Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 23-04-09, 09:32   #16
ulyse

Stage 5
 
ulyse's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 357
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

cei mai prosti din curtea scolii astia ar trebui executati
ulyse is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 10:13   #17
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

Foarte interesant...
Carpa - carpa - capra ... masina topaie, topaie, topaie.

Frumoasa abordarea Ministrului de Transporturi.
Cat despre fazele cu contractele... sa fim seriosi. Se liciteaza cat mai mult si "vanzatorii" se asigura ca o firma cu care au vorbit in prealabil, vor castiga licitatia.
Drumurile sunt proaste pentru ca banii sunt multi, dar materialele ieftine. Ce ramane dupa achizitionarea necesarelor si dupa constructie intra in buzunarele "vanzatorilor" si a constructorilor. Adica vreo 70% pe putin.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 10:30   #18
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

A dat ieri la TV o stire, dar nu prea am prins-o eu toata. Zicea ceva ca se circula doar pe o banda pana duminica. Stie cineva, daca de 1 mai se va circula pe 2 benzi spre mare? Si cum sta treaba pe partea de intors a autostrazii?
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 10:33   #19
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

Pe banda 1 este blocata autostrada unde este groapa. Se congestioneaza putin traficul in zona respectiva, deoarece cei de pe banda 1 vor vrea sa se bage pe banda 2.
La intoarcere cica nu ar fi probleme.

Mi-a spus cineva care a dat o fuga la Constanta ieri...
Nu sunt din informatii din surse media ce ti-am spus eu.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 11:46   #20
nsl_iuli

Stage 5
 
nsl_iuli's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 708
Member of:
[PEUGEOT]
[RENAULT]
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

Quote:
Originally Posted by TRG-ul View Post
Cred ca daca ar vede neamtul ce facem noi cu autostrazile...cred ca s-ar urca in masina si ar fugi de nebun...
Ar pleca pe jos ca i s-a furat masina))
nsl_iuli is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 13:03   #21
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

CEA MAI TARE FAZA! Am un vecin care lucreaza la una dintre firmele ce se ocupa de autosrazi iar eu ii spuneam ca in Germania autostrada descrie curba in larg si este un pic inclinata pentru ca masina sa ramana paralela cu soseaua,la noi mergi cu 170-200 si ai unele portiuni de curbe unde nu vezi practic in fata ta la 100 de metri si risti sa intri in cel din fata ta mai ales daca e noapte si e un ratacit ce merge cu( 80-130 legal,cu centura si pe banda doi care mai sta si bat in scaun si are o privire mirata atunci cand tu nervos incerci sa-i descrii prin unele semne parerea ta despre el cu privire la modul lui de sofat),la care tipul imi spune ca ale noastre sunt proiectate pentru viteze de max 140 km/h.raspuns calm simplu ce m-a lasat fara cuvinte.
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 13:09   #22
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

familia BUNDY sunt mici copii in comparatie cu tara asta,daca te gandesti cum a fost proiectata autostrada zici ca era unu beat si s-a jucat cu pixul pe harta inainte,culmea e ca normal de toate treburile astea se ocupa niste persoane ce au studii universitare si de la care te astepti sa aibe mai multa minte si sa fie mai cerebrali din toate punctele de vedere,nu doar din perspectiva propriului lor buzunar.
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 16:19   #23
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

Quote:
Originally Posted by adrian74 View Post
... ai unele portiuni de curbe unde nu vezi practic in fata ta la 100 de metri si risti sa intri in cel din fata ta mai ales daca e noapte si e un ratacit ce merge cu( 80-130 legal,cu centura si pe banda doi care mai sta si bat in scaun si are o privire mirata atunci cand tu nervos incerci sa-i descrii prin unele semne parerea ta despre el cu privire la modul lui de sofat),....
A draq amarastean ,de s-a protzapit pe pista ta de Nascar...
Limita de viteza pe autostrada este 130 km/h,lucru pe care ar trebui sa-l stii daca nu esti din "lotul de permise Pitesti" .
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 16:45   #24
PH86MIN

Stage 5
 
PH86MIN's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,408
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

Quote:
Originally Posted by adrian74 View Post
la noi mergi cu 170-200 si ai unele portiuni de curbe unde nu vezi practic in fata ta la 100 de metri si risti sa intri in cel din fata ta mai ales daca e noapte si e un ratacit ce merge cu( 80-130 legal,cu centura si pe banda doi care mai sta si bat in scaun si are o privire mirata atunci cand tu nervos incerci sa-i descrii prin unele semne parerea ta despre el cu privire la modul lui de sofat)
Ne cerem scuze daca unii din noi sunt prosti ca merg cu 130 pe autostrada,si suntem si fraieri ca mai si purtam centura,ce sa faci!Vad ca ai 34 de ani,pacat de ei!
__________________
Kia Pro_Ceed 1.6GSL,Facelift,White. https://forum.4tuning.ro/591-masina-m...ml#post3454299
Renault Symbol 1.5 Dci
Honda CBR 600F

Vand becuri cu leduri SMD: https://forum.4tuning.ro/460-faruri-s...ml#post5250005
PH86MIN is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 16:57   #25
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

mda sa nu comentez si eu la postul de la sus cu 170-200km/h ma abtin si trec mai departe .... parca vad ca pe 1 mai cand plecam spre constanta o sa se circule pe o singura banda ( in mai multe locuri sa nu zic peste tot ) si plecam de la 10 dimineata si ajungem la 10 seara acolo ... romania ma ... numai aici poti faci 300 km in 5 ore ...
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 19:29   #26
Dealerdej

Stage 4
 
Dealerdej's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 280
Thumbs down Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

traim in RO si asta ne ocupa tot timpul...lucruri facute de mantuiala....
Dealerdej is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 19:38   #27
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

[QUOTE=Mustang;2259474]Pe banda 1 este blocata autostrada unde este groapa. QUOTE]

Unde, sau pe la ce km este aceasta groapa?
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 22:09   #28
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

Quote:
Originally Posted by PH86MIN View Post
Ne cerem scuze daca unii din noi sunt prosti ca merg cu 130 pe autostrada,si suntem si fraieri ca mai si purtam centura,ce sa faci!Vad ca ai 34 de ani,pacat de ei!
sa-nteleg ca dupa ce-ti vei cumpara alta masina mai puternica vei merge tot cu 130 (aiurea) sau chiar daca vrei tu sa mergi regulamentar macar fao pe banda 1,iar purtatul centurii te apara doar pe tine,eu imi asum raspunderea pentru faptele mele tu aspiri iar pana atunci iti ei o atitudine de lord jignit
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 22:29   #29
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

Quote:
Originally Posted by turbojack View Post
A draq amarastean ,de s-a protzapit pe pista ta de Nascar...
Limita de viteza pe autostrada este 130 km/h,lucru pe care ar trebui sa-l stii daca nu esti din "lotul de permise Pitesti" .
pe la italieni tot asa e,pe "limita de viteza" stai miez pe banda 2 cand vezi pe altul ca vine sau ii faci loc.Vezi ca mai era un roman serios om integru pe autostrada in apropiere de MUNCHEN,ii dadea cu 130 pe banda 2 cu carnatul in spatele lui ca de acolo nici daca-i prost nu poti sa-i spui.d-ai nu poti dormi de oful meu,ia vezi cate accidente cu LOGANURI,HIUNDAI si alte minuni ale tehnologiei sunt pe strazi iar din acestia ce vechime au,unde l-au luat si a cui e masina.Multi nici nu stiau cate viteze are o masina sau pedale asta pana sa la dea firmele masini de serviciu ori si mai si de cand au aparut creditele astea toti si-au luat eventual 2-3 la tot familionul dar ne chinuim sa o garam din lateral sau cu spatele.Eu unu m-am saturat sa vad "baieti" cu aspiratii ex: cel cu clio simbol pe contrasens la munte,s-a mai si filmat ce tare e asa ca atunci cand vreau sa depasesc lasa-ma nene ca n-am cef sa-ti vad fata tumefiata chinuindute sa scoti din 75 CP ceva ce nu poti si oricum eu am alta treaba nu sa ma uit la tine cum ne incurci si tine banda 1.Poate ca unii au mai fost pe afara si stiu cum sta treaba cu soferia.
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 22:32   #30
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: Autostrada Soarelui este ruptă în două. Reparaţii, mai uşor, acuze la greu...

bai da ce se supara lumea de autostrada noastra. Da mai are denivelari la poduri, are niste gropi pe pod, dar de curbe ma. asta chiar nu imi imaginam. daca mergi constant cu 200 nu ai nici un fel de probleme 90 % din autostrada. eu nu stiu ce ati vrea fratii mei. e romania. e foarte buna pentru ce tara avem, dupa ce ca abia daca circula cineva pe ea si ca o avem mai faceti si mofturi. japca apare daca vor sa taxeze intrarea sau daca nu o continua. tu mai omule ... 34 ani , ma asteptam la cei mai experimentati sa gandeasca mai bine, dar nu ai cu cine .. daca sa trait atata in comunism. prinde si omu cativa bani pe mana si zice: oaaaaaa merg la constanta pe autostrada si ii dau pana ii sar pistoanele ca sa nu plece acasa fara sa zica , cum ca a mers taare de tot.dar ai si dreptate, nu se merge pe banda 2, ci se depaseste, daca ai peste 150 atunci inteleg, dar daca nu sa stea frate pe prima. Btw va zic eu ce o sa fie in sezon pe autostrada: se va merge cu 110-120 pe prima banda si 160-170 pe a IIa. si nu ai sanse sa mergi intermediar. numai acceleratie tare, frana tare asa se merge

Last edited by DarkJEDI; 23-04-09 at 22:36.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -