Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-07, 01:21   #1
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Unhappy Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

Filme nerecomandate celor sensibili sau cu probleme cardiace









__________________
| www.4tuning.ro | Masini de vanzare | Bazar Auto | Piese Auto ||
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 01:35   #2
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

primu mi se pare absurd dar totusi se intampla si in zilele noastre....sper ca unii ma inteleg de ce ii injur cand dau bani la politie ca sa le dea permisul de conducere....ar trebui totusi facut ceva cu examenu ala psihologic...ca de acolo pleaca totu....tot controlul asupra unei masini...si alea cu copii nush mi se pare prostie sa mergi cu copii in masina cu familia cu 120-140..adica nush io unu hai nu ma intereseaza viata mea da totusi restu oamenilor din masina cu ce au gresit?...iimi pastrez ideea totu tine de psihicu' omului...
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 10:45   #3
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

ca sofer ai responsabilitatea tuturor pasagerilor si a celor laltzi participanti la trafic. de aceea orcat te-ai grabi sai orcat ai vrea sa ii impresionezi trebuie sa sti ca oriunde sau orcand poata sa apara ceva.
mae is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 11:27   #4
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

socant intradevar ...dar ..ADEVARAT !
LKS is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 11:38   #5
AAlpine1

Stage 5
 
AAlpine1's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 509
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

oare ultimul sa va zica mai multe ??? ca si asa sunt destule accidente in fiecare zi ca lumea nu se uita .......
AAlpine1 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 11:40   #6
maf

Stage 5
 
maf's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 860
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

trist.....intradevar trist.....
maf is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 11:59   #7
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

Quote:
Originally Posted by mae View Post
ca sofer ai responsabilitatea tuturor pasagerilor si a celor laltzi participanti la trafic. de aceea orcat te-ai grabi sai orcat ai vrea sa ii impresionezi trebuie sa sti ca oriunde sau orcand poata sa apara ceva.
Din pacate, foarte putini realizeaza asta. Cel mai important e sa te gandesti intai la ceilalti (pare o idee altruista, dar nu e, si voi exemplifica mai jos), pentru ca asa cum au ei incredere sa se urce intr-o masina condusa de tine (indirect, isi lasa soarta in mainile tale), la fel si tu trebuie sa reusesti sa-i duci nevatamati la destinatie. Si asta se poate face prin prudenta, in primul rand, coroborata cu anticipare (daca un lucru se poate intampla, nu miza pe noroc, sperand ca nu se va intampla...pune tot raul inainte!).

Exemplu pentru afirmatia de mai sus: Intr-un accident, presupunem ca soferul supravietuieste datorita air-bag-ului, iar ceilalti mor sau sunt grav raniti...daca se stabileste culpa in sarcina soferului (pentru producerea accidentului), el va raspunde atat penal cat si financiar pentru moartea/vatamarea celorlalti, inclusiv daca e implicata si o alta masina, cu alte victime. In schimb pasagerii nu au nici o raspundere daca moare numai soferul (doar in situatii cu totul exceptionale, cum ar fi: pasagerul din dreapta sa traga de volan, in gluma).
Un alt exemplu ar fi un accident mai recent, petrecut in Mamaia, despre care multi idioti au zis: "eh, lasa-i incolo, au primit ce-au meritat...si-au facut-o cu mana lor...." -NU! nu este chiar asa! pasagerii, oricat de insistenti/alcoolizati/teribilisti ar fi, nu trebuie sa reuseasca sa-l ambitioneze pe sofer sa mareasca viteza. Si asta depinde de sofer.
Daca stii ca poti sa mori si accepti varianta asta in mod implicit, prin maniera in care conduci, MACAR MORI SINGUR! NU HOTARI TU CAND SA MOARA ALTII DE MANA TA!

Concluzia mea: aceeasi idee de mai sus, cu litere ingrosate, numai ca am spus-o si cu cuvintele mele.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 12:00   #8
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

Quote:
Originally Posted by LKS View Post
socant intradevar ...dar ..ADEVARAT !
citez si subscriu.
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 12:01   #9
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

intradevar impresionante aceste clipuri ..dar cu ce ajutor daca in tara noastra exista,cred ca ..un singur clip de genul asta,nu atat de socant/impresionant..



[ totusi o mica observatie .. in unele clipuri, masinile implicate in accdeinte ..cam duc lipsa de.. air-bag-uri
tipul care alerga cu 120 km/h cu famila in masina, ar fi avut mari sanse de a se alege decat cu ..o nevasta in spital, un copil cu capul spart..si inca cateva "avarii" fizice, doar cu ajutorul unui air-bag lateral-cortina ]
Alex-Rahova is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 14:32   #10
M`Dedu

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 5
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Din pacate, foarte putini realizeaza asta. Cel mai important e sa te gandesti intai la ceilalti (pare o idee altruista, dar nu e, si voi exemplifica mai jos), pentru ca asa cum au ei incredere sa se urce intr-o masina condusa de tine (indirect, isi lasa soarta in mainile tale), la fel si tu trebuie sa reusesti sa-i duci nevatamati la destinatie. Si asta se poate face prin prudenta, in primul rand, coroborata cu anticipare (daca un lucru se poate intampla, nu miza pe noroc, sperand ca nu se va intampla...pune tot raul inainte!).

Exemplu pentru afirmatia de mai sus: Intr-un accident, presupunem ca soferul supravietuieste datorita air-bag-ului, iar ceilalti mor sau sunt grav raniti...daca se stabileste culpa in sarcina soferului (pentru producerea accidentului), el va raspunde atat penal cat si financiar pentru moartea/vatamarea celorlalti, inclusiv daca e implicata si o alta masina, cu alte victime. In schimb pasagerii nu au nici o raspundere daca moare numai soferul (doar in situatii cu totul exceptionale, cum ar fi: pasagerul din dreapta sa traga de volan, in gluma).
Un alt exemplu ar fi un accident mai recent, petrecut in Mamaia, despre care multi idioti au zis: "eh, lasa-i incolo, au primit ce-au meritat...si-au facut-o cu mana lor...." -NU! nu este chiar asa! pasagerii, oricat de insistenti/alcoolizati/teribilisti ar fi, nu trebuie sa reuseasca sa-l ambitioneze pe sofer sa mareasca viteza. Si asta depinde de sofer.
Daca stii ca poti sa mori si accepti varianta asta in mod implicit, prin maniera in care conduci, MACAR MORI SINGUR! NU HOTARI TU CAND SA MOARA ALTII DE MANA TA!
Concluzia mea: aceeasi idee de mai sus, cu litere ingrosate, numai ca am spus-o si cu cuvintele mele.

NU HOTARI TU MOARTEA CELORLALTI
M`Dedu is offline   Reply With Quote
Old 24-05-07, 11:00   #11
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

si raman la aceasi parere daca ar exista macar o pista un circuit pe care lumea sa se duca sa isi alerge orice masina.....nu ar mai exista atatea accidente....da lasa ca si-a luat ala veyron sa-l tina in garaj
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 27-05-07, 18:45   #12
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

super shocante ..... no comment
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 31-05-07, 20:17   #13
Patrulei
Toyota Driver


Stage 5
 
Patrulei's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,131
Member of:
[4Tuning International]
[SEAT]
[Toyota]
[4Rally]
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

foarte bine realizate
Patrulei is offline   Reply With Quote
Old 04-06-07, 04:20   #14
speed4ever

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 3
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

sint menite sa dea de gindit si sper sa aiba succes.
speed4ever is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 20:19   #15
gavrila

Stage 3
 
gavrila's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 127
Default Re: Campanii anti viteza socante - Spoturi video din lume

in grupu meu de prieteni chiar e cool sa porti centura....e unu ma simt "sport" cand o port....
gavrila is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -