Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-09, 01:27   #31
CZ407

Stage 2
 
CZ407's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 50
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

cine isi face vila din banii nostrii ?
CZ407 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 02:19   #32
alexrzw

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1
Smile Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

Mda de 2 ani tot strang bani sa ma duc sa imi iau si eu o amarata de masina din Germania si astia vor sa skumpeasca taxele incontinuu ar trebui sa asculte de EU si sa o faca cel putin mai mica ca oricum nu folosesc ei banii pentru Ecologie ...sunt numai aberatii da....ii inteleg pe cei cu masini mai noi care platesc o taxa mai mare dar taxa asta e pusa doar ca sa ne faca sa le cumparam lor masinile JOS HOTII.....o sa ajungem iar la comunism ......
alexrzw is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 08:46   #33
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Daca stai bine sa te gīndesti, Romānia de fapt nici n-are ce cauta īn UE. A fost bagata fortat din MOFT AMERICAN pt. ca acestia sa ajunga cīt mai aproape de rusi.
confunzi NATO cu UE...

Quote:
Originally Posted by 91-GRS View Post
nu uitati ca mai exista si varianta cu datu statului in judecata
asta daca ai bani si timp de pierdut, dar statul tot o sa-si bata joc de noi prin astfel de legi si taxe...

sunt de acord cu taxa de poluare, dar nu in forma sa actuala, o mare bataie de joc si sfidare adusa la adresa noastra, si nu transformare ei in impozit; sa nu uitam ca o taxa asemanatoare se plateste in oricare stata din comunitate dar in limita bunului simt si calculata la nivelul social al statului respectiv, nu ca-n Romania, desi suntem saraci platim o taxa ca-n Germania...
dar nu cred c-o sa se schimbe ceva, atat timp cat suntem condusi de niste persoane care nu-si vad decat interesul lor, chiar si constransi de UE...
__________________
B 44 MAA

Last edited by darck_angel64; 26-06-09 at 08:48.
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 09:27   #34
c00lzer0

Stage 3
 
c00lzer0's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 80
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

Quote:
Originally Posted by mariusD View Post
sa bage taxe de zeci de mii de euro pentru parsurile astea euro 1 , non euro si chiar euro 2 de prin 92-96 !
frate tu vezi ce scrii ?

daca tu ai bani sa iti cumperi o masina noua sau cel putin din 97 in sus asta nu inseamna ca toata lumea isi permite o masina noua....data viitoare cand vrei sa scrii ceva, scrie apoi citeste de mai multe ori si intreaba un prieten ca poate nu da bine pentru alti ce scrii tu...


sal
c00lzer0 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 09:50   #35
rider2009

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 96
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

cand o sa avem parte de drumuri calumea atunci sa mai zica de taxe pana at ar trebui sa taca adica ar trebui multe cand in romania te intreaba de rovigneta pe drumuri lovite de bombe de ati vine se ii tuni p politzai acuma vor si taxe de mii de euro pe o masina care valoreaza cateva sute
rider2009 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 10:12   #36
lucian1985

Stage 5
 
lucian1985's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 338
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

Taxa asta ar trebui platita in functie de veniturile fiecaruia, asa cum se face in occident.
E normal sa platesti pentru cat de mult poluezi, dar nici chiar asa !!
lucian1985 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 10:23   #37
Flippy20

Stage 3
 
Flippy20's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 135
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

nu ar trebui chiar scoasa de tot .....parerea mea....pt euro 3 si 4 sa se plateasca o suma modica.....deci ceva gen 200 de euro pt motoare pana in 2000 cmc....iar pt euro 2,1, non....sa le umfle....k doar daia avem "bemveuri "la fiecare colt de strada ....si numai raceri prin fiecare oras cu o taraba din '94....(nu-=mi sariti in cap proprietarii de pisicute...k nu doar la genu asta de masini fac referire

si totusi statul roman are grija de noi...de industria auto Dacia,dar incalca dreptul comunitar
Flippy20 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 10:26   #38
rider2009

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 96
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

Quote:
nu ar trebui chiar scoasa de tot .....parerea mea....pt euro 3 si 4 sa se plateasca o suma modica.....deci ceva gen 200 de euro pt motoare pana in 2000 cmc....iar pt euro 2,1, non....sa le umfle....k doar daia avem "bemveuri "la fiecare colt de strada ....si numai raceri prin fiecare oras cu o taraba din '94....(nu-=mi sariti in cap proprietarii de pisicute...k nu doar la genu asta de masini fac referire

si totusi statul roman are grija de noi...de industria auto Dacia,dar incalca dreptul comunitar
mai bine o matza sau un urs din 90 decat un logan cu motor de 1.2 , 1.4 care abia se taraste
rider2009 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 10:29   #39
Flippy20

Stage 3
 
Flippy20's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 135
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

Quote:
Originally Posted by rider2009 View Post
mai bine o matza sau un urs din 90 decat un logan cu motor de 1.2 , 1.4 care abia se taraste



astia ca tine ne arata cultura din romania.....frate nu am nimic cu bmw ...e poate favorita mea ....da vrei masina veche ....consum mare....noxe peste masura...plateste
btw...loganu nu e facut pt raceri ca tine ...e pt oameni simpli carora chiar le foloseste o masina
Flippy20 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 10:34   #40
rider2009

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 96
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

Quote:
astia ca tine ne arata cultura din romania.....frate nu am nimic cu bmw ...e poate favorita mea ....da vrei masina veche ....consum mare....noxe peste masura...plateste
btw...loganu nu e facut pt raceri ca tine ...e pt oameni simpli carora chiar le foloseste o masina
platesc de platit da sa fim seriosi nu atatea zerouri la plata si nu tre sa BMW sa fii racer poti si cu loganu cu ceva chip chiuloasa pistoane adica alt motor.Pe scurt daca te deranjeaza masinile vechi mai degraba ia un golf 3 decat ce scoate dacia
rider2009 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 10:47   #41
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

ce oameni , ce concepti 8-|


sincer..pentru bmw'urile de prin 90 pot sa bage ce taxe vor..daca esti asa de pasionat si vrei sa iti iei un asemenea bmw..sa platesti

dar sa nu imi bage mie care vreau sa'mi iau un amarat de opel de 1.6 asemenea taxe ..

Quote:
Originally Posted by Flippy20 View Post
nu ar trebui chiar scoasa de tot .....parerea mea....pt euro 3 si 4 sa se plateasca o suma modica.....deci ceva gen 200 de euro pt motoare pana in 2000 cmc....iar pt euro 2,1, non....sa le umfle....k doar daia avem "bemveuri "la fiecare colt de strada ....si numai raceri prin fiecare oras cu o taraba din '94....(nu-=mi sariti in cap proprietarii de pisicute...k nu doar la genu asta de masini fac referire


exact..vad ca esti din slatina si stii

rider..dupa afirmatile tale vad ca esti lipsit de opini..ce legatura are ce ai zis tu cu taxa ..grow up
__________________

Last edited by cryssl; 26-06-09 at 10:49.
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 10:57   #42
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

Sa nu uitma ca au timp 2 luni de zile ca sa dea un rasp la CE,dupa care vom astepta un rasp de la CE referitor la decizia guvernului si tot asa ca si pana acum si mai trece si anul asta.Si din pacate sunt destul de sceptic ca va iesi ceva bun ...
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 11:31   #43
KAB

Stage 5
 
KAB's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 322
Member of:
[RENAULT]
[Toyota]
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

Quote:
Originally Posted by SaIBoT View Post
Sa nu uitma ca au timp 2 luni de zile ca sa dea un rasp la CE,dupa care vom astepta un rasp de la CE referitor la decizia guvernului si tot asa ca si pana acum si mai trece si anul asta.Si din pacate sunt destul de sceptic ca va iesi ceva bun ...

Si bineinteles va aparea Boc cu a lui zambet larg si va abera iar de necesitatea taxei auto si importanta ei pentru bugetul de stat. Normal frate ca avem taxe daca nu avem industrie, de unde sa acopere gaura din pib decat din TAXE! As vrea sa vad si eu un copac plantat din milioanele de euro stranse, ca doar e taxa de mediu...Apropo, am fost in Bulgaria de curand si singurele masini de lux sau ceva mai noi pe care le-am vazut erau cu nr de Romania. Oare Bulgarii sau restul tarilor europene nu contribuie la efectul de sera?...

Last edited by KAB; 26-06-09 at 11:33.
KAB is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 11:32   #44
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

Quote:
Originally Posted by darck_angel64 View Post
confunzi NATO cu UE...
Nu taticule. Nu confund NATO cu UE.
Tu nu ai "marcat" strategia lor?

Īntīi se baga tot īn NATO ulterior īn UE.

timp de 40 de ani toata tarile din blocul de este erau marii dusmani comunisti. Īn timp record de nici 15 ani, ia-u bagat pe toti īn NATO ca NATO sa ajunga cīt mai aproape de rusi. ca REMUNERARE ia-u īnghiesuit TOT ĪN TIMP RECORD īn UE ca sa fie tacīmu complet.

Anul trecut la Summit, vroiau sa bage si UCRAINA īn NATO moment cīnd lui Putin ia sarit tandara iar MERKEL ca sa salveze situatia ia spus lui Busch ca GERMANIA NU MAI ARE BANI DE SUBBENTII, ca toate taxele de impozare din Germania (cam 70%) merg deja numai pe subventii UE pt. blocul de est nou aderat.

Planul lui BUSH era sa bage UCRAINA īn NATO si īn 2012 īn UE (deci īn TIMP RECORD de numai 4 ani cel mult / 2008 - 2012) si astfel ar fi fost NATO īn inima si plamīnul rusilor iar Ucraina fiind ulterior bagata (CA ACOPERIRE) īn UE sa primeasca MILIARDE CADOU pt. activitatea lor ca perteneri NATO.

Bineīnteles tot PE BUZUNARUL NEMTILOR CA-S MAI PROSTI

Toata comunitatea asta europeana ete o MINCIUNA AMERICANA MĪRSAVA.
practic comparativ cu ce a vrut hitler sa faca dar cu o cu totul alta strategie.
REZULTATUL ESTE ACELASI !

HOTIE, MINCIUNA, ĪNSELACIUNE, SARACIE, GLOBALIZARE, SOMAJ !

Last edited by CyberCSX; 26-06-09 at 11:34.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 11:36   #45
KAB

Stage 5
 
KAB's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 322
Member of:
[RENAULT]
[Toyota]
Default Re: Romānia este ameninţată de UE să modifice taxa auto

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Nu taticule. Nu confund NATO cu UE.
Tu nu ai "marcat" strategia lor?

Īntīi se baga tot īn NATO ulterior īn UE.

timp de 40 de ani toata tarile din blocul de este erau marii dusmani comunisti. Īn timp record de nici 15 ani, ia-u bagat pe toti īn NATO ca NATO sa ajunga cīt mai aproape de rusi. ca REMUNERARE ia-u īnghiesuit TOT ĪN TIMP RECORD īn UE ca sa fie tacīmu complet.

Anul trecut la Summit, vroiau sa bage si UCRAINA īn NATO moment cīnd lui Putin ia sarit tandara iar MERKEL ca sa salveze situatia ia spus lui Busch ca GERMANIA NU MAI ARE BANI DE SUBBENTII, ca toate taxele de impozare din Germania (cam 70%) merg deja numai pe subventii UE pt. blocul de est nou aderat.

Planul lui BUSH era sa bage UCRAINA īn NATO si īn 2012 īn UE (deci īn TIMP RECORD de numai 4 ani cel mult / 2008 - 2012) si astfel ar fi fost NATO īn inima si plamīnul rusilor iar Ucraina fiind ulterior bagata (CA ACOPERIRE) īn UE sa primeasca MILIARDE CADOU pt. activitatea lor ca perteneri NATO.

Bineīnteles tot PE BUZUNARUL NEMTILOR CA-S MAI PROSTI

Toata comunitatea asta europeana ete o MINCIUNA AMERICANA MĪRSAVA.
practic comparativ cu ce a vrut hitler sa faca dar cu o cu totul alta strategie.
REZULTATUL ESTE ACELASI !

HOTIE, MINCIUNA, ĪNSELACIUNE, SARACIE, GLOBALIZARE, SOMAJ !
Special pentru tine https://www.youtube.com/watch?v=nbej3...layer_embedded Scuze de offtopic!
KAB is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -