Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Help-ME (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/130800-help-me.html)

puyabv 27-06-09 12:21

Help-ME
 
Eu vreau sa plec cu masina din tara ....dar nu este pe numele meu am contract am tot....si pe talon unde scrie "se incredinteaza catre" nu scrie nimik...adik nu`s obligat sa o trec pe nume.... Problema e in felu urmator...de unde am luat masina respectivu nu raspunde la telefon (jegos de om) k sa mi trimita fiscalul si fisa de inmatriculare ...a raspund de vre o 3 ori si mi a zis k imi trimite ,mi a tot trimis:-"....in fine m am sucit si vreau sa plec cu ea netrecuta pe nume....intrebarea este pot fara procura....dak nu...pot sa ma duk la notar cu contractu si sa mi fac.....la politie mi a zis ca pot... pls help-me e urgent:):rolleyes2

ionut_cluj 27-06-09 12:54

Re: Help-ME
 
pai daca politia ti-a zis ca poti, ce dracu ne mai intrebi pe noi?

puyabv 27-06-09 12:59

Re: Help-ME
 
ptr k alticineva mi a zis k trebuie sa fie de fata...adik sa merg eu si cu el la notar....dar m am mai gandit la o varianta...dak o fac eu de mana in locu lui?...

ionut_cluj 27-06-09 13:37

Re: Help-ME
 
autentificarea unui act la notar se face in prezenta tuturor partilor. Singura solutie e sa dai de vanzator.


All times are GMT +2. The time now is 10:41.

- Copyright 2026 4Tuning