Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-09, 12:21   #1
puyabv

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 164
Exclamation Help-ME

Eu vreau sa plec cu masina din tara ....dar nu este pe numele meu am contract am tot....si pe talon unde scrie "se incredinteaza catre" nu scrie nimik...adik nu`s obligat sa o trec pe nume.... Problema e in felu urmator...de unde am luat masina respectivu nu raspunde la telefon (jegos de om) k sa mi trimita fiscalul si fisa de inmatriculare ...a raspund de vre o 3 ori si mi a zis k imi trimite ,mi a tot trimis:-"....in fine m am sucit si vreau sa plec cu ea netrecuta pe nume....intrebarea este pot fara procura....dak nu...pot sa ma duk la notar cu contractu si sa mi fac.....la politie mi a zis ca pot... pls help-me e urgent
puyabv is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 12:54   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Help-ME

pai daca politia ti-a zis ca poti, ce dracu ne mai intrebi pe noi?
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 12:59   #3
puyabv

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 164
Default Re: Help-ME

ptr k alticineva mi a zis k trebuie sa fie de fata...adik sa merg eu si cu el la notar....dar m am mai gandit la o varianta...dak o fac eu de mana in locu lui?...
puyabv is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 13:37   #4
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Help-ME

autentificarea unui act la notar se face in prezenta tuturor partilor. Singura solutie e sa dai de vanzator.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -