Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 05-08-09, 13:24   #91
driver_xs

Stage 5
 
driver_xs's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 616
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

pentru categoria C cate raspunsuri corecte trebuie sa fie minim?
driver_xs is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 19:53   #92
Doctoru'

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 176
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by driver_xs View Post
pentru categoria C cate raspunsuri corecte trebuie sa fie minim?
22 trebuie. Exact ca la B. Eu acum am terminat cu toate categ. in afara de categ. D si pot sa zic ca a fost usor. Mare atentie la mecanica.
Doctoru' is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 12:37   #93
andrei57

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 10
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Salut , nu mai merge simulatorul de pe dprciv.ro ? Ma loghez pe site , intru in sectiunea respectiva , raspund la cele 3 intrebari de acomodare corect si apoi apare ca sunt respins )
andrei57 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 11:20   #94
DSG-u

Stage 3
 
DSG-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 93
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Nu mai stiu astia cum sa faca bani din soft mafie cat a costat sistemu ne zice si noua cineva.
Sunteti nebuni .
DSG-u is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 12:41   #95
andrei57

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 10
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Salut , am o nedumerire la o intrebare care am intalnito in simulator , ma poate ajuta cineva ? Click image for larger version

Name:	nu inteleg.JPG
Views:	1545
Size:	74.1 KB
ID:	1043862
andrei57 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 13:30   #96
andrei57

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 10
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Am aflat raspunsul era C
andrei57 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 14:21   #97
Sp1ky
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 5,648
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

eu dupa o saptamana de facut pe simulatoru asta am luat sala :X sunt aceleasi intrebari
Sp1ky is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 14:23   #98
andrei57

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 10
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by Sp1ky View Post
eu dupa o saptamana de facut pe simulatoru asta am luat sala :X sunt aceleasi intrebari
Felicitari si bafta la traseu Maine am si eu sala ..sper sa o iau si eu :P
andrei57 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 14:41   #99
pyttbull

Stage 5
 
pyttbull's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,392
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

nu faceti numai teste....invatati si legislatie inainte ca altfel nu merge
pyttbull is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 14:51   #100
andrei57

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 10
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Eu unu, am citit la inceput inainte sa ma apuc de scoala de soferi , de 2-3 ori ordonanta de urgenta si regulamentul , apoi m-am apucat de citit carte de "Cursuri de legislatie rutiera " si apoi chestionare , atat astea de pe net cat si cele de la ed.National
andrei57 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 20:36   #101
Doctoru'

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 176
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Felicitari celor care au luat permisul acum si bafta pentru cei ce urmeaza sa dea examenele. Un sfat de la mine pt cei care inca sunt ,,elevi", ca sa zic as, invatati si legislatia si invatati-o bine deoarece te scoate din multe belele, multi au fost amendati pt niste treburi stupide care nici macar nu sunt contraventii, in caz de tamponare faceti cateva poze.
Doctoru' is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 20:38   #102
Doctoru'

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 176
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

O sa va ajute mult pozele la Politie in caz ca se ajunge acolo si vinovatul se razgandeste sa-si recunoasca greseala.
Doctoru' is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 20:40   #103
Doctoru'

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 176
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by andrei57 View Post
Maine am si eu sala ..sper sa o iau si eu :P
Multa bafta si fii calm si atent.
Doctoru' is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 19:21   #104
andrei57

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 10
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by Doctoru' View Post
Multa bafta si fii calm si atent.
Multumesc frumos pentru urari :* si sfaturi ... am luat sala cu 24 ... intrebarile sunt identice cele din simulator cu cele care le-am intalnit la pipera ... oricum mi-a prins bine si ca am citit legislatia ... acuma sunt programat la traseu ... sper sa il iau si pe asta ... mult succes celor care mai dau de carnet ...
andrei57 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 19:35   #105
Doctoru'

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 176
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Felicitari andrei57. Pt toti soferii si viitori soferi: nu faceti exces de viteza, aveti foarte mare grija la animalele nesupravegheate de pe drum, acestea pot ucide. Azi a murit un prieten dupa ce a intrat cu masina intr-un cal lasat nesupravegheat pe drum european. VITEZA UCIDE! STOP ACIDENTELOR, VIATA ARE PRIORITATE
Doctoru' is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -