Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 23-04-11, 13:27   #91
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

1. Nu te pune nimeni să votezi.

2. Mesajul tău are o logică destul de ciudată, fiindcă din practică s-ar putea spune că paria suntem noi. (Mai ales dacă citeşti articolele cu şi despre maşini şi benzină ale celor 2 creaturi numite Zoso şi Arhi.)

3. Se întâmplă lucruri foarte ciudate uneori când "ceva" nu convine "unora".

Spre exemplu, vineri dimineaţa am constatat -în parcare- că racordul de frână de pe partea stângă faţă era rupt / secţionat cam la vreo 5 cm deasupra etrierului.

E cam bizar modul în care un racord de frână "se rupe" în timp ce maşina staţiona în timpul nopţii, dar România e o ţară bizară prin construcţia ei şi a fost aşa mereu

Investigaţiile poliţieneşti sunt în curs.

~Nautilus

Last edited by Nautilus; 23-04-11 at 13:31.
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 23-04-11, 15:19   #92
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post

1. Nu te pune nimeni să votezi.

2. Mesajul tău are o logică destul de ciudată, fiindcă din practică s-ar putea spune că paria suntem noi. (Mai ales dacă citeşti articolele cu şi despre maşini şi benzină ale celor 2 creaturi numite Zoso şi Arhi.)

3. Se întâmplă lucruri foarte ciudate uneori când "ceva" nu convine "unora".
Spre exemplu, vineri dimineaţa am constatat -în parcare- că racordul de frână de pe partea stângă faţă era rupt / secţionat cam la vreo 5 cm deasupra etrierului.
E cam bizar modul în care un racord de frână "se rupe" în timp ce maşina staţiona în timpul nopţii, dar România e o ţară bizară prin construcţia ei şi a fost aşa mereu

Investigaţiile poliţieneşti sunt în curs.

~Nautilus
1. Mersul la vot e ca mersul la biserica....mergi cu-n scop, dar finalitatea nu o cunosti in viata asta! .....oricum pt a mai socializa si a le fi ceva mai greu sa jongleze cu votul tau merita sa mergi.

2. Pai da, naiba ne pune sa mergem sa alimentam?!.....cand am putea sa ne facem acasa/la tara pt cei de la bloc cate o instalatie de combustibili!

3. Taiatul conductei de frana e o actiune cel putin hilara, e pe acelasi sistem ca si cum s-ar imbraca unul in ninja si ar arunca cu stelute dupa masina ta ca se te omoare ....deci doar efect "haliudian" demn de toata jena...mai mult are efect de intentie decat real. Un sofer chiar mediorcu, care face mai putin de 1 accident la 10mii km poate evita chiar un accident minor si asa.....doar mai ai frana de mana, contact, retrogradari in cutie, etc.
Totusi sunt curios daca tot din cauza la ce ai scris pe forumuri, pt ca si eu am primit un astfel de telefon, pe mobil, de la ceva lingau d-asta de securist, la care i-am spus ca daca il tine sa vina sa-mi spuna ce are de spus in fata, ca mi-i frica de el doar daca are buze reci sau limba aspra.........am auzit ca poti face hemoroizi care dor destul de tare.

ON: Mai se pregateste v-un prostest mai mare, ca am vazut cozi infernale la practic toate benzinariile din oras zilele astea.....mai zica rumanu ca-i sarac, ca traficul e aglomerat la maxim, si supermarketurile blocate!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 23-04-11, 15:37   #93
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Prin forţa împrejurărilor, protestez cu maşina pe loc, cel puţin până miercuri-joi, când vine piesa de schimb.

Dar se recomandă să fim atenţi la conducte, discurile de frână (în caz că sunt cam "uleioase" într-o dimineaţă, fără motiv aparent ) sau bieletele de direcţie în caz că au vreun "şanţ" făcut în aşa fel încât să mai rămână 1 mm de metal...

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 23-04-11, 20:16   #94
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
Prin forţa împrejurărilor, protestez cu maşina pe loc, cel puţin până miercuri-joi, când vine piesa de schimb.

Dar se recomandă să fim atenţi la conducte, discurile de frână (în caz că sunt cam "uleioase" într-o dimineaţă, fără motiv aparent ) sau bieletele de direcţie în caz că au vreun "şanţ" făcut în aşa fel încât să mai rămână 1 mm de metal...

~Nautilus
Stai linistit ca alea-s chestii de incepator, eu zic ca doar ai ceva "preten" frustrat pe care l-ai suparat cu ceva. Daca voia v-un profi sa iti faca ceva de genu la masina, sunt multe alte chestii care ti le pot face, si parca as baga mana in foc ca nu mai apucai sa aflii!
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 23-04-11, 21:30   #95
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Ce Domnilor a inceput sa va ameninte cineva ....se simt deranjati cumva de ce ati scris ....scade euro nu ar trebui sa scada si pretul la carburant CUMVA ca leu crescut ...sau ca a crescut leu cresc si pretul la carburant ca asta e ROMANIA DE RAHAT
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 23-04-11, 22:21   #96
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Eu nu mă simt ameninţat. E nevoie de mai mult decât un dobitoc biped cu o lamă ca să vină de hac unuia dintre noi

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 24-04-11, 17:45   #97
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Eu o iau mai mult in deradere amenintarea lor, oricum daca il tine sa vina fata in fata sa discutam nu sa se ascunda ca o cwrva penala dupa un nr ascuns de mobil, la care oricum nu mai raspund in veci, dau direct ocupat.
@Iuly, eu chiar ma mir ca, la ce cozi erau la statii acuma de pastile astea ca nu au scumpit cu macar 10bani litrul, si cei de la Luk inca chiar au facut ieftinirea de week-end din nou
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 26-04-11, 21:45   #98
kristi_is

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 35
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

http://www.ziare.com/bucuresti/stiri...oi-ani-2085924

alimentati fratilor de la ei, ca sa isi ia si oamenii dividente ca lumea.
kristi_is is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -