amabil si ai postat acele poze, te rog sa faci una pe un drum cu o singura banda per sens, ca sa vad si cum ilumineaza pe dreapta si cum o face pe stanga. Asa din poza aia nu reiese decat lumina alba si raza sporita de actiune. Deci doar o zona din cele 3. Mersi inca o data.

A, inca o intrebare..de fapr 2: tu ce ai luat, H4 sau H7 (si care este diferenta intre ele)? Si la BMWul ala ai pus reflector sau celalat tip>?
__________________
Enjoying: EOS 7D Mark II & 16-32 F4 IS (L).
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 26-04-06, 12:18   #18
alintatoc

Stage 3
 
alintatoc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 108
Default Re: Becuri Philips NightGuide

Quote:
Originally Posted by Vyk
Niciodata nu am asociat cuvinte de tipul "isteti" cu gaborii. Oricum diferenta intre lumina galbuie a becurilor stoc si BlueVision (deci si NG) este mare. Prin urmare cred ca o sa observe. Eu am vazut o Fabia in piata Victoriei cu becuri schimbate (lumina alba). Era evident, desigur. Ideea e ca nu vreau sa ma trezesc cu un gabor pus pe spaga sau care vrea sa se dea smecher si care sa ma ia la intrebari. Stiu ca NGurile sunt atestate in EU dar stiti cum sunt gaborii. Lasa domne ce ma intereseaza pe mine. Eu una stiu (si alata vreau..clue:spaga)...

Oricum ceea ce vrea sa stiu este daca trebuie sa ma duc la RAR sa-mi dea ceva hartii pentru becuri, atata tot.

Eu sincer prefer NG deoarece imi dau si lumina alba ed care vroiam si in plus asigura un confort vizual dat de cele 3 zone de iluminare. Am citit pe site si despre Power2Night care sunt mai mult pt masinile sport (daca merg tare, au nevoie baietii sa stie din timp ce este in fata). NGurile au si ele raza de actiune mai mare desi presupun ca mai mica ca P2N. Dar ele nu au cele 3 zone. Si cum o Fabie merge cu maxim 160 la ora....nu prea cred ca o sa am nevoie de P2N...

Misto poza, imi place lumina alba. Acum poate sunt eu prea pretentios si vreau prea multe dar daca tot ai fost amabil si ai postat acele poze, te rog sa faci una pe un drum cu o singura banda per sens, ca sa vad si cum ilumineaza pe dreapta si cum o face pe stanga. Asa din poza aia nu reiese decat lumina alba si raza sporita de actiune. Deci doar o zona din cele 3. Mersi inca o data.

A, inca o intrebare..de fapr 2: tu ce ai luat, H4 sau H7 (si care este diferenta intre ele)? Si la BMWul ala ai pus reflector sau celalat tip>?

Eu am luat H1.
O sa fac o poza in seara asta pe drum cu o singura banda pe sens ca sa vezi ca idee cum se vede. Mie sincer imi place foarte mult. Ziua diferenta este sesizabila, dar cel mai bine se vede seara normal sau atunci cand esti in fata unui zid spre exemplu, se vede clar lumina alba,cu becurile normale lumina e clar galbena.
Daca ai de gand sa circuli mai mult noaptea atunci mergi pe NG dar sincer nu stiu ce diferenta este intre ele.
Hai ca fac o poza in seara asta si iti arat. O sa-mi iau si pentru faza lunga si pentru proiectoare BlueVision. Ii orbesc pe astia pe strazi
alintatoc is offline   Reply With Quote
Old 26-04-06, 12:30   #19
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Default Re: Becuri Philips NightGuide

Quote:
Originally Posted by alintatoc
Eu am luat H1.
Hai ca fac o poza in seara asta si iti arat. O sa-mi iau si pentru faza lunga si pentru proiectoare BlueVision. Ii orbesc pe astia pe strazi
H1 ce putere au? Cat costa un set bluevision pentru proiectoare? SI sunt compatibile cu orice proiectoare? Eu la Fabia am de astea rotunde.
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 26-04-06, 17:10   #20
alintatoc

Stage 3
 
alintatoc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 108
Default Re: Becuri Philips NightGuide

Quote:
Originally Posted by Vyk
H1 ce putere au? Cat costa un set bluevision pentru proiectoare? SI sunt compatibile cu orice proiectoare? Eu la Fabia am de astea rotunde.
H1 au aceeasi putere ca si celelalte H-uri.
Eu la Bmw am tot H1 deci un set este 19 euro.
O sa-mi pun curand si o sa-ti arat. Vineri pun angel eyes la Bmw si sunt curios cum o sa fie cu BlueVision.
Hai ca-ti pun in seara asta poze ca sa vezi cu blueVision pe o singura banda.
alintatoc is offline   Reply With Quote
Old 26-04-06, 21:47   #21
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Smile Re: Becuri Philips NightGuide

Multumesc mult! De abia astept sa vad pozele. Dupa ce iti pui BV si la proiectoare sper ca vei mai posta o imagine cu ele, precum si detalii despre pret. Angeleyes si BV cred ca este o combinatie supertare...
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 26-04-06, 22:57   #22
alintatoc

Stage 3
 
alintatoc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 108
Default Re: Becuri Philips NightGuide

Vyk uite asta am putut sa fac ca sa incerc sa te ajut sa-ti faci o idee:



si uite si alta:

alintatoc is offline   Reply With Quote
Old 26-04-06, 22:59   #23
alintatoc

Stage 3
 
alintatoc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 108
Default Re: Becuri Philips NightGuide

O sa pun foarte curand si la proiectoare BV si vineri pun angel eyes. Vineri seara sau sambata o sa-ti arat si cu angel eyes ca sa vezi cum se vede, si eu sunt curios
Sper ca am putut sa te ajut cu cele 2 poze si te tin la curent
Zi buna!
alintatoc is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 19:13   #24
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Thumbs up Re: Becuri Philips NightGuide

Quote:
Originally Posted by alintatoc
O sa pun foarte curand si la proiectoare BV si vineri pun angel eyes. Vineri seara sau sambata o sa-ti arat si cu angel eyes ca sa vezi cum se vede, si eu sunt curios
Sper ca am putut sa te ajut cu cele 2 poze si te tin la curent
Zi buna!
Multumesc mult de poze. Acum am o idee mai clara asupra BV. Felicitari pentru poza 2!!! Ai dat dovata de inspiratie si ai facut o poza foarte sugestiva.

Abia astept sa le vad si pe cele cu proiectoarele (nu uita sa-mi scrii cat ai dat pe ele!!!). Angel eyes suna tare bine, masina ta o sa aibe un upgrade de imagine bun, mai ales cu BV!
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 07:43   #25
alintatoc

Stage 3
 
alintatoc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 108
Default Re: Becuri Philips NightGuide

Ma bucur ca ti-ai facut o idee.
Scuze pentru intarzierea cu angel eyes dar am fost plecat. Pun imediat si pozele.
alintatoc is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 07:46   #26
alintatoc

Stage 3
 
alintatoc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 108
Default Re: Becuri Philips NightGuide



O sa pun mai tarziu si cu masina ca acum nu sunt acasa.
Zi buna!
alintatoc is offline   Reply With Quote
Old 01-05-06, 19:42   #27
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Default Re: Becuri Philips NightGuide

Farurile arata superbine. Te rog, pune si o poza ziua ca sa vedem si farurile propriu zise, nu numai partea cu lampile.
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 02-05-06, 08:22   #28
alintatoc

Stage 3
 
alintatoc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 108
Default Re: Becuri Philips NightGuide



o sa pun putin mai tarziu si cu farurile aprinse ca sa vezi cum se vad.

Last edited by alintatoc; 02-05-06 at 08:27.
alintatoc is offline   Reply With Quote
Old 02-05-06, 12:52   #29
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Default Re: Becuri Philips NightGuide

Quote:
Originally Posted by alintatoc


o sa pun putin mai tarziu si cu farurile aprinse ca sa vezi cum se vad.
Farurile arata superbine. Acum te cred ca trebuie sa schimbi si becurile din proiectoare...pur si simplu acum nu se mai "leaga" bine. Dupa aceea o sa arate supertare.

Momentan sunt ocupat cu unele treburi insa sper ca pana la sfarsitul lunii sa iai iau NG si sa postez rezultatul.
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 02-05-06, 13:36   #30
alintatoc

Stage 3
 
alintatoc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 108
Default Re: Becuri Philips NightGuide

Asta si aveam de gand sa fac din prima faza, sa schimb si becurile de la proiectoare. Saptamana asta o sa le schimb si o sa-ti arat rezultatul.

Angel eyes (cercurile) sunt originale, nu sunt facaturi cu leduri. Angel eyes cu leduri nu sunt prea bune, si in plus astea ale mele sunt foarte puternice pe seara.

P.S. Cumpara-ti nightGuide doar daca ai de gand sa mergi mult seara/noaptea ca altfel nu vad de ce le-ai cumpara. Daca ai treaba noaptea pe drumuri atunci cred ca merita dar daca nu atunci mai bine cumpara altceva.

Zi buna!
alintatoc is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -