Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 25-09-09, 00:03   #46
BV_88_SIK

Stage 5
 
BV_88_SIK's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 461
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

forta bruta,spectaculos,,,oare cu cate zeci de straturi de VHT o ti pe pista???? si app se spunea in pag anterioare ca la motorul de Supra,elementele interne stock tin pana la 1000 cai:))) hai sa fim seriosi,,da ne si noua un link ceva! greu de crezut!
BV_88_SIK is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 18:25   #47
Darius DMS

Stage 5
 
Darius DMS's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 3,249
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

ce sunet mortal???:
Darius DMS is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 18:29   #48
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

Quote:
Originally Posted by BV_88_SIK View Post
forta bruta,spectaculos,,,oare cu cate zeci de straturi de VHT o ti pe pista???? si app se spunea in pag anterioare ca la motorul de Supra,elementele interne stock tin pana la 1000 cai:))) hai sa fim seriosi,,da ne si noua un link ceva! greu de crezut!
Vad ca nu prea le ai cu Suprele. Daca esti dornic de a invata lucruri noi despre aceasta masina poti face cercetari pe Supraforums.com
Sunt multe de Supre cu internele stock care care ruleaza la 1000hp. Poti gasi pe www.t04r.com o parte din ele.
O Supra de 1000cp nu inseamna neaparat o masina imposibil de condus, sunt n indivizi care le folosesc ca masini de zi cu zi chiar si la aceasta putere. In frunte cu Marko , care isi conducea Supra de 1500 cai la roata ca masina de
zi cu zi.


Last edited by Supra_Guy; 25-09-09 at 18:38.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 10:14   #49
woodywww

Stage 2
 
woodywww's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 53
Member of:
[Opel]
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

unde-i veyron cu "n" radiatoare, si gadilat de zeci de firme de tunning?)
woodywww is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 22:33   #50
mitituneru

Stage 2
 
mitituneru's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 56
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

"doar " 1200 de cai??o nimica toata...mai bne arata fara capota
mitituneru is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 20:55   #51
axlxexxx

Stock
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 4
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

cu asa ceva - tipul merge in 2 roti ca motociclistul intr-o roata )
axlxexxx is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 23:28   #52
bexx

Stage 4
 
bexx's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 294
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Ti se pare frumoasa masina?! Pe mine nu ma supara sa vad pe masina asta eleroane duble, triple, cvadruple, dungi rosii pe fond verde, reclame la ulei de motor, etc...pentru ca e urata oricum.
cam ce masini iti plac tie? frumos continut pt ambalajul ala stai tu linistit. mai mult de atat ma abtin

Last edited by bexx; 29-09-09 at 23:34.
bexx is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 23:39   #53
frezaro

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 31
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

ca veni vb de supra ma uitam zilele trecute pe vestitul youtube cand am dat de dragu asta care ma lasat chiar masca.poate unii din voi la-ti vazut dar eu nu ma satur sa ma uit cum ramane ala de langa el la start) https://www.youtube.com/watch?v=nN1J-ZSto9I
frezaro is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 01:21   #54
tavione

Stage 3
 
tavione's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 146
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

ce arati tu acolo, e ryan woon si nu are nici pe departe 2000 de cai cat a scris prostu' care a urcat filmul pe youtube.... din cate stiu, a avut mai multe supre, iar cea mai nenorocita era in 6 trepte si scotea aprox 1400 rwhp, dar din pacate acum este ciuperci ...

by the way, stiu ca recordul pe o supra era parca de 7.4 sec pe sfert de mila, si apartinea maniacilor de la titan motorsports ( http://www.titanmotorsports.com/ )


@supra guy: nici nu'mi pot imagina satisfactia pe care o ai cand toata lumea se holbeaza cand esti la volanul ei ; fa tot posibilul sa nu o dai, este pacat......


si inca un edit, ca mi'am adus aminte...... https://www.youtube.com/watch?v=HpNcP...eature=channel ; dupa ce vedeti clipul, dati un search pe google "jessica barton supra" si dati pe imagini

Last edited by tavione; 30-09-09 at 01:33.
tavione is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 01:25   #55
993turbo

Stage 5
 
993turbo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 368
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Vad ca nu prea le ai cu Suprele. Daca esti dornic de a invata lucruri noi despre aceasta masina poti face cercetari pe Supraforums.com
Sunt multe de Supre cu internele stock care care ruleaza la 1000hp. Poti gasi pe www.t04r.com o parte din ele.
O Supra de 1000cp nu inseamna neaparat o masina imposibil de condus, sunt n indivizi care le folosesc ca masini de zi cu zi chiar si la aceasta putere. In frunte cu Marko , care isi conducea Supra de 1500 cai la roata ca masina de
zi cu zi.

..si marmota invelea ciocolata in staniol..da o naibii, o masina de serie de 500 de CP manuala e greu de stapanit pe strada (de la firme de renume) fara ajutoare electronice. Cand zici utilizare zilnica te gandesti probabil si la trafic bara in bara, zapada, ploaie, etc, nu? Sau tipul respectiv o sa si cumpere cauciucuri de iara la asta?
Cat despre tigania din postul asta isi are locul doar pe o pista de drag. Poate..
"componente interne care tin la 1200 CP" mai sa fie, au uitat sa zica ca tin pt o folosire. Hai sa lasam copilariile, chiar daca pe forumul de entuziasti se declara multe lucruri. Stiu, sunt un hater, dar un hater care spune lucrurilor pe nume. Supra e o masinuta buna si chiar se recomanda un tuning de bun simt. Dar sa creezi legende nemuritoare cu masini de folosinta zilnica de 1000+ CP e ridicol.
Cine e pasionat de "curse" intre semafoare poate sa persevereze, cei care stiu un pic de fizica si au ratat ultimul Fast and Furios pt ca erau la ora de mecanica o sa realizeze ca poate sa aiba 1 milion de cai putere la roata ca ..la roata o sa ramana, la sol o sa ajunga mult mai putin si numai din cand in cand. Asta dupa cele 10 s de lag ale turbinei de camion pe care le ignora cu voiosie multi. Tradus in limbaj de 1/4 mila, un Golf R32 de serie o sa bata cotetul asta pe distante mici ( pana invarte fosta Supra "agregatul" Golful e la 100 m, pana creeaza ceva aderenta Golful termina). Am exagerat un pic dar sper ca m am facut inteles. Lasati naibii 1000+ CP ca multi "piloti" deastia si din RO si din alte parti nu s in stare sa se descurce cu 130, ii gasesti la stiri cu capul spart de atata "maiestrie" cu "Veyron beater" ul lor cu tot. Hai mai baieti ca nu mai avem 7 ani sa ne entuziasmam ca masina are neoane colorate sub ea..eu nu vad diferente intre a pune abtibilde pe masina si a pune turbina aia pe o Supra. Daca vrei sa tipi ingrozit poti sa o faci si daca pui o racheta cu cmbustibil solid pe un Citroen Saxo, e mai rapid si motorul te tine tot 1 tura numai ca e mai ieftin
Uneori prea mult e prea mult pur si simplu. Incercati un "less is more" , e si mai ieftin si mai eficient. Sanatate!
__________________
Porsche. There is no substitute.
996 Turbo
PCA member
993turbo is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 09:49   #56
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

in ce hal face.monstru
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 17:26   #57
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Cool Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

993turbo cand supraguy se refera la internele motorului de 1000 de cai nu 1200 si motorul tne mai mult de 1 tura si cent nu 2 sunt masini in Anglia si Germania care o pot demonstra. Marea majoritate schimba internele pt ca nu sunt primii proprietari si nu stiu ce sa intamplat cu masina inainte. Cei care vor sa sare de 1000-1200 cai deja apeleaza la vestitul sistem de la HKS care din motorul de 3000 devine 3400 ci toat internele comprimate si gandite micrometric. Cand se refera la day by day use nu zice ca scoate frumusete de masina in zoaiele din Bucuresti. Ci pe strazile din Anglia, Franta, Germania, UPS am uitat numai ratatii de noi "Romanii" avem strazi ei au AUTOSTRAZI. Doar nu-ti imaginezi ca unu cu Veyron sta in traficul de pe Calea Victoriei sau Stefan cel Mare. Se presupune ca ies cu ele dupa ce au terminat serviciul. Spre exemplu eu fac cu masina de firma 50-60km pe zi si cu masina personala care din intamlpare e una mai sport putin fac peste 100km/zi asta numai dupa 8 dupamasa, cand scap de agitatia din jungla urbana.

Masinile Japoneze datorita legilor statului Japonez nu rulaeza cu caii la volanta ii pune in fata trasurii ca sa faca sir indian pana la Constranta.

P.S. Fiti mai pasnici ca traiti mai mult.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 19:04   #58
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

Quote:
Originally Posted by F41th View Post
993turbo cand supraguy se refera la internele motorului de 1000 de cai nu 1200 si motorul tne mai mult de 1 tura si cent nu 2 sunt masini in Anglia si Germania care o pot demonstra. Marea majoritate schimba internele pt ca nu sunt primii proprietari si nu stiu ce sa intamplat cu masina inainte. Cei care vor sa sare de 1000-1200 cai deja apeleaza la vestitul sistem de la HKS care din motorul de 3000 devine 3400 ci toat internele comprimate si gandite micrometric. Cand se refera la day by day use nu zice ca scoate frumusete de masina in zoaiele din Bucuresti. Ci pe strazile din Anglia, Franta, Germania, UPS am uitat numai ratatii de noi "Romanii" avem strazi ei au AUTOSTRAZI. Doar nu-ti imaginezi ca unu cu Veyron sta in traficul de pe Calea Victoriei sau Stefan cel Mare. Se presupune ca ies cu ele dupa ce au terminat serviciul. Spre exemplu eu fac cu masina de firma 50-60km pe zi si cu masina personala care din intamlpare e una mai sport putin fac peste 100km/zi asta numai dupa 8 dupamasa, cand scap de agitatia din jungla urbana.

Masinile Japoneze datorita legilor statului Japonez nu rulaeza cu caii la volanta ii pune in fata trasurii ca sa faca sir indian pana la Constranta.

P.S. Fiti mai pasnici ca traiti mai mult.
Good point ! F41th

TAVIONE nu am scos Supra la vanzare ca nu mai vreau Supra doamne fereste! De microbul Supra eu nu voi scapa niciodata . Pana ma pensionez si dupa, o Supra MKIV voi avea in garaj. Masina a fost de vanzare pentru ca imi doream o Supra TT sau single turbo la cheie , dar m-am gandit mai bine daca vreau sa trec din nou prin chinul inmatriculatului(looong story).
Cu privirile obsesive m-am obisnuit deja deasemenea m-am obisnuit si cu ideea ca daca las masina undeva parcata trebuie sa vina cineva sa se uite \ faca poze.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 23:59   #59
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

Supraguy poate ne vedem vineri seara in parcarea de la Ikea mai stam de vrb si mai radem un pic daca tot te-ai intors in tara. Cat despre vandut e de preferat sa cumperi o conversie TT ca e mai ieftina decat sa-ti iei alta.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 01-10-09, 11:31   #60
knoppyx

Stage 2
 
knoppyx's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 32
Default Re: Cat de mare poate fi o turbina pe o Toyota Supra??

cat de nebun sa fii? ) prea mult, exagerat de multi CP
knoppyx is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -