Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-09, 22:03   #16
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

eu sunt de acord cu interzicerea acestor numere...dar as vrea si o schimbare...sa mai bage o cifra in plus...sa fie pana la 999 nu doar 99...ca sa-mi pot lua un nr. cu initialele mele ca acum sunt ocupate toate!
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 18-03-09, 22:33   #17
ady`

Stage 3
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 162
Member of:
[Fiat]
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

si eu as vrea B 666 DEV si asa cine da 2 bani pe ce nr au majoritatea...mie faza cu nr imi e indiferenta. Am mai vazut ca in alte tari (anglia de exemplu) se fac si licitatii pt numere..unele sunt foarte speciale..le cumpara diversi sultani..tot felu de nebunii. Pretul poate sa depaseasca si cateva zeci de mii de lire penal..Pentru ce nu inteleg..o bucata de tabla cu niste litere si cifre. Si faza cu nr. care au distanta mare intre litere ce reprezinta ? pe mine unu ma doare fix in cot ca vad pe cineva cu astfel de numere.. Mai misto sunt numerele din SUA, sunt foarte personalizate si fiecare stat are cate o emblema..un scris frumos..sunt misto.
ady` is offline   Reply With Quote
Old 18-03-09, 22:53   #18
BAD_MF

Stage 5
 
BAD_MF's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,717
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

Quote:
Originally Posted by B-74-K T L View Post
de ce sunt cele mai penibile numere man? ca nu ai tu sau cum ca nu te inteleg?daca altii au ca au putut sa`si faca , care este problema ta ? stiu ca altii mor de ciuda dar asta este .....
De asta am si spus, ca mor de ciuda. Nu am avut un milion sa dau la baietii care stanteaza numerele, ce sa-i faci.
BAD_MF is offline   Reply With Quote
Old 18-03-09, 23:57   #19
aleps_corrado

Stage 4
 
aleps_corrado's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 180
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

asta vara am vazut un mosulica cu un serie 5 modelu ala nou nush din ce tara avea numere verzi si la numere avea 500 si jos scria euro ala numar scula
__________________
My VW Corrado
aleps_corrado is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 00:09   #20
morimoto

Stage 2
 
morimoto's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 34
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

cele mai tari nr. sunt cele din USA cei din bucuresti poate au vazut ferrari-ul din pta. romana cu nr. freddy ok )=))
morimoto is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 00:13   #21
morimoto

Stage 2
 
morimoto's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 34
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

oricum nr. conteaza prea putin masina si soferul sunt importante ca m-am saturat cati rromi am vazut cu S R I si D N A )
morimoto is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 07:13   #22
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

Eu nu tin la numerele de inmatriculare...
Cred ca asta e obsesia romanului: sa se creada cineva in fata "organului", avand un numar de inmatriculare de tip SEN, DNA, PNA, SRI... Bineinteles ca pe aia nu ii arde nimeni, dar ca au numere de senat, sepepisti etc, nu ar trebui sa ii scuteasca de bun simt si sa ii arda de cate ori o comit.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 08:20   #23
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

Eu am cerut ..97ISR(ISR-vine de la inceputul numelui firmei), dar am primit ..97SRI , cine-i de vina?
Daca vreau sa-l schimbe sa o faca pe cheltuiala lor si fara ca eu sa misc un deget.
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 09:44   #24
sorin1983

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 147
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

Quote:
Originally Posted by viorel oancea View Post
MAI=ministerul afacerilor interne si nu toate institutiile enumerate mai sus fac parte din acest minister
Sigur nu e Ministerul Administratiei si Internelor? Inainte sa postati mai dati un search pe google...
sorin1983 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 09:57   #25
nicoleta-luciu

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 24
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

ba da frustrati sunt uni dintre voi .... aia care sau saturat de nr astea . dar nr ca in state var place .... sa va puneti si voi B.. SMECHER , VERSACE , NIKE sau mai stiti voi ce . maine poimaine cred ca o sa va saturati si de bmw-uri, mercedez-uri, audi si o sa sustineti o campanie de sustinerea LOGANULUI ca ata va poate piele . explicatim si mie si probabil multora de pe acest forum cu ce va deranjeaza pe voi cei frustrati nr cu distanta intre litere sa cele cu SRI DNA SPP SEP etc?
nicoleta-luciu is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 11:03   #26
23BYK

Stage 3
 
23BYK's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 89
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

intr-adevar f multi rromi sunt cu numere SRI si DNA ... fapt care ma dezgusta , nu prea ii inteleg pe cei care vor neaparat astfel de numere . aveam o cunostinta care tot asa era innebunit dupa un astfel de numar ... si s-a vazut cu el nu mai putea de incatare si bucurie ... k e el cel mai tare si oke ... si l-am intrebat cu ce ? si prin ce ? ... k e nr special domle si etc ... si i-am dat si eu o replica nush cat de corecta ... dar i-a inchis gura : "si acum ca ai nr de inamtriculare DNA te evita politia , dnaul sau ce iti inchipui tu ? te inseli amarnic."
__________________
< Nu rula mai repede decat ingerul tau poate zbura >
23BYK is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 15:21   #27
ady`

Stage 3
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 162
Member of:
[Fiat]
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

ii doare fix in basca poate sa ceara o verificare a numarului si afla imediat daca ai vre-o treaba sau nu cu acea insitutie...Nu cred ca ii sperie asa mult pe gabori nr. de inmatriculare..Nu se ard intre ei paote dar pe restu ii arde cum prind ocazia
ady` is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 20:52   #28
nsl_iuli

Stage 5
 
nsl_iuli's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 708
Member of:
[PEUGEOT]
[RENAULT]
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

Quote:
Originally Posted by vizu View Post
in ce tari daca platesti iti pui alte numere? eu nu am vazut chestia asta doar in state... nu cred ca e posibil cel putin in europa banuiesc...
Sa iti dau cateva exemple: nr de austria ALEX(si 2-3 cifre)
nr de germania M* *E si 2 cifre
si cel mai tare din SUA
Asta inseamna democratie
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Romani%20in%20NY-numar-masina.jpg
Views:	192
Size:	92.2 KB
ID:	838838  
__________________

Prowd owner of: '02 BMW 320 Cabrio
Ex:
Megane II Bicorp 1.5dCi RS Replica
nsl_iuli is offline   Reply With Quote
Old 20-03-09, 13:54   #29
KillYourSelf

Stage 5
 
KillYourSelf's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 319
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

foarte tare
KillYourSelf is offline   Reply With Quote
Old 20-03-09, 14:43   #30
adidelavalcea_crazy

Stage 4
 
adidelavalcea_crazy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 191
Default Re: Maşini înmatriculate cu acronimele unor instituţii pentru evitarea amenzilor

omul in general isi pune ce numar vrea pe masina.nu este cinstit ca pe cei de la spp,sri etc sa nu-i opreasca si ceilalti sa fie opriti.hotie in tara asta e la greu asa ca nu ma mir,da nu este CINSTIT.RUSINEEEEE!!!!!!!!!
__________________
momentan 2 roti=>astept sa rulez pe 4 roti)
adidelavalcea_crazy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -