Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-07, 18:46   #1
Puya^WRX
PARTICIPANT CURSE


Stage 5
 
Puya^WRX's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 369
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Thumbs up Sofer tupeist vs politia romana!

https://www.youtube.com/watch?v=0nYr75zx0Vs

yo zic ca are dreptate omu ....bag p..a in politia romana! )
Puya^WRX is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 18:52   #2
browser

Stage 5
 
browser's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

foarte tareeeeeeee si sa imi sugi **** **** **** )
browser is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 19:50   #3
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

Un bou,tot el face gura dupa ce incalca legea.
  Reply With Quote
Old 22-08-07, 20:11   #4
Puya^WRX
PARTICIPANT CURSE


Stage 5
 
Puya^WRX's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 369
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

Banuiesc ca esti politist sau ai pe cineva in familie care e politist....dupa mentaliatatea ta!!!
Are dreptate omu ---ai un scris de te doare-n p..a si apoi hai sa fim seriosi ca 6,6 mil plus 6 puncte penalizare e foarte mult. doar daca tu dj05dpx iti permiti ....
__________________
Puya^WRX is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 20:55   #5
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

Umbla fara numar?deci e vinovat.vad ca tu stai in Europa,bun,in Canada vroiau sa ridice masina cu platforma pentru ca nu avea asigurarea platita.Umbland prin Europa credeam ca ti-ai schimbat si tu principiile... nu genul: lasa ba ca merge si asa.
  Reply With Quote
Old 22-08-07, 21:06   #6
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

Asta ori e facatura...ori gaboru' ala era praf.
Traiasca Romania si legile ei ...in alte tari soferul ala deja era cu catusele puse (sa nu mai vb de cateva bucatzi "scapate") si cu o ditamai amenda.
__________________
Ford Power
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 21:12   #7
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

Quote:
Originally Posted by bil1706 View Post
Asta ori e facatura...ori gaboru' ala era praf.
Traiasca Romania si legile ei ...in alte tari soferul ala deja era cu catusele puse (sa nu mai vb de cateva bucatzi "scapate") si cu o ditamai amenda.
Daca agresezi un Politist verbal/fizic te aresteaza fara prea mult balci.Politistul din video a fost prea bland,a vorbit frumos de la inceput.
  Reply With Quote
Old 22-08-07, 21:31   #8
WNS

Stage 5
 
WNS's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 383
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

Parerea mea este ca cel din film s-a comportat asa numai datorita lipsei bunului simt, a inculturii si a civilizatiei de care da dovada. Datorita lipsei de argumente in apararea sa, a inteles sa se comporte ca un mitocan. Faptul ca injura ca la usa cortului denota ca nu poate purta o discutie civilizata. Daca se considera nedreptatit putea contesta amenda.
Pacat ca astfel de filmulete pot fi vizionate si de cei din alte tari ! Nu facem nimic altceva decat sa ne facem de ras.
__________________
WNS is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 23:34   #9
central
Skoda Driver

Stage 5
 
central's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,325
Member of:
[SKODA]
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

parerea mea e ca e facatura:P si chiar daca nu soferu e un cretin
central is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 23:45   #10
Puya^WRX
PARTICIPANT CURSE


Stage 5
 
Puya^WRX's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 369
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Post Re: Sofer tupeist vs politia romana!

Daca nu ai asigurare e mult mai grav.....in caz ca faci accident tre sa platesti tu daunele + in caz ca ranesti grav pe cineva sau omori astia iti cer milioane de euro....ca sa intelegi de ce ridica masinile fara asigurare, poti sa detii o masina fara asigurare dar nu pe domeniul public.
Omu din imagine avea dovada ....deci cu legea veche putea circula.....acum iti da dovada fara drept de circulare si tre sa mergi pe jos....totusi daca nu ai inteles 6,6 milioane si 6 puncte de penalizare e enorm pentru o abatere asa mica...sa mergi fara numaru din fata-- exemplu in italia daca ma prinde fara numar si ii zic ca ma duc sa-l declar pierdut nu imi face nimik. imi zice sa imi pun un numar de carton pana imi da un alt numar ..ma duc la ei imi da o dovada cu drept de circulare pana imi da un alt numar, daca esti tu smecher si iti dai numaru jos...si te vede de mai multe ori iti ia certificatul de inmatriculare pana iti pui numaru + amenda 130 euro....deci la noi iti da amenda 200 euro----- si sa-ti mai dau un exemplu ..am primit akas o amenda era specificat ce model si pana cand are verificarea metrologica valabila ma prins 102 km/h in orash...la orice amenda iti reduce 5% din viteza dar nu mai putin de 5%,,,,deci mi-au facut amenda pt 96,9 km/h si amenda a costa 157 euro si 2 puncte de penalizare ...la noi daca te prinde cu 102 km/h iti ia permisu si nici nu vreau sa ma gandesc cat costa amenda si cate puncte iti ia.
Apropo in romania daca iei salar 6 milioane iti da un bulangiu o amenda pt. o abatere minora 6.6 milioane te-a rupt.....in schimb in italia....germania....etc...daca iei salar 1300 euro si iei o amenda de 150 euro + abaterea e mult mai grava.
Puya^WRX is offline   Reply With Quote
Old 23-08-07, 00:00   #11
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

A mai fost pus filmul...
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 23-08-07, 00:10   #12
Puya^WRX
PARTICIPANT CURSE


Stage 5
 
Puya^WRX's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 369
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

Unde....yo n-am vazut....daca mai este moderatoru' o sa-l strearga.
Puya^WRX is offline   Reply With Quote
Old 23-08-07, 00:20   #13
WNS

Stage 5
 
WNS's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 383
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

Personal, nu cred ca amenzile trebuie corelate cu salariul si am sa si argumentez de ce. Amenda nu este un strict necesar, deci nu trebuie luata in fiecare zi, saptamana, luna etc. Ideal ar fi sa nu o iei deloc.
Numai in Romania se poate ca sindicatul soferilor sa protesteze privind cuantumul amenzilor, ce ne vom face daca si violatorii sau talharii vor iesi in strada sa ceara micsorarea pedepselor pt viol sau talharii !?!
On-topic: chiar daca amenda este prea mare in cazul despre care discutam, nu vad nici o scuza pt comportamentul acelui individ.
Cu speranta ca parerile mele nu v-au deranjat va urez o noapte placuta!
Numai bine !
WNS is offline   Reply With Quote
Old 23-08-07, 01:11   #14
Marius

Stage 5
 
Marius's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 378
Member of:
[VW]
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

In alte tari daca depasesti viteza faci puscarie si nu mai ai permis.
Toti ar trebui sa ne gandim ca legile nu sunt facute sa le incalci, ci sa le respecti ca altfel am sta toti in Africa si am conduce elefanti iar acolo poti merge fara numar de inmatriculare si poti merge si cu 250 km/h daca ii dai de mancare la elefant fasole si "trage un super vant tip NOS".
__________________
http://goo.gl/YDT4L
Marius is offline   Reply With Quote
Old 23-08-07, 10:16   #15
DaciaGID

Stage 5
 
DaciaGID's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 325
Default Re: Sofer tupeist vs politia romana!

aoleo ce am mai ras la sfarsit
DaciaGID is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -