Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 06-09-09, 13:57   #76
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Ma SAVYN, ii obligatoriu sa mergi cu masina pana a magazinu care ii la 500 de m distanta? Ii obligatoriu sa parchezi in fata magazinului din care vrei sa-ti cumperi suc, tigari sau mai stiu eu ce? Cand mergi in centru nu trebuie sa mergi cu masina pana pe bulevard, ca doar de-aia s-au construit trotuare, sa umble oamenii pe ele. Numai la noi se merge cu masina personala PESTE TOT!!! Si de e nevoie, si de nu, ca deh, sa ne vada lumea ca avem masini.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 14:01   #77
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by kosmyn_sl65AMG View Post
si daca ai bagaje unde ti le pui ?in cap? si tu chiar crezi k i-ar ridica cineva masina lui Becali?
da i-ar ridica-o hotii..cum au mai facut-o
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 14:04   #78
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
Ma SAVYN, ii obligatoriu sa mergi cu masina pana a magazinu care ii la 500 de m distanta? Ii obligatoriu sa parchezi in fata magazinului din care vrei sa-ti cumperi suc, tigari sau mai stiu eu ce? Cand mergi in centru nu trebuie sa mergi cu masina pana pe bulevard, ca doar de-aia s-au construit trotuare, sa umble oamenii pe ele. Numai la noi se merge cu masina personala PESTE TOT!!! Si de e nevoie, si de nu, ca deh, sa ne vada lumea ca avem masini.
DA!!!!!!!! e oglibatoriu sa mergem cu masina..ca daia am dat nu stiu cati bani pe ea..k asa ne mai luam..de asta exista masina..sa te bucuri de ea..nu sa o ti in fata blocului..si tu sa pleci pe jos iar afara sa fie 40 gradeC..sau sa toarne cu galeata!!!!!!!
__________________
I love SKODA
https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/113417-09-skoda-superb-2-0tdi-dsg.html-new skoda superb

SKODA SUPERB 2.0tdi-170cai
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 14:17   #79
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Poi atunci, suportati situatia si nu mai ziceti ca va ridica masinile aiurea. Daca v-ar face parcari cu plata ati plati ? NU! Stiu asta pentru ca asa e si la cluj. Exista parcare supraetajata in centrul orasului, dar sta goala, ca e pe bani, si p*&%#ru cu "Mertan" si "Beamveu" se trage pe cur sa plateasca 2 lei pe ora. Ca la noi la nimeni! Cu asta va las in lumea voastra din sud.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 15:18   #80
warn_up20

Stage 4
 
warn_up20's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 245
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by bmwowners View Post
Prietene momentan sunt la munte plecat din Bucuresti si cand o sa ma intorc daca o sa mai fie asa mare fierbere pe postul asta ,care e total aiurea si a mai fost discutat de zeci de ori da e reactualizat de fiecare data cand apare un nou filmulet, o sa fac niste poze cu parcarile mai mult decat libere de pe langa mall-uri si piete sa vezi si tu da la cateva stradute nu imediat in fata mall-ului sau a pietei. Din ce mi-ai scris tu mie acolo m-ai convins ce fel de om esti daca tu nu mergi in RATB ca vezi domne te inghesuie preferi sa faci ore pe strada cu masina si sa intarzii asta e problema ta. Iar in ceea ce priveste asteptatul 15min du-te intr-o tara straina si oreste masina pe bada de urgenta 1min sa vezi daca in urmatoarele 4 nu ai masina de politie in spate haide-ti sa schimbam mentalitatea asta de "smecheri" si de impresari. Am vazut pe PROTV (o sa caut filmuletul) 2 pers una din timisoara avea Masserati in garaj si se ducea la munca cu bicicleta era un mare manager din Timisoara la fel si unul din Bucuresti se ducea cu costum Armani pe bicicleta desi avea un suv Nissan (nu am putut sa vad exact ce model doar sigla am vazut-o). Aia mari oameni cum merg cu bicicletele iar unii ca si tine nu pot domne sa mearga cu RATB aia cum pot si sunt milionari in euro??
Daca nu invatam o data si nu lasam nasul mai jos s-ar putea sa fie prea tarziu!!
Bafta!!!
Daca tie iti convine sa fi inghesuit sa mori de caldura sa fi facut la buzunare
etc atunci fie k tine si faza cu bicicleta o fac din placere persoanele acelea nu cred k pe ploaie se duce cineva cu bicicleta k e aglomerat in trafic...
warn_up20 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 15:23   #81
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by warn_up20 View Post
Daca tie iti convine sa fi inghesuit sa mori de caldura sa fi facut la buzunare
etc atunci fie k tine si faza cu bicicleta o fac din placere persoanele acelea nu cred k pe ploaie se duce cineva cu bicicleta k e aglomerat in trafic...
mai bine inghesuit 30-40 de minute decat blocat in trafic 4 ore
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 16:36   #82
bmwowners

Stage 5
 
bmwowners's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 386
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by warn_up20 View Post
Daca tie iti convine sa fi inghesuit sa mori de caldura sa fi facut la buzunare
etc atunci fie k tine si faza cu bicicleta o fac din placere persoanele acelea nu cred k pe ploaie se duce cineva cu bicicleta k e aglomerat in trafic...
Ti-am trimis un link ia uita-te putin sincer si realizeaza cata fudulie si snobism e in tara asta!!!

http://stirileprotv.ro/video/jos-pal...cleta/60351845

Si cu asta ar trebuii sa inchida gura multi care s-au revoltat aici pe topicul asta multi care nu ajung nici la glezna unui astfel de om!!
Cum el poate, noi de ce sa nu putem??

Last edited by bmwowners; 06-09-09 at 16:42.
bmwowners is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 16:43   #83
asasinu

Stage 2
 
asasinu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 63
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

eu unu as face o masina capcana si ias lasa sa o ia si dupa ce au luato si duso la garaj atunci poc dar ar fi bine sa fie la garaj si mai marisefi dar nu or sa fie din pacate plm oricum idiotu sau cretina care a parcat asa da clar sa ii ridice masina sa ii ia permisul , certificatul de nastere si 2 vecini , dar din pacate in tara asta se fac bani grei pe asa ceva si traim in tara comunistilor actualmente mafioti plm hf .
asasinu is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 17:28   #84
C180

Stage 5
 
C180's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,253
Member of:
[VW]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

legea e proasta oricine poate da in judecata primaria/statul deoarece se pune sechestru pe un bun (imobil sau mobil) fara a avea mandat sau o decizie definitiva din partea judecatoriei ...e foarte simplu ..va ia masina datii in judecata
C180 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 17:35   #85
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

bmwowner, Asta ii un exemplu perfect. Mai ales ca la voi in bucuresti dealurile abrupte sunt inexistente
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 20:13   #86
kosmyn_sl65AMG

Stage 3
 
kosmyn_sl65AMG's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 99
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by C180 View Post
legea e proasta oricine poate da in judecata primaria/statul deoarece se pune sechestru pe un bun (imobil sau mobil) fara a avea mandat sau o decizie definitiva din partea judecatoriei ...e foarte simplu ..va ia masina datii in judecata
uite un om care stie despre ce e vorba
kosmyn_sl65AMG is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 22:32   #87
mihai7645

Stage 3
 
mihai7645's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 86
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

macar de s-ar ridica masini parcate ilegal / nemiscate de decenii din tot orasul, nu numai din Piata Unirii, atunci cred ca am avea cu totii mai multe locuri de parcare...
mihai7645 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 22:55   #88
Alex_D12

Stage 5
 
Alex_D12's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

e corect ceea ce fac..... bravo lor, se misca repede
Alex_D12 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 01:47   #89
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

Quote:
Originally Posted by kosmyn_sl65AMG View Post
uite un om care stie despre ce e vorba
Habar nu are ce zice, e vorba de indepartarea unei masini care stanjeneste circulatia, iar apoi plata pentru deranjul celor care ridica masina. Nu e acelasi lucru cu a ridica un bun de pe proprietate privata sau dintr-un loc public unde ai avea voie sa il lasi.
__________________
ROCK HARD RIDE FREE
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 07:27   #90
C180

Stage 5
 
C180's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,253
Member of:
[VW]
Default Re: Dispari in 60 de secunde in versiunea... romaneasca

nu are treaba cu ridicarea de pe o proprietate privata ...e vb de ridicarea unui bun fara a avea drept asupra acestui lucru (sechestru)..daca era ridicata de pe o proprietate privata atunci era si incalcare de proprietate ..au voie sa dea amenda da nu sa ridice masinile

PS: Incalcarea Constitutiei privind dreptul la proprietate asupra unui imobil sau bun mobil

Last edited by C180; 07-09-09 at 07:47.
C180 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -