Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/135986-vrei-fii-sofer-gasesti-cartea-intrebari-intra-site-drpciv.html)

Cosmin Arsene 30-07-09 15:57

Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
1 Attachment(s)
Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV


Enervat de faptul ca trebuie sa dai banii pe carti de legislatie auto care includ si chestionare cu intrebari pentru examenul de obtinere a permisului auto? Stresat pentru ca nu gasesti ultima varianta de chestionare auto, iar atunci cand reusesti sa pui mana pe cartea corecta aceasta este plina de greseli?

Ei, situatia se va schimba de saptamana viitoare cand cele 3.800 de intrebari destinate obtinerii carnetului de sofer vor fi postate pe site-ul Directiei Regim Permise de Conducere si Inmatriculari Vehicule (DRPCIV) - www.drpciv.ro.


Seful DRPCIV, chestorul Marian Tutilescu a declarat: "Am hotarat sa facem publice toate intrebarile care se regasesc in chestionarele de la proba teoretica, pentru a veni in sprijinul candidatilor, pentru ca acestia sa se poata pregati corect si nu dupa carti care au lipsuri ori greseli ce pot influenta rezultatul examenului".

Totodata, pe site-ul mentionat mai sus se vor putea face simulari ale examenului propriu-zis.

danelu 30-07-09 16:40

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
asta e chiar buna.... sunt dusi rau

Brian 30-07-09 16:53

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Si de ce ma rog sunt dusi rau? Eu cred ca este un lucru bun.
Multumim pentru informatie, e bine de stiut.. pe mine unul ma priveste foarte mult, dat fiind faptul ca in curand voi incepe scoala de soferi :)

e30_eVG3n 30-07-09 16:58

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Ce o sa ma ajute asta:joy: Abia astept s-o vad pe site:D

DaddY' 30-07-09 17:11

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
romaniiiaaaa ..... :)) ..... the land of choice ..... vb'a aia :)) .....

andreigame 30-07-09 17:18

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
urat asa......toti prostii vor avea permis acum......alta manarie .....

Marius_mym89 30-07-09 17:21

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
e un lucru bun ca publica intrebarile care se vor regastii in chestionarele pt examen. O treaba si mai buna e ca sunt 3.600 de intrebari si o sa ii descurajeze pe cei care credeau ca se var apuca sa le invetze pe de rost:lol:.
OFF : Cat despre poza.... :lol:...daca se presupune ca sunt numai drumuri cu sens unic...:lol:

adismek 30-07-09 17:25

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
tare poza :))

buly4u 30-07-09 17:29

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
e bine k le arata k stii k nu mai sunt gresite din ele....referitor la poza poate la pietoni sa cedezi trecerea :lol:

pyttbull 30-07-09 17:34

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
dau maine sala....era bine ca sa fie astea si cand am invatat eu ..dar asta e :) altii o sa ia mai usor.

SKR* 30-07-09 17:53

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Romania. Mai mult nu ai ce sa zici.

ShErPiShOr 30-07-09 18:02

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Quote:

Originally Posted by andreigame (Post 2523320)
urat asa......toti prostii vor avea permis acum......alta manarie .....

ce te face sa crezi ca acum nu sunt prosti cu permise?
conduc zilnic prin Bucuresti si crede-ma k ma intalnesc cu tot felu de specimene

BuBu>KRS< 30-07-09 18:34

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Blat ! made in Romania ... la ce va asteptati de la militienii astia

attyka2007 30-07-09 18:51

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Auzi acolo 3600 intrebari:rolleyes2
Eu cand am inceput scoala de soferi erau vreo 800
pana am ajuns la examen deja s-au facut 1700 si ceva....
acuma 3600...vai vai......
ce prostii au mai bagat acuma........ca inainte au bagat conducere ecologica:lol:.............unii l-au nvatat si pe ala...da cand si-a luat permisu si a dat o talpa la Dacvagen 1300 ii trebuau proiectoare de ceata in spate.....na poftim conducere ecologica :lol:

coorleone 30-07-09 19:31

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
romania tara tuturor posibilitatilor mai avem si stalpi de curent in mijlocul soselelor poduri a caror inaltime nu depasesc stalpii de curent de la calea ferata etc .


All times are GMT +2. The time now is 12:54.

- Copyright 2024 4Tuning