Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-06, 23:01   #106
mihaimicron

Stage 4
 
mihaimicron's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 254
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

ce e mult strica .....frate cui nu ia placut trebuie sa inteleaga ca tuningu de la noi nu trebuie comparat cu cel de afara....aveti impresia ca traim din filme sau ce..........macar ziceti mersi ca sa organizat
mihaimicron is offline   Reply With Quote
Old 03-10-06, 23:20   #107
Andreus

Stage 5
 
Andreus's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 462
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

In ultimii ani tuningul din Romania a evoluat foarte mult......se oraganizeaza din ce in ce mai multe evenimente shi trebuie sa le multzumim organizatorilor shi celor care participa pt k ei ajuta tuningul din tzara sa evolueze
Andreus is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 09:10   #108
sadix

Stage 4
 
sadix's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 186
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

chiar asa mult va deranjeaza faptul k unii au o parere diferita?
asta inseamna libertatea cuvantului, daca cineva are o parerea care nu va convine ii stergeti mesajul?

mai bine ati invata sa respectati mai mult dreptul la opinie
sadix is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 09:18   #109
sadix

Stage 4
 
sadix's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 186
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

in Romania anului 2006 cred ca ar fi normal ca fiecare sa aibe dreptul la o parere(buna, rea)
nu cred ca un eveniment ca cel de la amkart, poate multumi pe toata lumea, unora le-a placut altora nu.
dar acu ce trebuie sa facem, daca unora nu le-a pacut cu ce va deranjeaza faptul ca omul si-a spus parerea?
ne intoarcem in comunism?
cand nu aveai voie sa spui nimic diferit

vroiam sa pun si niste poze dar nu stiu daca mi se sterge si acest mesaj, este al treilea mesaj sters, si nu stiu daca in vre-unul dintre ele am jignit pe cineva

la cat mai multe evenimente de acest fel si la cat mai multi participanti
bafta in continuare
sadix is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 09:35   #110
heavystorm2005

Stage 5
 
heavystorm2005's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 595
Thumbs down Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

unii se uitau urat daca te apropiai de masinile lor de examplu baiatu cu mercedes...frate se uita la noi de parca furam bara de pe masina.....eu nu inteleg daca nu vrei sa se uita luma la masina ta de ce mai vii la fest???!!!
__________________
if you stand for nothing you ll fall for anything
heavystorm2005 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 09:37   #111
Sdws

Stock
 
Sdws's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 3
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

aia era fata lui nu se uita urat...
Sdws is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 11:11   #112
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

Baiatul cu Mercedesul nici nu a fost prezent.. si-a lasat masina Vineri si a venit s-o ia Duminica seara.. deci..
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 11:11   #113
sadix

Stage 4
 
sadix's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 186
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

Quote:
Originally Posted by heavystorm2005 View Post
unii se uitau urat daca te apropiai de masinile lor de examplu baiatu cu mercedes...frate se uita la noi de parca furam bara de pe masina.....eu nu inteleg daca nu vrei sa se uita luma la masina ta de ce mai vii la fest???!!!

ai dreptate, eu ce sa mai zic, mie mi-au sters 3 mesaje in care spunem ca fiecare are dreptul la o parere, unora nu le-a placut ca au fost putine masini si cred ca toata lumea se astepta la mai mult, dar se pare ca i-a deranjat mesajul meu.

in Romania se pare ca nu ai dreptul sa spui ceva, sau cel putin trebuie sa faci cum vor unii si sa ai aceleasi pareri.
sadix is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 11:16   #114
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

Hai sa fim on-topic.. cum am mai spus.. intr-adevar au fost putine masini dar de calitate.

Masinile sunt puse pt vizitatori dar daca acestia ar fi civilizati cum sunt in afara. Am vazut cu ochii mei vizitatori care se apropiatu de masini, incepeau sa traga sa le deschida portierele, puneau mana pe tapiterie la cele decapotabile, dadeau cu unghia sa vada materialul cik.. si etc.. Intr-o tara civilizata nu se face asa, poate de aici si reactia unora de a se uita mai urat daca inainte a vazut pe unul care facea diferite gesturi la masina respectiva. Dar la mercedes.. proprietarul nu a fost prezent deci cel care se uita probabil era altcineva .

La Toyota, care a stat multa vreme cu portierele deschise sa se poata vedea interiorul.. a inceput lumea la fel sa ciupeasca tapiteria si etc.. Nu mi se pare normal deloc atitudinea asta.. si de aceea si dorinta proprietarului de a inchide portiere.. dorinta perfect normala avand in vedere circumstantele. Poate cel care pune mana pe tapiterie mancase inainte o punga cu chipsuri sau altceva.. si ii pata tapiteria de ulei.. asa era mai bine?
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready

Last edited by B|shOp-VR6; 04-10-06 at 11:19.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 11:22   #115
sadix

Stage 4
 
sadix's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 186
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

dar sa sti ca sunt uni care bine-nteles fara intentie zgarie vopseaua sau provoaca mici stricaciuni, eu am vazut la prisma cand un baiat a zgariat cu blugii o masina fara intentie,vopsea in care cred ca propietarul a bagat ceva bani.

intr-un fel au si ei dreptate.
e munk lor.
sadix is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 11:27   #116
sadix

Stage 4
 
sadix's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 186
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

sorry B|shOp-VR6, nu vazusem mesajul tau, intr-adevar ai dreptate

asta este Romania, poate cu timpul vor fi mai civilizati, dar asta tine de educatia fiecaruia.

nu stiu daca lor le-ar conveni, dupa atata timp si bani investiti intr-o masina, sa aibe mici "surprize" datorita unui curios.
sadix is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 13:10   #117
heavystorm2005

Stage 5
 
heavystorm2005's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 595
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

pai era un baiat care tinea ruksakul in bancheta din spate la mercedes nu era el proprietarul????daca stiam imi lasam si eu casaca de motocicleta pe banketa sau in porbagajul lui .... bla bla bla....
heavystorm2005 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 13:15   #118
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

Nu era proprietarul.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 13:20   #119
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

Cei care va plangeti ca nu sunteti lasati sa atingeti masinile, sa intrati in ele etc... ganditi-va ca nu sunteti la SIAB, unde masinile sunt de prezentare pentru clienti, sa le vezi si eventual sa cumperi... la noi la saloanele de tuning, exponatele sunt in mare parte masini personale...

Ah si tot in categoria celor care se supara ca li se face observatie, sunt cei care au mania de a se poza cu masininile, si vor ei neaparat sa stea cu fundu pe capoata... iar daca le zici sa nu se aseze si sa nu atinga masina... fac ce fac si tot tin ei macar un deget pe masina.... S-or lauda dupaia ca e a lor de vor neaparat poze cu ei atingand masina...
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 16:31   #120
mihaimicron

Stage 4
 
mihaimicron's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 254
Default Re: 30 septembrie - 01 octombrie 2006 Va avea loc Octomber Fest !

Quote:
Originally Posted by RoSonic View Post
Cei care va plangeti ca nu sunteti lasati sa atingeti masinile, sa intrati in ele etc... ganditi-va ca nu sunteti la SIAB, unde masinile sunt de prezentare pentru clienti, sa le vezi si eventual sa cumperi... la noi la saloanele de tuning, exponatele sunt in mare parte masini personale...

Ah si tot in categoria celor care se supara ca li se face observatie, sunt cei care au mania de a se poza cu masininile, si vor ei neaparat sa stea cu fundu pe capoata... iar daca le zici sa nu se aseze si sa nu atinga masina... fac ce fac si tot tin ei macar un deget pe masina.... S-or lauda dupaia ca e a lor de vor neaparat poze cu ei atingand masina...
sa creat dependeta de poze ,ai mare dreptate
mihaimicron is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -