Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 24-06-05, 17:37   #1
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default Accident mortal moto vs auto in Romania

Nu stiu daca ati vazut filmul sau a mai fost..eu il stiu de anul trecut de cand s-a intamplat dar am facut rost de el din nou de curand,baiatul din cate am inteles avea vre-o 24 de ani si abia isi cumparase motorul




AVETI GRIJA LA MOTOCICLISTI
Attached Files
File Type: rar romania_accident_cu_motocicleta__live__299.rar (36.07 MB, 7163 views)
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 24-06-05, 19:30   #2
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Si eu il stiu de ceva timp de pe motociclism.ro. E super tragic sa mori singur asa, un alt necunoscut pe o strada. Macar daca il tinea cineva de mana.
__________________
luca is offline   Reply With Quote
Old 24-06-05, 19:56   #3
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default

nu cred ca era necunoscut,ai vazut ca erau mai multi motociclisti
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 25-06-05, 14:33   #4
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default

doamne fereshte pe mine sincer m-a marcat acest film...
nush cine a fost de vina dar cert este ca un suflet s-a curatzat dintre cei vii...
doamne fereshte pe toata lumea de un asemenea accident!
orlando is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 01:50   #5
HondaCBR

Stage 4
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 206
Default

nu cred ca era incepator, avea costum complet, de obicei incepatorii se dau in tricou :P

si mai ales nu cred ca a fost greseala motociclistului pentru ca dupa cum era masina aruncata, mie mi se pare ca motorul venea din fata si cel cu masina a facut stanga si i-a taiat calea la motor.
Roata la un motor intra in halul asta intr-o masina doar cand are cel putin 180/h !! la viteza asta numai putea sa evite nici daca era valentino rossi, nu cred ca a mai simtit nimic

am avut si eu ocazia sa fiu lovit de o tipa cu o masina, dar am reusit sa incetinesc pana la 50/h in momentul impactului, si am scapat doar cu o zgarietura, oricum senzatia e super nasoala mai ales inainte de impact cand vezi ca-ti iasa masina in fata si nu mai poti face nimic.

oricum groaznic in tara asta pana vine salvarea oricum mori, macar puteau sa-i scoata casca cu grija, sa poata omu' sa mai respire eventual... dupa ce a filmat 7 minute salvarea tot nu venise
HondaCBR is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 07:23   #6
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

poate nu venise inca pt ca era pe drum european sau interjudetean cred ....
in leg cu motoarele ... foarte periculoase ...daca mai e si unu cu viteza e clar. acum te uiti in oglinda retrovizoare si nu vezi nimic si cand sa virezi sa infipt unu in tine .. (sprintul unui motor puternic) si nu mai punem ca participantii la trafic din romania inca nu sunt acomodati cu motociclistii.
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 14:39   #7
HondaCBR

Stage 4
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 206
Default

eu ca fost motociclist (am avut 5 motoare de viteza de la 80cp pana la 160cp) in 6 ani, am cazut o singura data la 80/h pe ploaia torentiala din cauza unei gropi astupate cu apa si odata a intrat in minte o tipa cu masina, pot sa-ti spun ca m-am lasat de motoare nu din cauza ca sunt periculosi astia cu motoarele ci soferii cu masinile sunt periculosi !
In oras schimba benzile fara se mai uite in oglinda, daca esti in lateral la o masina intra peste tine fara sa se asigure, iasa din diferite strazi fara sa se asigure, in general motociclistii au accidentele mortale cand ii taie calea o masina. Cand mergeam cu motorul zilnic aveam cateva ocazii dinastea sa intru in masini care imi taiau calea, la un moment dat m-am obisnuit si cand ma apropiam de orice intersectie incetineam si ma asteptam sa iasa un idiot cu masina care nu se asigura.

Bunicul meu a murit cu motocicleta in 1965 cand un camion a virat stanga si el era in depasire.
HondaCBR is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 17:55   #8
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

din pacate trebuie sa itzi dau dreptate .. pt ca chiar ai dreptate.. asa e cu soferii in romania .. nu sunt invatati cu motocicilistii..
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 18:24   #9
HondaCBR

Stage 4
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 206
Default

imi pare foarte rau pentru familia baiatului, m-am ingrozit eu care nu il cunosc dar mai familia lui care a venit si l-a vazut asa. Cred ca e una din cele mai nasoale senzatii din viata.
nu i-as dori asaceva nici la cel mai mare dusman al meu, dumnezeu sa va fereasca pe toti de asaceva.

am dat filmul la toti prietenii mei si s-au ingrozit si ei, ar trebui sa-l vada cat mai multa lume sa invete din asta. e unul din cele mai tari filme cu accidente care le-am vazut, cred ca a inceput sa filmeze doar dupa cateva secunde dupa accident, inca ieseau aburi din motor si masina, am vazut ca si la cameraman ii tremura mana.
HondaCBR is offline   Reply With Quote
Old 12-03-06, 07:09   #10
nitrous_express

Stock
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 6
Default Re: Accident mortal moto vs auto in Romania

bagasar dracii in el filmulet ca nu pot sa il dau jos neam...tot la 79%se opreste ! si is curios ca dracu sa vad filmul!
gata cu reclama !

Last edited by sil4tuning; 12-03-06 at 20:02.
nitrous_express is offline   Reply With Quote
Old 12-03-06, 20:06   #11
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Accident mortal moto vs auto in Romania

Cine poate sa-mi dea cateva detalii despre unde s--a intamplat, data exacta, si eventual numele baiatului... Mersi anticipat..
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 12-03-06, 22:51   #12
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Accident mortal moto vs auto in Romania

Foarte urat!!!Un asemenea film te misca complet si pentru un motociclist te face sa te mai intrebi odata dak sa te urci pe motor sau nu.Ma mira taria de care a dat dovada cameramanul sa poate filma asa ceva eu sincer va spun k nu as fi putut.Oricum Dumnezeu sa ne fereasca de accidente si sa-i fereasca si pe prietenii nostri de asemenea incidente.
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 01:44   #13
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Accident mortal moto vs auto in Romania

Tragic este cuvantul de ordine in romania ...
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 09:59   #14
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Accident mortal moto vs auto in Romania

ii vechi filmul, da m-o dat gata
il am de la niste preteni nebuni dupa motoare, si cand am vazut era sa lesin
groaznic
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 15:50   #15
haristeas51

Stage 5
 
haristeas51's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,481
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: Accident mortal moto vs auto in Romania

Nasol sa mori in felu asta e tot ce am de spuns m-a lasat fara cuvinte filmuletu asta.
haristeas51 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -