Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-08-06, 14:39   #286
Feryan

Stage 4
 
Feryan's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 190
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

Quote:
Originally Posted by ruller
hahahah) o tzii constatnt 170 u crezi ca eu ma joc ma???eu cand ii dau ii dau...si acuma cand am venit de la mare ma jucam cu masina pe drum...ce sa zic loganu) de la 155-160 in sus deja se vede ca nu prea mai are hai las-ma....eu cu asta a mea pana 180-190 ii dau cand vrei u...
Da dat ii dai da dupa 10 min de tinut in blana incepi sa vezi piesele cum cad. Eu de doua ori am fost cu asta la mare si odata de 2 ori la Craiova call me crazy da viteza medie a fost 160 si nu mi-a luat foc motoru nu imi fierbea apa in radiator nu dadea semne de oboseala... Cu al tau nu as avea curaju sa ma aventurez la drum lung da sa il mai si tin la 170 pe 100 km
Si 170 e viteza mica da ce sa ii fac daca mai mult nu poate.
__________________
--^----^----^----^----^----^----^----^----^----^---
Ce viata!

Midnight Racers
Feryan is offline  
Old 07-08-06, 14:44   #287
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

esti glumet rau....hmm cred ca ar trebui sa inchida nemtzii uzinele si sa fabrice logan...cea mai buna masina pe planeta...

aa si ce sa zic...pana acuma nimica nu a cazut din masina mea la viteza mare...hmm o spui din experientza ta cu loganu??ti-ai pierdut turometru la 5000 de ture?sau??

aa pe unde am umblat eu vacantza asta ...niste gropi de gropi...eu zic ca inca merge masina mea...si uite arata bine.chiar mai bine decat un logan

nu ma cert da urasc smecherii cu masinutze dinalea..stii u....uite eu te cred ca masina merge bine...ca e noua....aa si ce sa zic de vitezele alea supersonice..200 la logan...lool...in fine...LOGANU ESTE MASINA DE FAMILIE...asa ca nu mai sarii la mine....
ruller is offline  
Old 07-08-06, 14:44   #288
Feryan

Stage 4
 
Feryan's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 190
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

Quote:
Originally Posted by dolb
niste prieteni de ai mei se duceau la mare cu un bmw cam din 96, si i-a depasit un logan care le-a mai si facut cu mana! dupa 2-3 km loganu era cu motoru belit pe marginea soselei
Nasol ... am vazut si BMW-uri belite pe marginea soselei ca sa nu zic de ferari in flacari ) so ce sa ii faci daca prostu a bagat a 2-a cand era cu 140 sau cine stie ce i-a facut a uitat sa ii puna ulei motive pot fi sute astea is povesti pt cei care se oftica ca i-a depasit loganu Eu am facut saptamana trecuta Constanta buc cu un tip pe care nu il stiu avea un Ford mai vechi tunat sau nu mai tin minte oricum un junghi da ii dadea baiatul si am mers cu el toata pana la buc doar 5 masini ne-au depasit... (2 audi, un BMW , si o chestie nedefinita care avea forma de sageata si vre-o 90 cm de la sol) unde erati voi mai vitejilor?
Feryan is offline  
Old 07-08-06, 14:47   #289
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

ce ulei sa ii bagi ma la logan daca e nou?!? da la faza cu datu intr-a 2-a te cred totusi .. aia asa mi-au zis acu nu poti sti
__________________

dolb is offline  
Old 07-08-06, 14:49   #290
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

Hai Ca Suntem Offtopic! Intrebarea Era: Cat Prinde Loganu 1.6 ; 1.4 Blana
dolb is offline  
Old 07-08-06, 14:49   #291
Feryan

Stage 4
 
Feryan's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 190
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

Quote:
Originally Posted by ruller
esti glumet rau....hmm cred ca ar trebui sa inchida nemtzii uzinele si sa fabrice logan...cea mai buna masina pe planeta...
engezii vor logan cu volan pe dreapta pana una alta nemtii pot sa se lase de meserie oricum ca ii face la orice ora un italian sau un japonez Cat despre cazut piese... as vrea sa vad un posesor de logan care se plange ca l-a lasat loganul pana atunci nu ma ingrijorez sunt multi care vorbesc de logane proaste defecte arse exlodate da nimeni care sa vb de loganul lui stricat

Last edited by Feryan; 07-08-06 at 14:51.
Feryan is offline  
Old 07-08-06, 14:50   #292
Feryan

Stage 4
 
Feryan's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 190
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

Quote:
Originally Posted by dolb
Hai Ca Suntem Offtopic! Intrebarea Era: Cat Prinde Loganu 1.6 ; 1.4 Blana
Cred ca am zis de 4 ori pe topicul asta cat prinde loganul si stie toata lumea si nu ma refer la povestile de sute de km/h
Feryan is offline  
Old 07-08-06, 14:51   #293
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

chiar .. englezii vor loganu cu volan pe dreapta pentru ca citez: it's just a car! everything you want from a car : to get you from home to work ; and it's just 3200 (lire)
dolb is offline  
Old 07-08-06, 14:53   #294
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

dovada ! fugutza luati
Attached Files
File Type: avi Top Gear - 2004.06.13 Dacia Logan.avi (5.50 MB, 22 views)
dolb is offline  
Old 07-08-06, 14:53   #295
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

asa e zice bine dolb...u crezi ca englezii vor logan ca e nusht ce frumoasa si buna masina>>?masina e buna ptr sa te duc din punct in altu...si e ieftina...ptr ei...
ruller is offline  
Old 07-08-06, 14:55   #296
Feryan

Stage 4
 
Feryan's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 190
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

Parerea mea este ca loganul 1.6 are un motor generos... limitat electronic pus pe o masina modesta care sa nu il solicite prea mult... facut oarecum pt offroad ... inalt si tzapan ca deh romanu la un mom o sa si are cu el. Asa ca nu o sa vedeti prea multe logane prajite pe autostrada sau rupte in gropi.
Feryan is offline  
Old 07-08-06, 14:57   #297
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

1.am vazut logan d'ala cum zici tu prajit sau rupt
2. da e foarte generos motoru ; pacat de aerodinamica, dotari, etc.
dolb is offline  
Old 07-08-06, 15:01   #298
Feryan

Stage 4
 
Feryan's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 190
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

Quote:
Originally Posted by dolb
1.am vazut logan d'ala cum zici tu prajit sau rupt
2. da e foarte generos motoru ; pacat de aerodinamica, dotari, etc.
Eh atunci tre sa ma consider norocos si eu si toti pe care ii cunosc si au logan ca din cei pe care eu ii cunosc nu a avut niciunul probleme cu el
Feryan is offline  
Old 07-08-06, 15:02   #299
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

nu neaparat! trebuie doar sa tii la masina ta :P
dolb is offline  
Old 07-08-06, 15:11   #300
Feryan

Stage 4
 
Feryan's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 190
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Cat prinde un logan 1,4 , 1,6 la blana?

Quote:
Originally Posted by dolb
nu neaparat! trebuie doar sa tii la masina ta :P
Prin interior este f ingrijita toti o admira ca este f bine intretinuta motorul il spal din cand in cand nu ca ar conta dar imi place sa fie cat de cat curat... revizii are 2 pana acum masina are un an si, nu am schimbat nimik la ea cu exceptia mastii din fata si un far dupa ce a intrat un bou in mine Cauciucuri sunt cele standard (Michelin Dynamic) si DA, standard asa a venit din fabrica. In rest... gropi la greu(ca doar is cu gipanu), 170 constant plecat cu scartz ca nu ma pot abtine, am piciorul greu. Cineva ar putea spune ca o masina destul de nefericita.
Feryan is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -