Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-07, 12:31   #31
Alexxx_Style

Stage 3
 
Alexxx_Style's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 91
Default Re: CLIO VS LOGAN

clio face un logan numa daca la volanul loganului e vre-un mos kare tine la masina si nu se da la ea.......k altfel.......eu am un logan 1.4 si ii dau fum la clio
Alexxx_Style is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 13:07   #32
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: CLIO VS LOGAN

din cate stiu eu clio ala din film e 1.4 16v 94cp nu de 75, deci se justifica filmul
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 23:38   #33
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: CLIO VS LOGAN

clio bicorp de 1.4 bate logan de 1.6 CLAR si indubitabil. stock pe stock
ii da la dacie tiruri.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 19-03-07, 00:12   #34
andy_x3m

Stage 5
 
andy_x3m's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 356
Default Re: CLIO VS LOGAN

bai nush ce sa zic
dar
1. nu prea cred ca aerodinamica clio-ului este cu mult superioara loganului
2. nu pot sa zic ca "m'am dat" dar am testat ambele masini, doar ca loganul meu are motor de 1.4 si sincer... nu trage diferit si nici nu "m'a umilit" clio-ul
Clio urca mai bine in 4 si 5 dar pe 2 si 3 trage greu tare, shi pe a 3-a are plaja mai mica, se plafoneaza mai rpd ca loganul
repet, este doar parerea mea
numai de bine
__________________
Viteza poate fi limitata electronic, prostia nu! |#|#| Logan 1,4 MPI in curs de modificare vizuala
andy_x3m is offline   Reply With Quote
Old 24-03-07, 11:04   #35
s3by
Midnight Racers Member

Stage 5
 
s3by's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 334
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: CLIO VS LOGAN

Quote:
Originally Posted by Alexxx_Style View Post
clio face un logan numa daca la volanul loganului e vre-un mos kare tine la masina si nu se da la ea.......k altfel.......eu am un logan 1.4 si ii dau fum la clio
Hmm...clio ala de 74 cai(stock,dupa cum se spune) e asteptat si prin ploiesti sa vada ca nu va batea un logan 1.6 stock niciodata...sa aiba ce cutie vrea el sau ce criterii crede el ca are clio in plus...eu printre altele am si un logan 1.6 stock si pun si pariu ca un clio de 75 cai sau de cat zice el nu va batea loganul...probabil ca soferul de la logan nu stie nici sa plece de pe loc,nici sa schimbe,o fii ratat si vreo treapta si o fii schimbat la 4500...asa ca astept sa vad un filmulet cu soferul de la logan pe clio si invers sa vedeti ca se schimba smecheria.plus k nici distanta mare nu era intre ele,nici o masina makar
RESPEKT
PS:zicea cineva mai in spate ca 1.4 face 1.6...VISE...voi probabil ca va dati ca in /"Ali G in the house" /pana la 50/h
__________________
"There is no replacement for displacement"





|Fiesta RS TURBO|by AS Tuning
Renault Clio Sport 172 Under construction

VAND JANTE PT FORD( 4X108 ) AZEV A

Last edited by s3by; 24-03-07 at 11:06.
s3by is offline   Reply With Quote
Old 24-03-07, 16:57   #36
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: CLIO VS LOGAN

visezi tu , a fost o cursa intre bicorp de 98 de cai si un logan de 90 cu chip si evacuare care da cam 3-4 masini la logan stock si si-a luat-o la juma de masina de la clio .. asa ca stock pe stock il face clar clio.
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 24-03-07, 18:44   #37
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: CLIO VS LOGAN

mah da ala era clio 1.4 16 valve.......ei vorbesc de clio 1.4 8 valve, adica exact aceiasi motorizare ca pe logan......dar credcasi asa il va bate pe loganul de 1.4 deoarece e mai usor
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-07, 15:42   #38
s3by
Midnight Racers Member

Stage 5
 
s3by's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 334
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: CLIO VS LOGAN

Quote:
Originally Posted by mutzu View Post
O batalie mult asteptata de mine mine, cred ca si de altii..

Clio 1.4, 75 cp VS Dacia Logan 1.6, 90 cp
Ambele stock, ambele benzina!

Mai este filmul si la Afterdark, dar nu toti intrati pe acolo. .

Convingeti-va
Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
visezi tu , a fost o cursa intre bicorp de 98 de cai si un logan de 90 cu chip si evacuare care da cam 3-4 masini la logan stock si si-a luat-o la juma de masina de la clio .. asa ca stock pe stock il face clar clio.
Daca te uiti tu frumos la inceput ai sa vezi ce scrie despre masini...vad ca esti cam offtopic ori esti prieten cu proprietarul si ii tii partea...dar scrie clar Clio 1.4, 75 cp VS Dacia Logan 1.6, 90 cp-Ambele stock, ambele benzina!...asa ca nu ma intelege gresit dar eu ma refeream la ce am citit aici nu la ce a fost si te asigur ca acel clio de 1.4 75 cai stock nu bate un logan 1.6 90cp stock...nu ca am eu logan si ca il laud sau ceva de genul ca pt mine nu e o "masina",este doar un mijloc de transport dar m-am dat cu el cu multe masini si stiu cum merge...nujt daca ai condus logan sau clio sau esti proprietar al unei masini enumerate de mine mai sus dar ce spui tu si cu ce scrie mare la inceputul topicului SE CONTRAZIC
s3by is offline   Reply With Quote
Old 25-03-07, 16:03   #39
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: CLIO VS LOGAN

Quote:
Originally Posted by s3by View Post
Daca te uiti tu frumos la inceput ai sa vezi ce scrie despre masini...vad ca esti cam offtopic ori esti prieten cu proprietarul si ii tii partea...dar scrie clar Clio 1.4, 75 cp VS Dacia Logan 1.6, 90 cp-Ambele stock, ambele benzina!...asa ca nu ma intelege gresit dar eu ma refeream la ce am citit aici nu la ce a fost si te asigur ca acel clio de 1.4 75 cai stock nu bate un logan 1.6 90cp stock...nu ca am eu logan si ca il laud sau ceva de genul ca pt mine nu e o "masina",este doar un mijloc de transport dar m-am dat cu el cu multe masini si stiu cum merge...nujt daca ai condus logan sau clio sau esti proprietar al unei masini enumerate de mine mai sus dar ce spui tu si cu ce scrie mare la inceputul topicului SE CONTRAZIC
eu unul am clio si dintre toate loganurile cu care m'am dat, doar un logan 1.6 8v cu chip evacuare si filtru sport m-a facut...acum nu stiu ce fel de soferi erau restul dar la mine unul asa a fost...oricum masinile sunt fff apropiate k performanta...chiar daca loganul are 90 cp si clio 75 , aerodinamica loganului lasa de dorit si pe langa asta are si cateva kg in plus , care conteaza , zic eu.
__________________
--------------------------------
Renault Clio 1.5 dci
Renault Megane II 1.9 dci
Renault Clio Sport 2.0 16v

--------------------------------
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 25-03-07, 16:43   #40
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: CLIO VS LOGAN

kg in plus conteaza ca la o liniutza nu prea conteaza aerodinamica, asta conteaza la topspeed
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 26-03-07, 21:50   #41
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: CLIO VS LOGAN

eu sunt de parere ca o masina de 75 de cai e in stare sa bata un logan de 90.. bateam eu cu seatul de 60 de cai logan de 90 stock ... d'apai daca aveam 75
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 26-03-07, 22:15   #42
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: CLIO VS LOGAN

acuma depinde si de sofer, eu nu vreau sa ma laud dar am facut un opel omega din semafor in semafor, si nu cred ca opelulalae mai slab ca loganul
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 18:37   #43
Alexxx_Style

Stage 3
 
Alexxx_Style's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 91
Default Re: CLIO VS LOGAN

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
eu sunt de parere ca o masina de 75 de cai e in stare sa bata un logan de 90.. bateam eu cu seatul de 60 de cai logan de 90 stock ... d'apai daca aveam 75
vorbesti k sa nu adormi.......:P
Alexxx_Style is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 23:17   #44
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: CLIO VS LOGAN

bai vezitzi de treaba ta. se baga toti cunoscatorii in seama.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 01-04-07, 00:01   #45
feryboy
Renault Driver

Stage 5
 
feryboy's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,043
Member of:
[RENAULT]
Default Re: CLIO VS LOGAN

cam vechi topicul dar am vazut ca a fost readus la viata...
clio de 1,4 de 98 de cai nu are nici o greata cu un logan de 1,6 stock
eu am diesel de 1,5 dCI pe clio de 82 si dau cam 2 lungimi la un logan de 1,6 pe 400...asa ca benzina de 98 de cai de pe clio chiar nu are de ce sa nu castige lejer in fata dulapului
__________________
feryboy is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -