Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-06, 01:17   #1
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Exclamation ATENTIE !! controale politie +RAR

nebunia a inceput din nou

o noua campanie a politiei romane de curatare a strazilor

controale politie + RAR

atentie mare
Attached Files
File Type: rar Video0413-2253.rar (3.88 MB, 120 views)
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 14-04-06, 02:19   #2
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

bah sunt deacord cu ei .. cu rablele alea .. la fier vechi .. sunt pericol serios ...
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 14-04-06, 23:00   #3
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

necazul este ca nu se ia numai de rable si ca sa fii 100% in regula nu ai cum. daca ar circula doar masinile care corespund cu adevarat cerintelor RAR, ar fi cam pustiu pe strazi.
__________________
Civic EG
A4 B7
Accord CL7
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 14-04-06, 23:16   #4
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Cool Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

Quote:
Originally Posted by dj81bas
necazul este ca nu se ia numai de rable si ca sa fii 100% in regula nu ai cum. daca ar circula doar masinile care corespund cu adevarat cerintelor RAR, ar fi cam pustiu pe strazi.

Just.
sa-mi fie cu iertare ,insa pe vremea cind aveam dacie si nu erau nici un sfert masini cit acum pe strazi ,schimbam toate articulatiile la 3 luni ,iar dupa o luna incepeau sa bata iar.
La ce drumuri avem....si tehnologia NASA ar crapa bucati.
E doar un control aiurea ,publicitar,sa se vada ca si politia munceshte...
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 15-04-06, 16:48   #5
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

asai de ochi lumi
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 15-04-06, 17:20   #6
hit-man

Stage 5
 
hit-man's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 331
Default Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

cacatzii draek...ce legatura are ca ii prinsa bateria cu sarma cu siguranta mashinii??!!astia nu-s normali d-le
hit-man is offline   Reply With Quote
Old 15-04-06, 19:18   #7
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Talking Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

Quote:
Originally Posted by hit-man
cacatzii draek...ce legatura are ca ii prinsa bateria cu sarma cu siguranta mashinii??!!astia nu-s normali d-le

Cind frineaza daciutza aia la 150 la ora,se rupe sirma,din inertie bateria o ia inainte ,se sparge de chiulasa imediat invecinata ,iar acidutzul cel nociv va stropi minunatul nostru asfalt mioritic,de pe care ploitzele cele primavaratice il vor spala ,ocazie cu care acelasi acidutz va ajunge in santul de pe marginea drumului in care nu vor mai creste minunatele buruieni protejate de lege (ca doar de aia nu le atinge nimeni),otravite prin surprindere si rea vointa de catre inculpatul sofer..
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 12:28   #8
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

daca ajunge daciutza aia la 150
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 13:25   #9
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Talking Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

Quote:
Originally Posted by obrazNICK
daca ajunge daciutza aia la 150

aaaaaaaaaaaaaa !
Am uitat sa specific faptul ca e trasa de un M6 cu gerofar.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 11:38   #10
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

hai ca asta e prea de tot...cum vine caldura si cum incepe lumea sa iasa cu masinile ies si ciubucarii pe strazi...pericolele stradale sa fie inlaturate dar daca ne opreste pe noi ne lasa fara taloane pentru cele mai mici abateri si tot timpul stam cu ploconul la ei.
B-83-DAC is offline   Reply With Quote
Old 07-09-06, 05:13   #11
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

aprope de pericole stradale..ce masini am vazut..
volvo vechi fara faruri si fara masca..si a trecut prin fata unei masini de politie, a oprit la stop..si a mers mai departe..fara jena frate..
si tot asa...
pe cand taica-miu isi verifica semnalizarile,stopurile si farurile, lichidul de frana,uleiul,apa, cauciucurile , stergatoarele de parbriz ,si isi pune si centura de fiecare data..ori de cate ori e nevoie..pe cand altii o trag prin spate la scaun si prostii d-astea..e incomoda..dar in patu de spital cum e ?comod?
ce sa facem..asta e..e o tara sacara si multi nu au bani sa isi intretina masinile si ii pun pe ceilalti in pericol..asta e..totusi sa nu exageram..dar nici sa nu trecem cu vederea orice
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 10-09-06, 23:47   #12
B-13-FFA

Stage 5
 
B-13-FFA's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 666
Member of:
[VW]
Default Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

frate la noi e cum e. am avut placerea in anul 2000 sa ma duc in beirut. akolo nu exista reguli d circulatie nu exista politie rutiera nu exista nimik. toate masinile sunt plesnite si nimeni nu le repara. sunt multe tari in care nu exista nimik. asa k sa ne bucuram cu ce avem.
__________________
B-03-UAU
B-13-FFA is offline   Reply With Quote
Old 11-09-06, 00:24   #13
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

mda
dar nici sa sara calu
poate nu isi dau seama k oamenii sunt saraci in tara asta
si k ne fura toti din guvern senat ,politie si tot ce e institutie, ong , firma, fabrica ..orice din tara asta
si chiar nu mai sunt bani
de unde euro 14 frate??
abia ma chinui sa platesc asigurarea si saracia aia de rovignieta k sa ies si eu din bucuresti odata la nush cat timp sa nu stau cu frica de o amenda de nush cat..
sa ne lase in pace un pic.. sau sa ne ajute si ei cu o perioada de tranzitie ceva..
nu "perioada de tranzitie" de 16 ani incoace
ma refer la un buy back de la stat
dar buy back serios
nu 30 de milioane
decat sa imi dea jegosii astia 30 mil pe masina..prefer sa o tin pana imi baga impozite sa imi vand casa si tot sa nu pot sa le platesc
si tot nu o sa le platesc..sa ma bage la puscarie! nu ma intereseaza..ma duc la CEDO
sunt prea jegosi si HOTI! pt lumea asta
am citit azi in ziar k tariceanu are firma de import auto - importa citroen parca
si are si nush ce firma impreuna cu ministru finantelor sau transporturilor..care lucreaza cu philip morris romania ..si s-a scos de bani tariceanu la faza cu "70 de C3 in 70 de zile" ..erau vandute de la o firma de a lui..la o firma care face afaceri cu alta firma a lui..hai frate..nu ti-e rusine?
totusi..
si noi.ce sa facem..
sunt pensionari..kre ii vad in fiecare sambata sa zicem..daca nu chiar mai des..de ani de zile..kre se chinuie sa mestereasca si ei la o dacie 1300 din 1980 si ..nush - ce sa mai faca ei?.. daca ii opreste garda la o plimbare de a lor.."de dragul vremurilor care au trecut" ..si ii ia masina..ce face saracu? va zic eu ce face .. moare! ..multi batrani au murit ..de ciuda..sau din cauza unei GRAVE NEDREPTATI ..de orice gen ar fi ea (de ex ..cand le-au nationalizat casele..am vazut la tv un reportaj...un batran a murit k i-au nationalizat casa si au taiat un copac pe care l-a plantat stra bunicul lui acolo , in fata casei..desi se rugase de muncitori sa nu il taie..)
si va zic eu k moare omu si de la o masina la care mestereste in fiecare zi..
poti sa mori atunci cand un lucru..la care chiar tineai ..ti s-a luat din fata ochilor.. fara nimic in schimb..
pierdea..pe plan sentimental..este nemasurata la varsta lor..noi tineri..mai e cum mai e..nu murim noi de la asta..dar nici bine n-o sa ne fie..doamne fereste sa ni se intample o chestie d-asta!
poate poate avem noroc cu UE in 2007...si nu baga jegosii taxe si putem sa importam ce vrem..atata timp cat nu e o bomba ecologica.. totusi ! si este sigura ! ma refer la directie si frane- daca tu mori in masina ta k nu are 20 de airbag-uri sau pur si simplu ti-e incomod sa porti centura - treaba ta;dar sa stea pe sosea masina ..si sa opreasca cum trebuie..zic eu ca este un lucru important si pt tine si pentru restu lumii..trebuie sa fii nebun,prost sau complet iresponsabil ..poate toate 3 la un loc, sa pleci la drum(oricat de scurt, in orice conditii de trafic) cu o masina a carei sistem de directie este "dubios" sau defect , sau cu frane proaste ,f proaste sau inexistente
da sa nu ne intalnim cu astia..sa stea in service si sa isi faca masina ..nu sa ne "faca" pe noi
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 11-09-06, 08:52   #14
T.rac3Er

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 543
Default Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

la faza cu pensionarii e si o mica adaugire. daca masina are itp si functioneaza corespunzator (la nivelul anului de fabricatie) NU are de ce pensionarul sa isi faca griji. in schimb daca e o hoarca ruginita, care a bia se mai tine pe roti, cat o fi ea de draga, nu mai e apta pt mersul pe drumurile publice. stiu prea bine ca prima mea masina, primita de la bunicul meu iarna era problema. mergea perfect motor directie frane etc, dar "aerul conditionat" ce o insemna la 1979, nu mai voia sa mearga si nici la service nu l-a putut face ca cica e o piesa de plastic amarata care nu se prea gaseste(tehnologie veche). cum nici timp de cautat prin bazar&co nu aveam am lasat-o moarta. si vine iarna. ce mai prapad. dadeam cu racleta straturi, straturi de gheata jos, si imediat se punea la loc. si cu spay anti-ice. tin minte o faza urata prin care am trecut. noaptea ma intorceam de la munca, ger -10 grade toate geamurile beton, prin parbriz facusem ca un hublou sa vad in fata si cu geamul sofer deschis. era mai frgi inauntru, si mergeam cu 30kph. ma gandesc daca era trafic, si aveam de travesat si intersectii mari as fi fost o problema pt trafic. io ma chinuiam doar sa merg, ce sa mai am timp sa ma uit in jurul meu. a traversat un aurolac, nici nu l-am vazut, milimetric am trecut pe langa idiot.
de-atunci mi-am jurat ca orice masina as avea, voi beneficia de suportul tehnic necesar unei rulari in siguranta.
__________________
citroen driver
T.rac3Er is offline   Reply With Quote
Old 27-09-06, 15:14   #15
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Thumbs up Re: ATENTIE !! controale politie +RAR

pentru cei ce stau in Berceni seara dupa ora 1:00 este RADAR si sambata , duminica la urcare Vacaresti spre Big Berceni in scuarul de parcare din dreapta stau 2 echipaje de politie Rutiera si fac filtru ( iar uneori este si o echipa de la RAR ) ...

atentie mare ... eu era sa raman fara TALON ca am masina modificata ...
__________________

VW BORA NUVOLARI by Xel'Naga
SEAT LEON CUPRA by Xel'Naga

contact: 0722 805 963 or 0752 805 963
contact mail: cosmingabrielphotography@yahoo.ro
contact web: www.facebook.com/CosminGabrielPhotography
Xel'Naga is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -