Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-13, 10:36   #16
Lsavus

Stage 5
 
Lsavus's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,935
Cool Re: PROTEST!!!

2. Audi A4 B7 - B 20 J S Y
Lsavus is offline   Reply With Quote
Old 13-12-13, 09:40   #17
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: PROTEST!!!

Eu aş fi dispus să fac un protest la mine în oraş.
Am mai făcut şi în trecut dar pe cine boicotăm acum?

Dacă veţi spune "benzinăriile" atunci vă spun încă de pe acum că ei n-au nicio vină.
I-am boicotat în trecut dar am constatat că nu ei sunt problema.

Taxele aberante şi accizele adăugate fără milă sunt de vină.
Nu petroliştii sunt de vină.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 13-12-13, 10:50   #18
Ufpp

Stage 5
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 545
Default Re: PROTEST!!!

Prezent si eu . Propun si o pagina pe FB , cu siguranta acolo o sa fie mai vizibila , ca sa zic asa .
Ufpp is offline   Reply With Quote
Old 13-12-13, 13:39   #19
g3an1_85

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 83
Default Re: PROTEST!!!

Quote:
Originally Posted by Ufpp View Post
Prezent si eu . Propun si o pagina pe FB , cu siguranta acolo o sa fie mai vizibila , ca sa zic asa .
Sunt de acord dar cine sa se ocupe eu din pacate stau cam prost cu timpul dar incercam.

Cat despre boicotarea "benzinarilor" este inutila ei nu au nici o vina protestam impotriva guvernului ponta (nici macar nu merita sa scriu cuvantul cu litera mare).
__________________
"Lasitate inseamna nu numai sa eviti sau sa fugi, tot lasitate e si daca nu iti pasa." - Octavian Paler
g3an1_85 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-13, 15:46   #20
deniel
Dacia Driver

Stage 5
 
deniel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 677
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: PROTEST!!!

Ma alatur si eu. Putem sa protestam chiar in paracarea din Piata Constitutiei intr.o vineri seara .Timp de 1 minut claxonam toti.

Last edited by deniel; 13-12-13 at 15:52.
deniel is offline   Reply With Quote
Old 13-12-13, 17:48   #21
RoBerT_04

Stage 3
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 111
Exclamation Re: PROTEST!!!

Sunt cu voi de la Craiova!!!!!! vreau si eu un sticker dinacela!!! unde sa trimit adresa ? thx!!! M**E guvernului si politicienilor
RoBerT_04 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-13, 22:44   #22
g3an1_85

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 83
Default Re: PROTEST!!!

Am tot stat si m-am gandit, am cumparat de aprox. 1 luna si jumatate o Vectra C din 2003 care este deja inmatriculata in Ro, ca sa pot trece masina pe numele meu trebuie platita o "Taxa de Timbru" in valoare de 3045.35 EURO suma pe care Guvernul Romaniei sau cine beneficiaza de banii astia o vor folosi la "Protejarea Mediului" sau ma rog la protejarea propriului buzunar...... DE CE?? Guvernul nu s-a gandit la reimpadurirea suprafetelor de padure de pe care s-a taiat masiv in ultimii ani si sa spuna "Ba cetatene ai de platit o taxa de 3000 de euro pentru a trece pe numele tau o masina pe care oricum iti luam impozite, taxe (accize in carburant), roviniete, asigurari si iti oferim drumuri ca dupa bombardament si o aglomeratie infernala(lista ar putea continua), ce ar fi sa plantezi tu vre-o 50 sau 100 de arbori pe terenul pe care noi ti-l punem la dispozitie." Cred ca multi care sunt in aceeasi situatie ar aduna 10 prieteni si ar planta arborii aceia si cred ca toata lumea ar fi fericita.



Cat despre protest ...... ar trebui sa scrie cineva o petitie care sa fie semnata de multi oameni poate asa o vor lua in considerare, sa ne strangem multi soferi si sa protestam pasnic (poate cei cu sisteme audio performante sa dea play unui mars funebru ) ar trebui o consultare directă a cetățenilor, poate ca multi vor spune daaaaa si nu se va prezenta nimeni...... va spun eu sunt convis ca prezenta la Referendum ar fi una covarsitoare.
g3an1_85 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-13, 22:45   #23
g3an1_85

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 83
Default Re: PROTEST!!!

Quote:
Originally Posted by RoBerT_04 View Post
Sunt cu voi de la Craiova!!!!!! vreau si eu un sticker dinacela!!! unde sa trimit adresa ? thx!!! M**E guvernului si politicienilor
PM cu adresa de e-mail si ai stiker-ul
g3an1_85 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-13, 15:00   #24
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default Re: PROTEST!!!

Eu ma amuz cand vad atatea proteste pentru pretul benzinei, voi nu puteti intelege ca nu pretul benzinei este ridicat? si din contra salarile mici, atat de limitati sunteti majoritatea?
Click image for larger version

Name:	Pret-benzina-fara-taxe.jpg
Views:	129
Size:	359.3 KB
ID:	2909696
Puteti face inca 500 de proteste, niciodata n-o sa scada un pret CARE DEJA ESTE SUB PRETUL PIETEI.Cine stie un graunte de economie, intelege.
Voi nici nu stiti ce vreti sa cereti de fapt....asta e problema.Da, m-as alatura si eu la protest daca ati iesi in strada pentru marirea salarilor, dar nu pentru ieftinirea benzinei.Acuma o sa-mi sariti in cap de ce x are mai ieftin, dar niciunul dintre voi nu va observa ca sunt si tari mult mai dezvoltate care au mai scump...asta e problema noastra(a romanilor), voastra...In economie cel mai greu este sa ai un echilibru financiar...ma rog e prea mult de dezvoltat si oricum parca deja vad cum tot forumul imi o sa-mi sara in cap.
__________________
Încă de când am fost copii, mereu am știut că oamenii pot fi cumpăraţi.Întrebarea era cine îi cumpăra şi pentru cât.
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 17-12-13, 15:49   #25
Lsavus

Stage 5
 
Lsavus's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,935
Default Re: PROTEST!!!

Quote:
Originally Posted by Ghostyz0r View Post
Eu ma amuz cand vad atatea proteste pentru pretul benzinei, voi nu puteti intelege ca nu pretul benzinei este ridicat? si din contra salarile mici, atat de limitati sunteti majoritatea?
Attachment 2909696
Puteti face inca 500 de proteste, niciodata n-o sa scada un pret CARE DEJA ESTE SUB PRETUL PIETEI.Cine stie un graunte de economie, intelege.
Voi nici nu stiti ce vreti sa cereti de fapt....asta e problema.Da, m-as alatura si eu la protest daca ati iesi in strada pentru marirea salarilor, dar nu pentru ieftinirea benzinei.Acuma o sa-mi sariti in cap de ce x are mai ieftin, dar niciunul dintre voi nu va observa ca sunt si tari mult mai dezvoltate care au mai scump...asta e problema noastra(a romanilor), voastra...In economie cel mai greu este sa ai un echilibru financiar...ma rog e prea mult de dezvoltat si oricum parca deja vad cum tot forumul imi o sa-mi sara in cap.
Ai dreptate DAR acest protest este ANTI ACCIZA de 7 eurocenti pe care CRETINUL de ponta ( intentionat cu p mic ) vrea s-o introduca !
De acord, salariile sunt direct proportionale cu 2 firmituri de paine, oricum nimeni n-o sa iasa in strada ... tara asta e plina de lasi !
__________________
Chiar si in alfabet A e inainte de B ... A= AUDI, B= BMW !
Lsavus is offline   Reply With Quote
Old 17-12-13, 17:13   #26
g3an1_85

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 83
Arrow Re: PROTEST!!!

Quote:
Originally Posted by Ghostyz0r View Post
Eu ma amuz cand vad atatea proteste pentru pretul benzinei, voi nu puteti intelege ca nu pretul benzinei este ridicat? si din contra salarile mici, atat de limitati sunteti majoritatea?
Attachment 2909696
Puteti face inca 500 de proteste, niciodata n-o sa scada un pret CARE DEJA ESTE SUB PRETUL PIETEI.Cine stie un graunte de economie, intelege.
Voi nici nu stiti ce vreti sa cereti de fapt....asta e problema.Da, m-as alatura si eu la protest daca ati iesi in strada pentru marirea salarilor, dar nu pentru ieftinirea benzinei.Acuma o sa-mi sariti in cap de ce x are mai ieftin, dar niciunul dintre voi nu va observa ca sunt si tari mult mai dezvoltate care au mai scump...asta e problema noastra(a romanilor), voastra...In economie cel mai greu este sa ai un echilibru financiar...ma rog e prea mult de dezvoltat si oricum parca deja vad cum tot forumul imi o sa-mi sara in cap.
Daca ai fi citit cu atentie prima pagina si nu te-ai fi crezut superior ai fi inteles ca de fapt acest "protest" este contra taxei suplimentare de 7 eurocenti /litrul de carburant nu contra pretului "benzinei", atat de limitat esti?

PS: Nu te simti jicnit!

Last edited by g3an1_85; 17-12-13 at 17:18.
g3an1_85 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-13, 17:32   #27
georgeopel

Stage 5
 
georgeopel's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 392
Member of:
[Toyota]
Default Re: PROTEST!!!

Quote:
Originally Posted by g3an1_85 View Post
Daca ai fi citit cu atentie prima pagina si nu te-ai fi crezut superior ai fi inteles ca de fapt acest "protest" este contra taxei suplimentare de 7 eurocenti /litrul de carburant nu contra pretului "benzinei", atat de limitat esti?

PS: Nu te simti jicnit!


+1
georgeopel is offline   Reply With Quote
Old 17-12-13, 21:06   #28
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default Re: PROTEST!!!

Quote:
Originally Posted by g3an1_85 View Post
Daca ai fi citit cu atentie prima pagina si nu te-ai fi crezut superior ai fi inteles ca de fapt acest "protest" este contra taxei suplimentare de 7 eurocenti /litrul de carburant nu contra pretului "benzinei", atat de limitat esti?

PS: Nu te simti jicnit!
Si acei 7 eurocenti unde intra nu tot in pretul benzinei?
Cand spui benzina spui un intreg(care este rezultatul combustibilului+taxe+accize+profit) oare cand o intelegi?.
Promit ca data viitoare am sa-ti desenez un tabel in powerpoint, poate asa vei intelege la ce ma refer...
PS: Nu ma simt "jicnit"(corect e jignit) si nici superior, doar ca sunt satul de atatea posturi din fata monitoarelor in care se protesteaza in timp ce in strada nu este nimeni.
Acuma s-au vazut clar limitele, data viitoare reciteste de 2-3 ori(precum pe poezii) poate o sa intelegi.

Quote:
Originally Posted by Lsavus View Post
Ai dreptate DAR acest protest este ANTI ACCIZA de 7 eurocenti pe care CRETINUL de ponta ( intentionat cu p mic ) vrea s-o introduca !
De acord, salariile sunt direct proportionale cu 2 firmituri de paine, oricum nimeni n-o sa iasa in strada ... tara asta e plina de lasi !
Eu am inteles ce vrei tu sa spui, dar chiar si asa tot o sa ne aflam sub pretul pietii, marea problema este salariu(puterea de cumparare a romanului) nu taxele impuse produselor de lux.In legatura cu lasi, corect...

Last edited by Ghostyz0r; 17-12-13 at 21:08.
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 17-12-13, 21:40   #29
g3an1_85

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 83
Default Re: PROTEST!!!

Quote:
Originally Posted by Ghostyz0r View Post
Si acei 7 eurocenti unde intra nu tot in pretul benzinei?
Cand spui benzina spui un intreg(care este rezultatul combustibilului+taxe+accize+profit) oare cand o intelegi?.
Promit ca data viitoare am sa-ti desenez un tabel in powerpoint, poate asa vei intelege la ce ma refer...
PS: Nu ma simt "jicnit"(corect e jignit) si nici superior, doar ca sunt satul de atatea posturi din fata monitoarelor in care se protesteaza in timp ce in strada nu este nimeni.
Acuma s-au vazut clar limitele, data viitoare reciteste de 2-3 ori(precum pe poezii) poate o sa intelegi.



Eu am inteles ce vrei tu sa spui, dar chiar si asa tot o sa ne aflam sub pretul pietii, marea problema este salariu(puterea de cumparare a romanului) nu taxele impuse produselor de lux.In legatura cu lasi, corect...
1. "Si acei 7 eurocenti unde intra nu tot in pretul benzinei?"
Corect intra in pretul benzinei dar la statiile alimentare cu carburant nu se vinde doar benzina ci si motorina sau GPL (subliniez carburant)

2. Benzina = BENZÍNĂ f. Amestec lichid de hidrocarburi, ușor inflamabil, cu miros caracteristic, obținut prin distilarea petrolului sau produs prin sinteză și folosit, mai ales, drept combustibil pentru motoarele cu explozie.
Nidecum "Cand spui benzina spui un intreg(care este rezultatul combustibilului+taxe+accize+profit)"

Cat despre faptul ca esti satul de una si de alta nu este problema mea si a celorlalti asa ca te rog sa te abtii de la comentarii care nu isi au rostul, esti satul? Inchide pc-ul! Simplu nu?

PS: Si da asa este corect jignit, greseala mea

Last edited by g3an1_85; 17-12-13 at 21:47.
g3an1_85 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-13, 21:48   #30
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default Re: PROTEST!!!

Quote:
Originally Posted by g3an1_85 View Post
1. "Si acei 7 eurocenti unde intra nu tot in pretul benzinei?"
Corect intra in pretul benzinei dar la statiile alimentare cu carburant nu se vinde doar benzina ci si motorina sau GPL (subliniez carburant)

2. Benzina = BENZÍNĂ f. Amestec lichid de hidrocarburi, ușor inflamabil, cu miros caracteristic, obținut prin distilarea petrolului sau produs prin sinteză și folosit, mai ales, drept combustibil pentru motoarele cu explozie.
Nidecum "Cand spui benzina spui un intreg(care este rezultatul combustibilului+taxe+accize+profit)"

Cat despre faptul ca esti satul de una si de alta nu este problema mea si a celorlalti asa ca te rog sa te abtii de la comentarii care nu isi au rostul, esti satul? Inchide pc-ul! Simplu nu?

PS Si da asa este corect jignit, greseala mea
1)Din moment ce tu iesi in strada pentru o taxa care se aplica DOAR benzinei, nu e logic ca subiectul in discutie e benzina?...te invarti in jurul degetului...

2)Tu imi dai definitia benzinei si noi discutam despre cum se ajunge la pretul respectiv, e ok, ne-am inteles iara...

3)Daca tot platesc internetul, ma gandesc sa-l folosesc macar...(asta ca o gluma).

4)In fine, cedez eu, n-are rost, o seara buna.
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -