Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

View Poll Results: Care este preferatul tau?
Porsche 911 Turbo 52 40.31%
Nissan GT-R 77 59.69%
Voters: 129. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-09, 14:10   #31
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

bun, deci trebuie sa intelegi, eu vad ca tu ai cunostiinte si te respect ca si coleg forumist, dar trebuie sa fii mai atent cand folosesti anumite cuvinte, deja cand spui stock spui ca o masina este "de serie" nemodificata, si stii asta, ai incercat sa ilustrezi un concept cu cuvintele cele mai gresite si asta am vrut numai sa spun. Restulla urma uremi pot fi gusturi, pareri, imagine etc. Apropo -din nou "varf de gama in afara de GT2 si GT3" iarasi este gresit, ca si cum ai spune "Corsa 1,0 12v este varf de gama in afara de Corsa 1,2 16v 1,4 16v , 1,3 multijet, 1,7 CDTI, OPC, GSI. Varful (de gama) este intotdeauna unul singur, esti de acord cu mine?Altfel nu i-ar spune varf- ceea ce ai vrut tu sa spui poate e faptul ca GT2 si GT3 nu mai sunt atat de practice si de fruibile ca un GT-R si aici chiar asa e, dupa mine, dar asta-i alta mancare de peste. Apropo, GT3 cu 435 de cai face mult mai bine treaba pe circuit decat un Turbo... iar un GT2 este un GT3 cu vreo 100 de caluti in plus... sigur bate GT-r-ul asa ceva? Poate, dar sigur este mai distractiva o tractiune spate care te implica pe tine ca sofer, decat o alta masian facuta la tina traiectoriile la perfectiune fara urma de "nebunie"- dar asta intra in sfera preferintelor cum ziceam mai sus. A, scuze daca repet faza cu exprimarile: se spune "perfectionism"
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 12:40   #32
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by Ottaviano_m View Post
bun, deci trebuie sa intelegi, eu vad ca tu ai cunostiinte si te respect ca si coleg forumist, dar trebuie sa fii mai atent cand folosesti anumite cuvinte, deja cand spui stock spui ca o masina este "de serie" nemodificata, si stii asta, ai incercat sa ilustrezi un concept cu cuvintele cele mai gresite si asta am vrut numai sa spun. Restulla urma uremi pot fi gusturi, pareri, imagine etc. Apropo -din nou "varf de gama in afara de GT2 si GT3" iarasi este gresit, ca si cum ai spune "Corsa 1,0 12v este varf de gama in afara de Corsa 1,2 16v 1,4 16v , 1,3 multijet, 1,7 CDTI, OPC, GSI. Varful (de gama) este intotdeauna unul singur, esti de acord cu mine?Altfel nu i-ar spune varf- ceea ce ai vrut tu sa spui poate e faptul ca GT2 si GT3 nu mai sunt atat de practice si de fruibile ca un GT-R si aici chiar asa e, dupa mine, dar asta-i alta mancare de peste. Apropo, GT3 cu 435 de cai face mult mai bine treaba pe circuit decat un Turbo... iar un GT2 este un GT3 cu vreo 100 de caluti in plus... sigur bate GT-r-ul asa ceva? Poate, dar sigur este mai distractiva o tractiune spate care te implica pe tine ca sofer, decat o alta masian facuta la tina traiectoriile la perfectiune fara urma de "nebunie"- dar asta intra in sfera preferintelor cum ziceam mai sus. A, scuze daca repet faza cu exprimarile: se spune "perfectionism"
merci
ovydioo is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 21:36   #33
vlad3_07

Stage 2
 
vlad3_07's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 33
Thumbs up Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by ovydioo View Post
merci
ma fratilor dar le aveti cu masinile
vlad3_07 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 21:42   #34
vlad3_07

Stage 2
 
vlad3_07's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 33
Talking Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by allexutzzu View Post
n-ai de cat my friend...eu tot cu porsche raman
si eu la fel,poate ca are si nisanul o masina buna dar la porsche toate masinile sunt bune,si sunt facute cu cap,is putin cam scumpe dar te tin o viata intreaga(poate chiar 2 )) nu cred ca nisanul are istoria porsche-ului,in fine asta e parerea mea fiecare cu gusturile lui
vlad3_07 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 20:31   #35
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

911 fara prea multe discutii !Istoria si traditia isi spun cuvantul!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -