Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 20-02-06, 18:46   #1
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default ATENTIE LA CUMPARATURI

astazi am primit o comanda de la firma AUSBURG INTERNATIONAL care o gasiti mai prin toate orasele din tara, care consta intr-o janta BORBET BS 16\"..printre altele care le-am comandat...si ce sa vezi...in loc de cutie de jante BORBET primesc cutie de JANTE SMC firma total diferita...deschid cutia nervos si convins ca nu este ce am comandat ...si vad janta borbet...si imi pun intrebarea...cum a ajuns janta borbet...intr-un ambalaj al unei firme concurente producatoare de jante cunoscuta sub numele de SMC...dupa aceea ma gandesc ca o fi FAKE..dar nu se poate...doar AUGSBURG INTERNATIONAL este o firma de renume..rahat...scot janta...plina de defecte de fabricatie..inclusiv vopseaua cursa...ma duc si il inteb pe un angajat...\"asa vine janta\" zice el...incerc sa il conving ca nu are dreptate pt ca mai cumparasem..si nu 1 data acel model si vine in ambalaj original...imi spune ca \"a fost sigilata\"..ma uit mai atent la cutie,vad ca in locul unde trebuia sa fie eticheta..a fost raschetat jos tot ce era scris..si lipita alta eticheta...ma enervez,vb la bucuresti la AUGSBURG INTERNATIONAL..cei de acolo m-au tinut efectiv 2 ore la telefon..\"ei nu stiu daca ma pot ajuta\" astea au fost primele raspunsuri..oare aveau chef de glume??!! oricum era pe banii mei...am ajuns sa sun in germania la borbet la fabrica si la smc sa le povestesc ce s-a intamplat...acestia au fost socati la auzul acestor lucruri...nu isi pot inchipui cum ambalezi un produs si pui brandul unei firme concurente pe el...vroiaiu sa afle de unde am cumparat sa clarifice cu distribuitorii situatia (deci romanii care au incasat banii nu au vrut sa ma ajute..dar neamtul da,curios!!)...le spun AUGSBURG...firma de rahat in germania...intre timp merg si la oficiul pt protectia consumatorului...sa aflu ca cei de acolo...nu pot dovedi faptul ca este falsa..ci doar daca au certificat de conformitate...si mai imi pun 1 intrebare si de data asta raspunsul care mi-a venit in minte e grav...de ce platim taxe si impozite?? cine ne protejeaza impotriva abuzului?? de ce un nenorocit de SRL si cu un angajat impertinent si alti sefi incapabili de nimic pot sa isi bata joc de un CLIENT??? asta e...am vrut doar sa stiti si voi prin ce am trecut si sa aveti grija...cei care nu stiti...ca COMBINATIILE SE PARE CA NU DISPAR....in concluzie..parerea mea personala este ca firma aceasta augsburg international e o bataie de joc..si numai renumele este de ea...pacat ca tot noi...clientii suferim...cei care le dam sa manance...
__________________
Upgraded to CTR 11580 Type R
"GOD invented i-VTEC so that mortals can be closer to heaven!"
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 20-02-06, 18:49   #2
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

scuzati incoerenta...dar dupa o zi de certuri...mai mult nu am putut si rog moderatorii sa lase acest topic,pt ca sincer consider ca are caracter informativ si atentioneaza clientela firmei resp.
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 20-02-06, 21:12   #3
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default

Ce aiurea ...Tara lu papura voda
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-06, 23:15   #4
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

cu janta in cap i-as fi dat cred ! de aceea e bine sa cumperi tu frumos sa fii la locul de fatza sa vezi ce cumperi !

o idee ar fi sa dai in judecata dar crede-ma ca stai destul prin procese si nici nu se stie daca ai sa castigi... daca ai bani si crezi ca merita da-i in judecata ca sa-ti faci u dreptate si le ceri si daune si toate porcariile,....

pare rau pt tine ... ROMANIA, the fiucer iz veri guud !
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 22-02-06, 00:16   #5
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default

ROMANIA fratzilor...ROMANIA!!!! \"tara tuturor posibilitatzilor\" (Andrei Gheorghe)......imi pare rau pt. ce ai patzit.......chiar faza super nashpa dar cum a zis shi TuningBoy ...nu cred ca merita sa'i dai in judecata....prea mare cheltuiala shi nu shti sigur daca o sa cashtigi (gandeste'te ca tu nu eshti primul la care i se intampla asta ...asta'i clar...shi tre' sa aibe avocatzi pregatitzi pt. asha ceva)
__________________
Totul pare mare atunci cand eshti mic.....
racing-syndicate.go.ro
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 22-02-06, 00:29   #6
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

de c enu ai deschis`o acolo de fatza cu ei .. aici ai greshit putin .. iti inteleg frustrarea .. vrem sa vedem si continuarea ...


oricum s`au facut de ***
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 22-02-06, 22:36   #7
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

oricum...sa vad in cat timp vine...asta e interesant
combinatii se fac si se vor face...si tot pe spatele nostru...ca unul care sa presupunem ca nu se pricepe nu ar fi stiut de ce janta borbet e in amabalaj SMC si ar fi luat-o..se uita la greselile de fabricatie...zicea ca asa sunt...
bine ca iti comenteaza un vanzator care se crede angajat pe nush ce post foarte important...si zice \"da ce sunt 220 euro\" p cand el atat cstiga intr-o luna intreaga
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 02:29   #8
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

bravo celor de la borbet

poti sa le trimiti un mail de felicitari dupa ce se termina ***u asta ..


bravo lor
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 11:10   #9
Johnny_C

Stage 3
 
Johnny_C's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 93
Default

Sa ne spui si noua cum s-a terminat
Johnny_C is offline   Reply With Quote
Old 08-03-06, 06:20   #10
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: ATENTIE LA CUMPARATURI

sandrei ceva noutatatzi ?!?! s`a rezolvat ?!
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 08-03-06, 17:13   #11
sandrei

Stage 5
 
sandrei's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,300
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: ATENTIE LA CUMPARATURI

scuzati ca nu am postat..dar nu a mers site-ul prin partea clujului gratie mai marilor dintre providerii de internet..si anume astral ...anyway...am fost sunat de catre cei de la augsburg ca imi aduc alta janta...zis si facut..l-am atentionat pe vanzator ca daca janta nu vine sigilata de germania in cutie nu o cumpar...ma suna sa ma duc dupa ea dupa vreo 4 zile...cand sa o ridic...imi da idiotul o cutie pt 2 bucati in care era doar 1..si il intreb..ma..va bateti joc de mine? ati gasit prin gunoaie cutia si mi-ati adus-o asa?? am luat-o pana la urma janta pt ca arata omenesc, si am invatat un lucru:romanul cand castiga o anumita suma de bani de pe ceva,prestand unele servicii,deja incearca sa caute sa ofere servicii mai proaste dar tot la acelasi pret; in povestea mea,cumparand jante direct de la fabrica..neambalate ..asta e...
sandrei is offline   Reply With Quote
Old 08-03-06, 17:21   #12
The Professor

Stage 3
 
The Professor's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 123
Default Re: ATENTIE LA CUMPARATURI

Super naspa faza!!! Imi aduc aminte si eu cand mi-am luat niste jante O.Z. cat am strans ca sa mi le cumpar ca vroiam noi si de..., dar am mai auzit de firma sus amintita ca e numai numele de ea, majoritatea produselor de acolo se gasesc mai ieftin la magazine de profil din alte locuri .Romania tara in care toti vor sa se imbogateasca prin tepe si servicii de joasa calitate!!!
__________________
Astra Bertone 2.0 turbo
Golf 4 1.9 tdi
Opel Vectra B1 2.0 dti
Honda CBR f4i-sport Remus-Hard Line
Lupo 1.4 TDI
Polo 9N 1.4 TDI
Roadster Cabrio
Bmw E39 525d
The Professor is offline   Reply With Quote
Old 09-03-06, 05:33   #13
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: ATENTIE LA CUMPARATURI

sandrei e bine k s`a rezolvat
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 06:13   #14
Treshure

Stage 3
 
Treshure's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 119
Default Re: ATENTIE LA CUMPARATURI

pina la rezolvare ma duceam frumos la distribuitor, ma uitam la el putzin ciudat si ii spuneam. Uiteti facaturile. Vezi ca vin miine sa-mi dai ce trebuie. Si veneam "miine" si chiar daca se rezolva shiar cada nu.. imi bagam toata mindretzea-n a lui creatoare de progenitura (vai ce as vrea sa ma exprim cum trebe', da intzelegetzi voi )
__________________
Old School oldmebodo@yahoo.com
Treshure is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 06:36   #15
c&o_tuning

Stage 5
 
c&o_tuning's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 904
Default Re: ATENTIE LA CUMPARATURI

Quote:
Originally Posted by sandrei
oricum...sa vad in cat timp vine...asta e interesant
combinatii se fac si se vor face...si tot pe spatele nostru...ca unul care sa presupunem ca nu se pricepe nu ar fi stiut de ce janta borbet e in amabalaj SMC si ar fi luat-o..se uita la greselile de fabricatie...zicea ca asa sunt...
bine ca iti comenteaza un vanzator care se crede angajat pe nush ce post foarte important...si zice \"da ce sunt 220 euro\" p cand el atat cstiga intr-o luna intreaga
daca nu ai de unde sa ei, iti aduc eu janta.exact ce iet trebuie.
0744883754
c&o_tuning is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -