Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-08, 13:23   #16
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

Imi plac Cadillac-urile alea, sunt absolut geniale!
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 14:55   #17
Pugralph

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 210
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

m-a rupt in doua 300c ala!Misto rau de tot masinile kiar dak unele se duc in kitch!
Pugralph is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 15:03   #18
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

Porschele gri, mustangul negru. BMW-ul alb cu jante negre si Mitshu gri sunt singurele masini misto, restul sunt de prost gust culminand cu ATV-urile alea penibile.
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 20:51   #19
redrider

Stage 5
 
redrider's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 406
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

as avea si eu o intrebare....pt cei ce spun ca e tiganie si kitch ce inteleg ei prin tuning....toate acele masini sunt facute pt expozitie si daca voi intelegeti ca tuningu inseamna motor mare, o turbina,4 jante si 2 spoilere va inselati.....e mai mult...dar asta e doar o parere....daca voi aveti alte opinii va ascult...
redrider is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 08:25   #20
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

Quote:
Originally Posted by redrider View Post
as avea si eu o intrebare....pt cei ce spun ca e tiganie si kitch ce inteleg ei prin tuning....toate acele masini sunt facute pt expozitie si daca voi intelegeti ca tuningu inseamna motor mare, o turbina,4 jante si 2 spoilere va inselati.....e mai mult...dar asta e doar o parere....daca voi aveti alte opinii va ascult...
Pai cred ca tine de gust,nu tot ce vine de peste mari si tari inseamna ca e bun si frumos.
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 12:54   #21
mad_aurel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 373
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

te lasa fara cuvinte, dar cel mai tare este caruciorul, un carucior special pentru cei cu nevoi speciale........no coment..........
mad_aurel is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 15:32   #22
redrider

Stage 5
 
redrider's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 406
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

Quote:
Originally Posted by THX-1 View Post
Pai cred ca tine de gust,nu tot ce vine de peste mari si tari inseamna ca e bun si frumos.
Asa este dar putine sunt exemplele negative....
redrider is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 17:03   #23
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

REDRIDER am si eu o intrebare pt tine?
care este diferenta dintre o masina tunata si un showcar?
tunigul se aplica masinilor de strada cu care oameni obisnuiesc sa circule, in concluzie cate masini de acolo crezi ca vor vedea asfaltul in adevaratul sens al cuvantului?
sau ce intelegi tu prin tuning?
__________________
Sir Sanjei
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 19:57   #24
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

sunt multe masini frumoase dar sunt deasemenea si multe masini la care s-a exagerat...
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 22:49   #25
redrider

Stage 5
 
redrider's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 406
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

Quote:
Originally Posted by sir_sanjei View Post
REDRIDER am si eu o intrebare pt tine?
care este diferenta dintre o masina tunata si un showcar?
tunigul se aplica masinilor de strada cu care oameni obisnuiesc sa circule, in concluzie cate masini de acolo crezi ca vor vedea asfaltul in adevaratul sens al cuvantului?
sau ce intelegi tu prin tuning?
acea expozitie nu e in romania...deci cei care vin cu masinile la show au bani,nu?si in fiecare an vin cu un alt proiect...si te asigur eu ca acele masini "vad asfaltul in adevaratul sens al cuvantului" nu sunt doar pe post de bibelouri pe care le tin in garaj...si inca un lucru...daca nu ai obs americanii mor dupa "bling bling" si marimea conteaza pt ca nu vezi tu prea des prin europa jante mai mari de 22"-24" maxim...pt ei cu cat e mai mare si mai bling bling cu atat e mai bine...
redrider is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 13:51   #26
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

redrider eu cred ca tu nu ai inteles intrebarea mea!
te-am intrebat care este diferenta dintre un showcar si o masina tunata iar tu miai raspuns ca bla bla bla....., bla bla bla.
nah ce ai scris tu acolo mai sus este adevart intro oarecare masura dar cate din maisnile alea o sa le vedem la o liniuta, la o cursa de indemanare, poate la niste drifturi?
eu cred ca nu prea multe pt ca ce sa facut la acele masini nu se numeste tuning, se numeste bilng-bling-dizare.
tuningul este un procedeu de marire a performantelor unei masini sau a unui obiect........
deci ink o data la masinile de acolo nu este decat o restilizare(bodykit-uri, vopsele, crom, jante uriase) cea ce nu poate fi numit TUNING.
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 08-06-08, 12:56   #27
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: DUB SHOW 2008: Phoenix

Fara cuvinte si desi parerile sunt impartite,e un loc unde eu unul as vrea cu siguranta sa ajung.Intr-un asemea loc sa stai sa studiezi fiecare model in parte nu ti-ar ajunge o saptamana.Sunt masini unice,frumoase,fiecare in felul ei si eu zic ca merita vazute si apreciate.
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -