Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

View Poll Results: Care este preferatul tau?
Porsche 911 Turbo 52 40.31%
Nissan GT-R 77 59.69%
Voters: 129. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 31-08-09, 23:30   #16
Orika_love911

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Vot Porsche...dc? Este foarte simplu. Interiorul incredibil, un design incomparabil fata de cel al nissanului, istoria, executia si o atentie acordata detaliilor extaordinara. In raport calitate pret porsche se detaseaza mult fata de nissa. Cum se zice in popor "dai un ban dar stai in fata". Daca vrei ceva cu adevarat valoros o opera de arta pe 4 roti atunci poti alege porsche.
Orika_love911 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-09, 23:40   #17
Chucky bmw

Stage 5
 
Chucky bmw's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 550
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Talking Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by Orika_love911 View Post
Vot Porsche...dc? Este foarte simplu. Interiorul incredibil, un design incomparabil fata de cel al nissanului, istoria, executia si o atentie acordata detaliilor extaordinara. In raport calitate pret porsche se detaseaza mult fata de nissa. Cum se zice in popor "dai un ban dar stai in fata". Daca vrei ceva cu adevarat valoros o opera de arta pe 4 roti atunci poti alege porsche.
bine sups orika porsche power )
Chucky bmw is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 00:33   #18
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

se vedea la "testul elanului" cum Porsche lasa mai mult loc pt supravirare in timp ce GT-R se arata intr-atat de stabila ca nici nu chitaie, in schimb se inclina mai mult - pt mine tradus - cu 911 turbo te distrezi mai mult, cu GT-R dai peste nas lui 911 in pista... daca te descurci, daca esti putin sub nivelu expert, diferentele sunt prea mici... si cu skyline-ul tau, nu o sa poti dovedi ca este mai valabil pe circuit, in orice alta situatie Porsche este mai bun... inclusiv la raportul calitate/pret... la capitolul design nici nu ma exprim, chiar nu vreau sa fac polemica... cu toate ca am votat porsche, spun sincer ca daca as avea banii pt un 911 turbo mi-as lua un skyline si un 135i Cum suna?
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 08:10   #19
Cypos

Stage 5
 
Cypos's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 565
Member of:
[DACIA]
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Am votat Porsche, pentru ca Porsche e Porsche (nu ma uit la bani, daca as avea banii aia i-as da cu siguranta pe un Porsche...) nici o alta masina nu e mai frumoasa, nu are liniile caroseriei asa de line si elegante si totodata sportive ca sa zic asa...bine toate astea din punctul meu de vedere... gusturile nu se discuta....
Cypos is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 09:34   #20
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by Bemereu View Post
atunci sa tunam si porsche ca nu cred ca-l mai farama
vezi ca gt-r este stock iar porsche 911 este un turbo nu o varianta normala cum ar fi fost cazul. poate si nissan daca avea o varianta nismo era ok sa se bata cu turbo dar in cazul asta dc tu vrei sa tunezi un porsche turbo ca sa bata un gt-r trebuie sa fi cel putin inconstient sa mai bagi bani intr-o masina chiar si asa cu 50.000 mai scumpa
ovydioo is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 10:06   #21
milad

Stage 5
 
milad's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 602
Member of:
[Honda]
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

iegzactamente ovydioo!
milad is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 10:18   #22
f@n3.18

Stage 5
 
f@n3.18's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 575
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by Cypos View Post
Am votat Porsche, pentru ca Porsche e Porsche (nu ma uit la bani, daca as avea banii aia i-as da cu siguranta pe un Porsche...) nici o alta masina nu e mai frumoasa, nu are liniile caroseriei asa de line si elegante si totodata sportive ca sa zic asa...bine toate astea din punctul meu de vedere... gusturile nu se discuta....
bine spus Porsche ramane Porsche
f@n3.18 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 10:53   #23
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by tEaRsmAd View Post
GT-R`u nu a fost facut sa concureze cu 911 si totusi ii tine piept (cu putin tuning l`ar farma). Da tu banii pe istoria Porsche si eu imi iau 2 GT-R`uri !
n-ai de cat my friend...eu tot cu porsche raman
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 12:07   #24
vlad3_07

Stage 2
 
vlad3_07's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 33
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

de ce nu a concurat nisan gt-r cu porsche carrera gt,sa vedem atunci care e mai tare :-J,oricum tot porsche e mai tare
vlad3_07 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 12:42   #25
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by ovydioo View Post
vezi ca gt-r este stock iar porsche 911 este un turbo nu o varianta normala cum ar fi fost cazul. poate si nissan daca avea o varianta nismo era ok sa se bata cu turbo dar in cazul asta dc tu vrei sa tunezi un porsche turbo ca sa bata un gt-r trebuie sa fi cel putin inconstient sa mai bagi bani intr-o masina chiar si asa cu 50.000 mai scumpa
ce se tot indruga acolo, mai baieti??? deci... nissan este bi-turbo, ca sa fie clar, este o masina pt cei ce au obiceiul de a o purta si pe circuit(fara a mai cheltui si pe o masina facuta numai cu scopul respectiv), pe cand 911 turbo este la fel de stock(dar cine si-o cumpara va avea bani sa-si ia si un clio rs cu roll bar-uri, slick-uri, geamuri de folie de bircan castraveti si etc) si tot tacamul, nu vorbiti pe langa. Daca e asa cum ziceti voi (prin reducere la absurd), sa punem 2 masini facute pt circuit, o sa punem GT2 cu GT-R sau chiar nismo daca vreti, da' nu mancati bors la faza cu "nissan-ul e stock si porsche e un turbo" ca nici macar nu suna a vorbe de om cugetat, sa avem pardon!
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 12:58   #26
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

fie ca tine atunci GT2 vs GT-R pe nurburgring. sunt chiar curios la cate secunde dupa GT-R trece linia si GT2-ul si revenind la topicul tau de ce sa dai bani pe pachetul 911 turbo & clio rs cand la bani mult mai putini ai un GT-R care face the same thing? aaa... dar astea sunt vb de om cugetat sa ai pardon
ovydioo is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 13:17   #27
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by ovydioo View Post
fie ca tine atunci GT2 vs GT-R pe nurburgring. sunt chiar curios la cate secunde dupa GT-R trece linia si GT2-ul si revenind la topicul tau de ce sa dai bani pe pachetul 911 turbo & clio rs cand la bani mult mai putini ai un GT-R care face the same thing? aaa... dar astea sunt vb de om cugetat sa ai pardon
pune frana ca nu ai inteles-nu am zis ca GT-R-ul ar fi mai rapid, am corectat aberatia ta referitoare la stock/no-stock. citeste si post-ul meu de mai sus si ai sa vezi ce ziceam eu referitor la comparatie, poate iti dai seama si tu! Faza cu cheltuiala este foarte bina abordata: chiar frate, De ce sa dai atatia bani? iti dau eu un raspuns si mai bun- Pt ca-i ai! - unul care-si cumpara o masina ca un 911 turbo( si nu este din Romania) are un venit de la milion in sus anual, asa ca-l doare la banana ca un GT-R mai colturos si cu plasticuri reciclate trece pe langa el... pe Nardo, Muggello s.a.m.d., pt ca el in porsche are garantia unei imagini, a unei calitati a luxului, a fiabilitatii (si daca vrea sa omoare la rusinica GT-R-ul isi ia pe trailer F430-ul). O sa spui ca astea le are si GT-R si o sa ai si dreptate dar nu le are niciodata la nivelul unui porsche- sa te luminez ulterior- ca sa faca cu inca 100 kg mai usor GT-R-ul(adica exact la greutatea lui 911 turbo, nissan ar fi investit atat de mult incat sigur nu ar mai fi ajuns pe piata la pretul la care se ofera, vezi tu? Plus ca 911turbo este deja la pensionare si sta sa iasa oricum noul Turbo. Apropo, stii ce masina are primul turbo ever cu geometrie variabila pe un motor benzinar? Hai ca nu-i greu Citeste primul meu post la topic-ul asta ca incheiere si ai sa intelegi ca suntem cam in aceeasi echipa, dar trebuia sa specific ca ce-i corect e corect! Ciao, mate!
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 13:18   #28
p-george

Stage 3
 
p-george's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 157
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by ovydioo View Post
vezi ca gt-r este stock iar porsche 911 este un turbo nu o varianta normala cum ar fi fost cazul. poate si nissan daca avea o varianta nismo era ok sa se bata cu turbo dar in cazul asta dc tu vrei sa tunezi un porsche turbo ca sa bata un gt-r trebuie sa fi cel putin inconstient sa mai bagi bani intr-o masina chiar si asa cu 50.000 mai scumpa
Vezi ca porsche tot "stock e" ca turboul nu e pus after market...Iar gt-r ul e tot supraalimentat asa ca din acest punt de vedere e buna comparatia...daca vrei nisimo compari cu ruf de exemplu...

Quote:
de ce nu a concurat nisan gt-r cu porsche carrera gt,sa vedem atunci care e mai tare :-J,oricum tot porsche e mai tare
Ohh da...compara nissanul de 80.000 cu o masina de 500.000 , 480+ cai cu 616 cai tractiune integrala cu tractiune spate...Se compara vreodata...
__________________
VOTATI PLECAREA MARINARULUI
Soferi, in stanga volanului este o bagheta magica care cand o misti in sus sau in jos ne arata noua in ce directie vreti sa mergeti...si voi puteti fi vrajitori..inercati. SI NU MAI MERGETI CU FARURILE DE CEATA CAND NU E CEATA!!!
p-george is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 13:25   #29
vlad3_07

Stage 2
 
vlad3_07's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 33
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

daca vreau compar si veyronu' cu oltcitul ai ceva impotriva?
vlad3_07 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 13:37   #30
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Default Re: Porsche 911 Turbo versus Nissan GT-R

Quote:
Originally Posted by Ottaviano_m View Post
pune frana ca nu ai inteles-nu am zis ca GT-R-ul ar fi mai rapid, am corectat aberatia ta referitoare la stock/no-stock. citeste si post-ul meu de mai sus si ai sa vezi ce ziceam eu referitor la comparatie, poate iti dai seama si tu! Faza cu cheltuiala este foarte bina abordata: chiar frate, De ce sa dai atatia bani? iti dau eu un raspuns si mai bun- Pt ca-i ai! - unul care-si cumpara o masina ca un 911 turbo( si nu este din Romania) are un venit de la milion in sus anual, asa ca-l doare la banana ca un GT-R mai colturos si cu plasticuri reciclate trece pe langa el... pe Nardo, Muggello s.a.m.d., pt ca el in porsche are garantia unei imagini, a unei calitati a luxului, a fiabilitatii (si daca vrea sa omoare la rusinica GT-R-ul isi ia pe trailer F430-ul). O sa spui ca astea le are si GT-R si o sa ai si dreptate dar nu le are niciodata la nivelul unui porsche- sa te luminez ulterior- ca sa faca cu inca 100 kg mai usor GT-R-ul(adica exact la greutatea lui 911 turbo, nissan ar fi investit atat de mult incat sigur nu ar mai fi ajuns pe piata la pretul la care se ofera, vezi tu? Plus ca 911turbo este deja la pensionare si sta sa iasa oricum noul Turbo. Apropo, stii ce masina are primul turbo ever cu geometrie variabila pe un motor benzinar? Hai ca nu-i greu Citeste primul meu post la topic-ul asta ca incheiere si ai sa intelegi ca suntem cam in aceeasi echipa, dar trebuia sa specific ca ce-i corect e corect! Ciao, mate!
cand ziceam de stock sau no stock sau "nisimo" cum a zis prietenul de mai sus nu ma refeream la faptul ca 911 turbo este "tunat" in vreun fel dar este varful de gama (exceptand GT2 si GT3) pt. 911 in schimb GT-R este doar un model fara varf de gama sau alte optiuni (din aceasta cauza am zis ca era bine dc cei de la nissan aveau si un GT-R mai performant in oferta) cat despre faptul ca se adreseaza unor clase de oameni diferiti aici n-am comentat si nici tampit dc sunt nu deschid subiectul asta. un GT-R este o masina performanta low-cost (sau nu prea) in schimb un porsche 911 turbo cu un interior imbracat in piele rosie si o vopsea gen chrome black este cu totul altceva (genul de masina din care vrei sa te dai jos in fata la opera). eu am votat GT-R si n-am decat un singur argument: perfectionalism
ovydioo is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -