Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 31-07-09, 18:58   #46
ynp_46
Dacia Driver

Stage 5
 
ynp_46's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

3d driving schoolsimulator auto, il poti lua de pe net... Google seartch: 3d Driving school... cand instalati jocul va trebuie o parola : clutch
ynp_46 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 19:21   #47
ravy09
VW Driver

Stage 4
 
ravy09's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 242
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

initiativa e buna, pt ca au toti mai usor acces la intrebari si stiu la ce sa se astepte..
dar carti tot se mai gasesc, mai o librarie, mai un prieten, faci rost pana la urma de ce-ti trebuie.. cred ca mai degraba ar face ceva sa imbunatateasca proba de orash.. ar fi mult mai bine cum era pe vremuri, cu proba in poligon, in orash si noaptea.. ar fi un exemen mai complet si mai eficient.. s-ar mai filtra macar o parte din cei care nu stiu decat sa dea stanga dreapta de volan si sa claxoneze ca apucatii..
__________________
VW Mk4 TDI-PD - [ R A V ]
fucking busy.. sau invers.. (daca ai logan si zici "i-am dat 250 si mai aveam pedala" ma inspiri sa-ti dau la m**e..)
ravy09 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 19:23   #48
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

tot cartea e mai buna, gasiti si voi editia nationala ceva, nu stiu....astea tot dau erori, eu am facut 22 de intrebari si se incarca greu site-ul foarte prost este. Te induce in eroare cu multe chestii mai rau ca in carte.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 19:32   #49
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Smile Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by sebaaa View Post
Urasc expresia asta cu "a fii sofer"!
E o conceptie total eronata. Doar fiindca DETII un Permis de Conducere NU TE FACE SOFER! Esti doar POSESOR DE PERMIS CATEGORIA ...
Daca AI PERMIS SI CONDUCI, esti doar Conducator Auto
Daca ai Permis, conduci, mergi suficient de bine si ai muulta experienta in spate, esti aproape de "SOFER". Putini sunt CU ADEVARAT SOFERI in Romania!

Puneti mana si invatati regulile de circulatie si bagati-va mintile in cap cand conduceti, ca puteti sa muriti si voi, si tovarasii vostrii din masina, dar si ala in care intrati. Doamne Fereste! ATENTIE MARE!
Bv seeba...
dak ai permis, nu inseamna k ejti shofer...multi nu shtiu treaba asta
si knd se vad cu plasticu in buzunar...apasa pedala,unii dintre ei, acu nu o mai apasa...
asfalt uscat...shi pana nu avetzi ani grei de experientze, nu va credetzi shoferi
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 19:49   #50
Sp1ky
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 5,648
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

frate de o ora vreau sa intru pe saitu astora si nu merge )) e o harababura totala
Sp1ky is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 21:21   #51
oltcit_aveo

Stage 3
 
oltcit_aveo's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 143
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

hai sa pun si eu o intrebare inteligenta. din ce inteleg eu din poza asta vehiculele din fundal sunt intr-o parcare. la stanga este interzis, deci poti sa faci numai la dreapta. chiar daca vehiculele din fundal nu sunt intr-o parcare vad ca este o bordura ceva pe acolo deci nu poti sa o iei inainte. asa ca nu prea vad legatura dintre vehiculul alb si raspunsurile care poti sa le alegi, nu?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitledr.JPG
Views:	432
Size:	67.2 KB
ID:	1029095  

Last edited by oltcit_aveo; 31-07-09 at 21:28.
oltcit_aveo is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 22:32   #52
pushtiu_teribil_22

Stage 4
 
pushtiu_teribil_22's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 177
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

pune'ti ma mana si invatat calumea , nu va mai duceti ca noobi acolo k intrebarile nu sunt grele,e vorba de logica si daca ai invatat il iei la sigur ... nu exista am avut ghinion ! exista doar : sunt o putoare careia ii e lene sa invete da vreau permis )).... sa fim seriosi ! l-am luat din prima acu 6 luni la 1 luna dupa ce am facut 18 ani :P , credeti-ma ca se poate :P
__________________
Cand te crezi Regele Soselelor, atunci ti se termina asfaltul!!!
pushtiu_teribil_22 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 23:02   #53
SpiriduS

Stage 3
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 156
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Nu lam incercat inca am sa vad ce e de capul lui dimineata. Inca folosesc auto b+
SpiriduS is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 23:06   #54
sonki

Stage 2
 
sonki's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 27
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

O data se accepta sa-l cazi ,hai sa zic ghinion amestecat cu nesansa .Daca ity doresti cu adevarat plasticu ,inveti.Eu l-am luat din prima acu 5 ani si am facut zeci de mii de km ,Doamne iti multam fara incidente si inca nu ma pot compara cu soferii buni de zeci de ani.
Problema e sala pentru multi ,ca orasul e simplu .Ar trebuii reintrodus poligonul ,condus pe noapte.Sunt prea multe accidente,mult prea multe .Ity trebuie un pic de soferie ca sa mergi tare in conditii realtive de siguranta .Trebuie sa intelegi masina .Daca pleaca intr-un viraj ,mai ales iarna ,nu te infunzi ca bou in frana.
Va luati permisu ,dar nu faceti pe viteji ,prea multi de acasa pot sa sufere pentru cateva secunde ,minute in care tu ti-ai riscat viata gonind ca un nebun sau depasind in locuri cu vizibilitate 0.
Daca aveti bani si va place viteza faceti-o intr-un cadru organizat ,pe aeropoarte saiu chiar VTM ,raliuri.Lasati acolo adrenalina.
Sa auzim de bien si baafta celor care dau pt permis.
sonki is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 23:15   #55
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by andreigame View Post
urat asa......toti prostii vor avea permis acum......alta manarie .....
nu cred ca toti prostii vor avea permis pana la urma sunt 3600 de intrebari
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 23:18   #56
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

[QUOTE=oltcit_aveo;2526169]hai sa pun si eu o intrebare inteligenta. din ce inteleg eu din poza asta vehiculele din fundal sunt intr-o parcare. la stanga este interzis, deci poti sa faci numai la dreapta. chiar daca vehiculele din fundal nu sunt intr-o parcare vad ca este o bordura ceva pe acolo deci nu poti sa o iei inainte. asa ca nu prea vad legatura dintre vehiculul alb si raspunsurile care poti sa le alegi, nu?[/QUO


eu as alege varianta B
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 23:33   #57
hideandseek

Stage 1
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 14
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Partea proasta e daca gresesti nu vezi raspunsul corect in rest e ok.
hideandseek is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 23:53   #58
DaddY'

Stage 1
 
DaddY''s Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 22
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

de ar fi totul ca la carte ) .... dar la noi in romania ..... practica ne omoara
DaddY' is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 23:55   #59
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

Quote:
Originally Posted by hideandseek View Post
Partea proasta e daca gresesti nu vezi raspunsul corect in rest e ok.
3600 de intrebari + ca nu vezi raspunsul e mai rau decat credeam
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 00:29   #60
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Thumbs down Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV

[QUOTE=Racer_e30;2526385]
Quote:
Originally Posted by oltcit_aveo View Post
hai sa pun si eu o intrebare inteligenta. din ce inteleg eu din poza asta vehiculele din fundal sunt intr-o parcare. la stanga este interzis, deci poti sa faci numai la dreapta. chiar daca vehiculele din fundal nu sunt intr-o parcare vad ca este o bordura ceva pe acolo deci nu poti sa o iei inainte. asa ca nu prea vad legatura dintre vehiculul alb si raspunsurile care poti sa le alegi, nu?[/QUO


eu as alege varianta B
vaiiii racer....ai permis?dak ai...l-ai luat cu vaca de lantz?

recunoashtem k e imaginea aiurea,ala nu poate sa faca decat dreapta, deshi mashina alba, pare sa mearga inainte...deshi e interzis...oricum, raspunsul e legat de culoarea verde a semaforului, kre are superioritate in intersectzie...
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -