Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 01-08-09, 00:33   #61
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Thumbs down Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

[QUOTE=gyo.the.greatest;2526477]
Quote:
Originally Posted by Racer_e30 View Post

vaiiii racer....ai permis?dak ai...l-ai luat cu vaca de lantz?

recunoashtem k e imaginea aiurea,ala nu poate sa faca decat dreapta, deshi mashina alba, pare sa mearga inainte...deshi e interzis...oricum, raspunsul e legat de culoarea verde a semaforului, kre are superioritate in intersectzie...
nici nu vad rostul sematorului intr-o intersectzie de 3 strazi, din kre una e sens unic...sau ce o fi ea...romaniaaaaaaaaaa
ote de ce se ia lumea de pe trecere pe magheru...asha elevi, asha poze, asha intrebari...
oricum, dak ai bani, potzi sa devii shofer...asha k ce mai conteaza
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 00:36   #62
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

[QUOTE=gyo.the.greatest;2526477]
Quote:
Originally Posted by Racer_e30 View Post

vaiiii racer....ai permis?dak ai...l-ai luat cu vaca de lantz?

recunoashtem k e imaginea aiurea,ala nu poate sa faca decat dreapta, deshi mashina alba, pare sa mearga inainte...deshi e interzis...oricum, raspunsul e legat de culoarea verde a semaforului, kre are superioritate in intersectzie...
scz am gresit da am vazut ca masina alba e pe sens unic toata lumea mai greseste
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 00:44   #63
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Smile Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

[QUOTE=Racer_e30;2526487]
Quote:
Originally Posted by gyo.the.greatest View Post

scz am gresit da am vazut ca masina alba e pe sens unic toata lumea mai greseste
te iert
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 00:48   #64
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

[QUOTE=gyo.the.greatest;2526500]
Quote:
Originally Posted by Racer_e30 View Post

te iert
in poza e un Stop si mai e si obligatorie la dreapta si mai e si un semafor (verde) cred ca semaforu si Stopul nu au ce cauta
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 00:57   #65
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Unhappy Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

[QUOTE=Racer_e30;2526504]
Quote:
Originally Posted by gyo.the.greatest View Post

in poza e un Stop si mai e si obligatorie la dreapta si mai e si un semafor (verde) cred ca semaforu si Stopul nu au ce cauta
racer...nici stalpii in mijlocul strazii n-au ce cauta, nici podurile pe sub care nu trece calea ferata cu stalpii n-au ce cauta....
shtii ce?hai sa ne bagam la somn, shi sa traim cu sperantza...
noapte buna
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 10:06   #66
Raresh_156

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 168
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by oltcit_aveo View Post
hai sa pun si eu o intrebare inteligenta. din ce inteleg eu din poza asta vehiculele din fundal sunt intr-o parcare. la stanga este interzis, deci poti sa faci numai la dreapta. chiar daca vehiculele din fundal nu sunt intr-o parcare vad ca este o bordura ceva pe acolo deci nu poti sa o iei inainte. asa ca nu prea vad legatura dintre vehiculul alb si raspunsurile care poti sa le alegi, nu?
Fratilor ganditi putin...nu va aruncati in raspuns...pai daca ai interzis virajul la stanga inseamna ca ai voie sa mergi doar in fatza sau in dreapta, daca in fatza ai parcare inseamna ca nu poti face decat dreapta...deci nu trebuie sa acorzi prioritate nimanui...si strada pe care intri nu e cu sens unic cum zic baietii de mai sus...ca ala cu skoda gri merge spre stanga si tu o sa faci dreapta)...deci semaforul ala e pus acolo pt ca probabil mai e unul in stanga care ii opreste pe aia sa ai tu timp sa iesi pe strada principala...

Last edited by Raresh_156; 01-08-09 at 10:09.
Raresh_156 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 10:17   #67
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by Raresh_156 View Post
Fratilor ganditi putin...nu va aruncati in raspuns...pai daca ai interzis virajul la stanga inseamna ca ai voie sa mergi doar in fatza sau in dreapta, daca in fatza ai parcare inseamna ca nu poti face decat dreapta...deci nu trebuie sa acorzi prioritate nimanui...si strada pe care intri nu e cu sens unic cum zic baietii de mai sus...ca ala cu skoda gri merge spre stanga si tu o sa faci dreapta)...deci semaforul ala e pus acolo pt ca probabil mai e unul in stanga care ii opreste pe aia sa ai tu timp sa iesi pe strada principala...
dak tot vrei tu mai raresh, sa analizezi situatzia la sange, skoda aia a ta gri a intrat cam fraudulos pe strada aia, pt k de unde vii tu, shi intalneshti semaforul, pare a fi tot o strada cu sens unic, pt k nu vad o linie de orientare,kre ar trebui sa fie linie continua pana in dreptul trecerii de pietoni,dupa kre , tot in dreptul trecerii de pietoni, ar trebui sa fie marcajul transversal linie continua,kre inseamna tot stop....completeaza indicatorul de pe stalp...
anyway, am facut un kestionar,mi-a cazut si mie intrebarea, la urma mi-au zis k sunt admis...da nu scrie dak am greshit vreo ceva, sau kte puncte am facut...
oare sa nu fi greshit nici o intrebare?
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 10:19   #68
Raresh_156

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 168
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

mm..oricum clar raspunsul e ultimul...acum depinde si din ce cauza..pentru ca se poate ca unele din indicatoare sa fie puse de ei pe calculator...si m-am uitat si eu dupa linia continua..dar..nimik..
Raresh_156 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 10:56   #69
Nitro Customs
Fiat Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 361
Member of:
[Fiat]
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

daca era Stop era aiura, dar asa e pus doar de decor...oricum nu deranjeaza pe nimeni..
Nitro Customs is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 19:17   #70
Le.Yoko

Stage 3
 
Le.Yoko's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 96
Member of:
[Opel]
Lightbulb Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by shummy View Post
Cred ca pana la urma o sa se dea examenu direct la Universitatea Spiru Haret nu??:-J
buna asta
Le.Yoko is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 22:53   #71
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

cine trece primu prin aceasta intersectie?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	imagine1_121.jpg
Views:	248
Size:	127.5 KB
ID:	1030402  
Cubanez84 is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 01:47   #72
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

haha , intrebare de 10 puncte)))
leonard is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 09:52   #73
Raresh_156

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 168
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by Cubanez84 View Post
cine trece primu prin aceasta intersectie?
tramvaiele de obicei
Raresh_156 is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 11:32   #74
FuRrY-far

Stage 3
 
FuRrY-far's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 115
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by Cubanez84 View Post
cine trece primu prin aceasta intersectie?
cine poate ) :P
FuRrY-far is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 16:49   #75
-<Gedoc>-

Stage 4
 
-<Gedoc>-'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 226
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

bai fratilor voi ati uitat ordinea in care tebuiesc respectate semnele?in primul rand in aceasta intersectie se respectau dak e era semnalele politistului...dak nu e politai atunci se respecta semnalele luminoase...in caz k semnalele luminoase nu mergeau atunci se respectau indicatoarele....cum la noi semaforul merge si e pe verde atunci noi avem prioritate....cu siguranta skoda sta la semafor pt k are rosu si the end...
__________________

pe strazi si in cartiere...va astept sa ma depasiti
Dacia Golan Ambition 1.6mpi(Monstruos Powerfull Injection)
Dacia Papuc 1.9d (dinosaurus)
-<Gedoc>- is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -