Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-05-08, 16:39   #166
sadcris

Stage 4
 
sadcris's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 182
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by juana_man View Post
la fel si tie iti uram un bun venit pe forum si te invitam si p tine "intre satmareni"


PS.nu uita de bobina mea
ok nu am sa uit deja mam okupat deproblema am dato la vecinu tau...
sadcris is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 16:45   #167
sadcris

Stage 4
 
sadcris's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 182
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by phenomiq View Post
Nu cred sa existe vre-un drum/soesa in alta parte pentru a organiza astfel de evenimente unde sa fie suficient loc pentru concurenti (adica 4 benzi) si categoric si pentru spectatori, locatia actuala fiind cea mai ideala pentru o vizionare cat mai buna. S-a mai amintit si de alte persoane cumca o varianta de organizare "inchisa" poate nu ar avea asa mare succes ca cele doua evenimente deja organizate, motivul fiind o eventuala taxa/bilet de intrare si poate in cea mai mare parte locatia data, care locatie este absolut ideala pentru atragerea acelor persoane care nu au nicio tangenta cu motosoprtul; totodata cred ca aceste persoane nu s-ar deplasa (din "n" mitove) intr-o locatie mai indepartata sau intr-una taxabila. Aceste evenimente tocmai din acest motiv au avut asa mare succes fata de alte organizari in alte orase, cel putin asa se zvoneste. Intradevar o alta locatie cu o pista mai lunga ar fi mai buna in special pentru concurenti, dar mai putin pentru spectatori.
Aceste evenimente sunt din ce in ce mai bune, mai finisate, cert este ca sunt si mici probleme de organizare dar in final ambele evenimente au fost de o mare reusita. Cum creste copilul si se dezvolta incet-incet asa se intampla si cu aceste evenimente, se invata din greseli si la urmatoarea organizare se ia in considerare, cel putin eu asta am observat desi nu fac parte din grupa de organizatori.
In orice caz eu imi ridic palaria; sper ca urmatorul eveniment sa aiba pe putin asa reusita, sa se anunte in mass-media din timp ca lumea sa se poata pregati asa cat concurentii incat si spectatorii, cu o categorizare si mai buna, cu o verificare tehnica a masinilor, o eventuala separare a masinilor speciale de competitie (sau cele neinmatriculate), luand in vedere sloganul evenimentului si cam atat ca restul au fost chiar foarte la locul lor. PEACE!
Eu zi ca ar putea fi un loc..
De exemplus "Parc Industrial" e distanta lunga si loc destul pentru vizitatori..
Si circula si autobus pentru cei care nu au cu ce sa se deplaseze pana acolo.
__________________
sadcris is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 16:59   #168
faraidentitate

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 7
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by sadcris View Post
Eu zi ca ar putea fi un loc..
De exemplus "Parc Industrial" e distanta lunga si loc destul pentru vizitatori..
Si circula si autobus pentru cei care nu au cu ce sa se deplaseze pana acolo.
si pe deasupra este si o locatie gestionata in conditii de industrie cu anumite conditii contractate pentru acces permanent si alte cele. Nu cred ca cei de la Cas&co s-ar supara ca existenti deja acolo, dar nu sunt singurii. Terenurile actual neconstruite nu inseamna ca sunt si neocupate contractual. (practic nu exista parcele goale in momentul asta)
faraidentitate is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 17:15   #169
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Da, colegule "faraidentitate", asa este. Multumim pentru prezenţa Ta aici.

402m nu se poate face in Satu Mare pe Bulevardul Transilvania, din mai multe motive:
-distanta de franare insuficienta
-curbura usoara a distantei de franare, care se accentueaza spre final.

Parcul industrial nu este potrivit din mai multe motive:
-toată lumea s-ar inghesui noaptea, sa repete performantele obtinute la concursul legal
-firme, fabrici, alte probleme.

pentru data viitoare, ramane aeroportul.
gergo is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 17:19   #170
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Pānă cānd se discută aceste strategii, un video despre actiunea de drift, in stil vals vienez:

https://www.youtube.com/watch?v=9WsHXBojOAA


check it out!
gergo is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 17:27   #171
faraidentitate

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 7
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Aeroportul este inca inchis din punctul asta de vedere pana nu se schimba optica conducerii...
Eventual calea Odoreului daca or face astia treaba buna. Sau o o alta idee indrazneata: o latura a bd closca. Deci idei exista. Mai vedem la toamna tarzie cu astfel de idei, ca mai am si altele mai bune.
faraidentitate is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 19:27   #172
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Inca un video despre expo tuning:

https://www.youtube.com/watch?v=h24JVBDgXmo

in curand, toate, pana atunci, valse and expo
gergo is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 09:47   #173
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Talking Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

si un mic off-topic numai ca sa vada lumea ca Satu Mare e dotat din toate punctele de vedere https://www.youtube.com/watch?v=MJMCj3Bsht8
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-08, 18:51   #174
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Update: luni este gata DVD-ul dublu, cu cca 1000 de imagini categorizate (expo, drag, drift, people, etc) si un material video excelent, cu meniu DVD, cu expo, premiere, mansele de concurs, truck show si toate, intr-o calitate de home cinema!

Luni vă informez despre modalităţile de obţinere a materialelor!
gergo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -